Дерен

Показано 0–16 із 16 товарів
Показано 0–16 із 16 товарів

Дерен

Дерен (кизил) – це рід, який вміщує в себе декоративні чагарники з сімейства кизилових. Рід поєднує в собі близько кількох десятків видів чагарників. Вони можуть бути як листопадними, так і вічнозеленими. Рослини даного роду невибагливі у догляді, не висувають особливих умов вирощування і при цьому досить декоративні. Головною перевагою дерену є те, що він не втрачає декоративності впродовж усього року. Навесні і влітку рослина тішить своїм красивим листям (особливо це стосується культур і строкатими листками). Цвіте кизил звичайний доволі милими, ніжними квітами, які додають їй особливого шарму.

Восени листя стає надзвичайно привабливим, але в цю пору краси додають дивовижні плоди, які дозрівають в білому, чорному, блакитному і червонуватому кольорах. Взимку декоративності додає кора рослини, яка може бути представлена в насичено-зеленому, жовтому, червоному або кораловому відтінку.

Види дерену

Кизил – дерево, яке може належати до одного із кількох видів. Нижче ми опишемо найбільш поширені види дерену. Сьогодні можна купити кизил двох форм:

 1. Дерен білий (Сornus alba) – найбільш поширена в нашій країні група чагарників, які можуть виростати до 3 метрів у висоту. Кущі листопадні, мають спрямовані догори пагони. Гілки мають червонувате забарвлення. Молоді пагони в багатьох випадках мають сизуватий наліт. Листки представлені в зеленому кольорі та овальній, загостреній догори формі. Іноді на листках помітна білувата облямівка. По довжині листова пластина може складати до 10 сантиметрів. Цвіте такий дерен двічі на рік – вперше на початку літа, а вдруге – в перший місяць осені. Квіточки – білі або рожевуваті, зібрані в суцвіття-щитки. Плоди дерену даного виду неїстівні. Але представляють високу декоративну цінність, оскільки мають синьо-біле або жовтувате забарвлення.
 2. Дерен червоний (Cornus sanguinea) – менш популярний різновид, ніж білий, але також зустрічається в садах України. Відрізняється листям з ворсинками та пагонами, які з віком із зелених перетворюються на червоні. Листя влітку темно-зелене, але восени отримує всі відтінки червоного. Саме осіннє забарвлення листя стало основою для назви виду. Цвісти рослина починає у віці 7 років. Квіти – дрібні, білосніжні. Ягоди мають чорне забарвлення, неїстівні.

Різновиди дерену білого

Цей вид сьогодні доступний в багатьох формах. Назвемо найбільш поширені різновиди:

 • Шпета– унікальний чагарник з листям, що має по краях золотаво-жовтий кант, восени забарвлюється в фіолетовий колір, квітів не формує;
 • Ауреа – кущ, якому характерне жовто-золотисте лист і червонувато-коричневі пагони;
 • Елегантіссіма – морозостійка форма, на листі має широку білу облямівку;
 • Гаухаульті – невисокі (до 1,5 метра) рослини з окантованими листками. На листі помітні рожеві та жовтувато-білі плями;
 • Сибіріка – кущі до 1,5 метра висотою з гілками в червоному відтінку, листя зелене, восени – жовте або червоне;
 • Сибіріка верієгата – дерен ряболисті, має листя з білою каймою і плямами, восени зелена зона листочків перетворюються в коричневато-пурпурову;
 • Крем Крекер - дерево кизил, яке має висоту всього 1 метр, відрізняється червоними пагонами та листям з жовтуватою каймою, яка з часом перетворюється на кремову.
 • Кессельрінг – кущ-хамелеон, який при появі листя забарвлений в пурпурово-коричневий колір, згодом стає зеленкувато-коричневим, а восени набуває відтінку бронзи.

Різновиди дерену червоного

Сьогодні купити дерен червоного виду можна в таких варіаціях:

 • Компреса – чагарник висотою до 1 метра, що має жаті округлі листки зеленого кольору, які восени перетворюються на червоні;
 • Вінтер Б’юті – рослини з розкидистою формою крони, мають темно-зелене листя. Яке восени перетворюється на червоне;
 • Мідвінтер Файєр – чагарники до 1,5 метра у висоту із насичено-зеленими листками влітку, восени листя стає жовто-помаранчевим або темно-червоним;
 • Вариєгата – кущ дерен зі строкатими листками, має жовто-білі плями на листі з характерною облямівкою, зелена частина листа з часом червоніє.

Якщо ви вирішили дерен купити, радимо звернути увагу на широкий асортимент нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин». Ми гарантуємо швидку обробку замовлень та оперативну доставку саджанців в пластикових контейнерах в будь-який регіон України.