Пенісетум лисохвостий

Показано 0–16 із 16 товарів
Показано 0–16 із 16 товарів

Пенісетум лисо​хвостий

Пенісетум лисохвостий – теплолюбна багаторічна рослина, яка може у висоту сягати від 15 до 130 сантиметрів. Культура має здатність широко розростатися і створювати грандіозні хащі кулястої форми. На прямих, гордо виструнчених стеблах розміщуються пишні колоски, покриті волосинками. Така форма колоса нагадує пухнасті, оригінальні формування. Особливо красивою рослина стає, коли колос дозріває – тоді пагони згинаються у вишукану дугу. Колос тримає на собі квіти двох типів: двостатеві пишні та тичинкові, які розвинуті гірше.

Детальний опис пе​нісетума

 • Довжина суцвіття може сягати від 3 до 35 сантиметрів;
 • Пагони в нижній частині мають невеликі щетинки;
 • Залежно від сорту, цвіт може формуватися у формі циліндричних колосків або пласких суцвіть, розташованих в одній площині;
 • Цікаве кольорове рішення цвітіння: від білого, блакитного, рожевого – до бордового та зеленуватого;
 • Поява колосків розпочинається в середині липня;
 • Листя рослини вузьке, акуратно зібране біля основи;
 • Довжина листків – близько 50 сантиметрів, ширина – 0,5 сантиметра;
 • Колір листя: в теплу пору року зелений, восени – яскраво-жовтий.

Різновиди пені​сетума

Загалом, в роду пенісетумів налічується більше 150 видів. Окремі з них вирощують тільки в якості декоративних рослин. На теренах нашої країни особливої популярності змогли здобути тільки декілька різновидів. Розглянемо їх детальніше.

 1. Пенісетум простий – найбільш морозостійка культура серед собі подібних. Цей сорт витримує пониження температур до -29 градусів. В природі цей сорт росте в Китаї та на Гімалаях. Рослина здатна сформувати хащі висотою до 120 сантиметрів. Ідеальна ґрунтопокривна рослина – під листям земля не проглядається. Колоски на культурі з’являються в червні. На початку колосся світло-зелене, аз часом набуває жовто-коричневого відтінку.
 2. Пенісетум сизий – унікальна рослина з бронзово-бордовим забарвленням листя. Листки цього сорту широкі – до 3,5 сантиметрів. Сизий пенісетум формує стрункі кущі с особливо густими пагонами, які у висоту сягають до двох метрів. В нашій країні його вирощують в якості однорічника. Цвісти рослина починає в червні і продовжує до вересня. З цього різновиду виділяють два найбільш популярні сорти: Purple Majesty – рослина з коричневим листям і пурпуровими колосками та «Вертиго» - шикарний коричнево-бордовий кущ з пагонами у формі дуги, що хиляться донизу.
 3. Пенісетум лисохвостий – найбільш розповсюджений в колі дизайнерів ландшафтів вид. Рослина прийшла до нас з луків Східної Азії. Також в природному середовищі вона може зустрічатися в Австралії. Цей вид має соковито-зелене листя та форму пишного, багатого куща. В висоту такий пенісетум може вирости до 1 метра. Цвіте культура щільними колосками з ворсинками. Колір колосків – біло-сивий, або рожевий. З’являється цвіт в серпні і тримається по вересень. Популярним є сорт пенісетума лисохвостого під назвою «Гамельн», який відрізняється від інших сортів більш раннім цвітінням.
 4. Пенісетум щетинистий – багаторічник, який сягає у висоту до 130 сантиметрів. Має довге вузьке листя бордового кольору. Цвіте стильними колосками пурпурового кольору.
 5. Пенісетум мохнатий – найкраще почувається на кам’янистих схилах і імпровізованих скелях. У висоту сягає близько 60 сантиметрів і цвіте цікавими золотавими суцвіттями. Цвісти починає в серпні і продовжує впродовж місячного періоду.
 6. Пенісетум східний – невисокий кущик, сягає у висоту до 80 сантиметрів. Цвіте цікавими мітелками-колосками рожево-фіолетового кольору. Дуже ефектний вид.

Де посадити​ пенісетум?

Висаджують рослину в родючий, легкий ґрунт. При висадці обов’язково треба додавати торф і пісок. Ділянка, обрана для культури, повинна бути гарно освітлена. Крім того, окремі сорти пенісетума потребують осіннього переміщення в контейнери.

Рослина чудово виглядає у солітерних посадках. Крім того, такі кущі часто висаджують поблизу парканів та огорож. В окремих випадках пенесетуми використовують для зонування садів чи присадибних ділянок.

Пропонуємо замовити пенісетуми різних сортів в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми доставляємо саджанці в пластикових контейнерах по всій території України.