Добриво Осмокот (Osmocote) – опис та особливості використання

 • 2019-07-12

Добриво Osmocote посідає сходинку лідерства серед комплексних добрив, доступних аграріям України. Рівномірне живлення на протязі всієї вегетації рослин обумовлене особливостями його структури. Відмінна особливість добрива в тому, що пропорція між мікро- та макроелементами розподілена оптимально. Спеціальна оболонка гранул виконана на основі смоли, що біологічно розкладається. Рослинна олія застосована при виготовленні оболонок. Мембранна властивість обумовлена роботою оболонки гранул. 

Потрапляючи у водонасичений ґрунт, оболонка починає пропускати воду та розчиняти поживні елементи. Відбувається насичення ґрунту та кореневої системи рослин. Сільгоспвиробники та фермери активно застосовують добрива пролонгованої дії Осмокот.

Пролонговане добриво Осмокот виготовляється на двох заводах. Це заводи у Нідерландах та США.  Ізраїльська компанія ICL- власник європейського заводу по виробництву добрив. Бренд EVERRIS – це добрива пролонгованої дії Osmocote. Купити добрива ОСМОКОТ в Україні можна в необмеженій кількості. Вітчизняними сільськогосподарськими виробниками в значних кількостях використовується цей вигляд добрив. 

Технічні особливості добрива Осмокот

Використання звичайних видів добрив для підгодівлі рослин дає лише короткочасний ефект в забезпеченні поживними речовинами рослин. Вам доведеться вносити підгодівлі кілька разів впродовж всієї вегетації рослини. Гроші підуть чималі, та й часу буде затрачено багато. 

Добрива пролонгованої дії OSMOCOTE дають іншу перевагу – вони живлять рослини впродовж тривалого часу. 

При виконанні рекомендацій з інструкції по внесенню даного вигляду добрив якість зростання рослин, а також забезпечення їх всіма живильними речовинами впродовж вегетації буде забезпечено. 

Осмокот-добрива здатні ефективно діяти впродовж півтора років. Залежно від температури витрата добрива буде різна. Підвищена температура сприяє інтенсивнішому виділенню поживних елементів, які є у гранулах. Уповільнення процесу відбувається із зниженням температури. 

Добрива тривалої дії Osmocote мають виняткову особливість. Вони разюче відрізняються від інших видів добрив. Водне середовище, а також надлишок вологи або її нестача в ґрунті жодним чином не впливають на швидкісну характеристику виділення з гранул поживних речовин. Структура ґрунту або наявність в ньому мікробів не впливає на процес виділення з капсули поживних елементів. Найголовнішим критерієм є температура.  

Капсула має в наявності:  

 • Калій –  тридцять п'ять відсотків; 
 • Фосфор – двадцять п'ять відсотків; 
 • Азот до п'ятнадцяти відсотків; 
 • Магній складає менше п'яти відсотків.  

Крім того, гранули містять залізо, молібден, сірку, бром, цинк, і мідь. 

Розчинність всіх компонентів відмінна. Ґрунт не забруднюється, коренева система не обпалюється. Добрива тривалої дії Осмокот дозовано живлять рослину та доповнюють нестачу необхідних елементів. 

Як застосовувати добрива OSMOCOTE

Вносять добрива Осмокот таким рослинам:  

 • Декоративні та плодові рослини, що ростуть у контейнері або в горщику; 
 • Тепличні культури на грядках та в ґрунті; 
 • Лісові саджанці в контейнерах та на грядках; 
 • Квіткова та овочева розсада в касетах або в горщиках. 

Порада практика

Осмокот-добрива купити можна різних марок. Радимо вам виходити з практичного вживання різних видів добрива – придбати марку EXACT STANDARD HIGH K ( бренд – Осмокот). Калій у цьому добриві є у великих кількостях. 

Вказана марка ефективно застосовується для внесення під плодово-ягідні культури.  

Коли рослина квітне та утворює плоди – це головний період вживання добрива. Хвойним рослинам та кущам це необхідно для того, щоб прискорити зростання пагонів.

Період дії добрива Osmocote  

Весь вегетаційний період рослина отримує поживні речовини та мікроелементи через мембрану в оболонці гранул. Правильно добирайте марку добрива Осмокот. Обов'язково враховуйте місцеві кліматичні умови та температуру. 

Спекотний клімат сприяє вибору тієї марки добрив Osmocote, яка тривало вивільняє з капсули поживні речовини. Тому необхідно зменшити норму добрива, що вносяться. 

Наявність холодного клімату сприяє повільному насиченню з гранул добрива ґрунту. Тому за таких умов потрібно норматив витрати добрив збільшити. 

Пам'ятайте, що обов'язково слід ознайомитися з інструкцією по внесенню даного типу добрива. Кількість добрива, що вноситься, різна і про це варто пам’ятати, купуючи продукт. Потрібно враховувати ціну. На ОСМОКОТ добрива ціна може бути різною і залежить від марки й тривалості вживання. 

Яким чином вноситься добриво OSMOCOTE

Добрива тривалої дії Оsmocote необхідно вносити так:  

 • Потрібно змішати добрива та ґрунт. Це простий та ефективний спосіб по внесенню добрива. Вологий ґрунт з добривом має бути задіяний впродовж чотирнадцяти днів. Інакше спостерігається зростання ЄС. Марки добрива Осмокот, у яких короткий цикл дії особливо цьому сприяють. При перевищенні термінів від чотирнадцяти днів після внесення добрива – потрібне промивання водою. Таким чином, концентрація добрив зменшиться; 
 • Вносьте добрива Оsmocote прямо до місць посадки рослин. Застосовуйте Осмокот марки ЕКЗАКТ. У нього тривалий термін дії – до чотирьох місяців. При внесенні добрива таким чином виключається підгодівля площі довкола рослини, у тому числі й бур'янів. 
 • Інжектор – подача капсул в ґрунт. Інжектор подає гранульовані добрива дозовано поверх ґрунту на другому році зростання. При такому способі внесення добрива відбувається економія;
 • Поверхнева підгодівля. Використовуйте мірну ложку або трубку дозування. Необхідно знати, що при такому внесенні добрива поливати рослину теж потрібно зверху. Якщо горщик перекинеться – добриво не випаде з нього. З'єднання капсул з частками ґрунту, завдяки оболонці, міцне.  

Робота капсул добрива Осмокот 

З даної статті ви вже знаєте, що гранули-капсули складаються з матеріалу, виготовленого з рослинної олії. Оболонка працює як мембрана.  

Вода всмоктується всередину капсули та починається процес розчинення добрива. Утворюється різниця тиску як чинник осмотичного процесу. Різниця його веде до того, що розчинені поживні речовини виштовхуються з гранули назовні в ґрунт.  

Коренева система рослин отримує всі необхідні елементи для живлення та зростання. 

Процес живлення рослини триває до двох тижнів. 

Все це починається за наявності температури вище за нуль градусів за Цельсієм. Температура, при якій оболонка гранул працює оптимально – двадцять один градус.

Порівняльна характеристика використання добрива Osmocote та ЕКОТЕ

Всі люди, які використовували на практиці добрива Осмокот та Екоте, відмічають, що обидва продукти досить ефективні, але Екоте демонструє відмінну здатність живити рослини впродовж тривалого часу. Термін дії Екоте значно довший, ніж цей параметр у Осмокот.

Добрива пролонгованої дії Оsmocote рекомендують вносити під квіти та балконні рослини – при цьому необхідне точне дозування. Добриво Екоте можна вносити сміливо – навіть при передозуванні корені рослин не випалюються. 

Ризик локальних перевищень допустимої концентрації солі в добривах Осмокот більший. Непогані показники добрива OSMOCOTE демонструються при вирощуванні рослин методом гідропоніки. Але приживаність розсади краща при використанні добрива Екоте. Простеживши на добрива Осмокот відгуки, легко зробити висновок, що вони ідеальні для невеликих площ. При наявності насаджень великого об’єму краще використовувати добрива Екоте.

Добрива Екоте купити Україна дає можливість в різних регіонах – достатньо просто зробити замовлення в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Тут на добрива Екоте ціна значно нижча, ніж у звичайному магазині. 

Залиште коментар