Добрива тривалої дії Yara: опис та особливості використання

 • 2019-07-11

Фірма YARA заснована в 1905 році. Це одна з найбільших світових компаній. Вона випускає значну кількість мінеральних добрив. Компанія лідирує на агрономічному ринку України. Добрива Яра найвідоміші серед спеціальних добрив. Фірма входить в лінійку найпопулярніших брендів.  

Компанія «Yara» представлена в тих країнах, де займаються землеробством. Кількість країн світу, що мають філії фірми, - більше п'ятдесяти. Щороку виробляється близько двадцять мільйонів тонн добрива пролонгованої дії Яра. 

Український сільськогосподарський ринок був представлений брендом НОРСЬК ГІДРО. Наступною сходинкою присутності в нашій країні стало придбання компанією фірми з Фінляндії «КЕМІРА ГРОУХАУ». Початок 2008 року ознаменувалося новим витком розвитку компанії в нашій країні – була створена організація «ЯРА УКРАЇНА». 

Добрива YARA Україна споживає в значних кількостях, головними замовниками є фермери та інші виробники сільгосппродукції. Йде тенденція до підвищення вжитку крупними сільгосппідприємствами та фермерськими господарствами добрива тривалої дії Yara.

Добрива Yara: використання і види

YARA-добрива застосовують для вирощування всіх видів сільськогосподарських культур. Вони покривають весь спектр необхідних рослинам речовин. Це – основна фішка продукції компанії. 

При внесенні добрива Yara всі агрокультури отримують практично повний комплекс необхідних поживних елементів. В світовій практиці вважається, що добрива тривалої дії Яра – високотехнологічний продукт. Добриво збалансоване таким чином, що поживні елементи потрапляють до рослин впродовж всієї вегетації.  

Добрива пролонгованої дії Yara представлені в таких видах: 

 • Основна підгодівля: марка ЯРА МІЛА НПК, яка має в своєму складі мікро- та макроелементи. Значною мірою добрива вживаються для відкритого ґрунту.
 • КРОПКЕР – марка, придатна для підживлення овочів та картоплі. Відсутність хлору робить такі добрива незамінними; 
 • Для листової підгодівлі застосовується марка КРИСТАЛОН та новітній вид добрив ЯРА ВІТА, у якого підвищена концентрація мікроелементів; 
 • Фертигація полягає в кальцієвій селітрі, монокалійфосфатному комплексі, хелатному залізі та інших солях.  

Найпопулярнішим сільськогосподарським добривом є добриво YARA MILA. Щороку попит на цей вид добрив збільшується на тридцять відсотків. Швидкість розчинення у воді – додатковий плюс в технічній характеристиці добрива Яра. 

Відсутність належної кількості вологи в ґрунті не є перешкодою для вживання добрива Yara рослинами. У цього типу добрив оптимальний склад для стартового зростання рослин. Відбувається якісне насичення ґрунту мікроелементами. Тому добрива тривалої дії Yara користуються широким попитом.

Для обробітку агрокультур при внесенні добрива яра потрібна незначна кількість води при поливі. 

Опис добрива фірми Яра

Yara-мінеральні добрива є комплексним гранульованим добривом. При внесенні до ґрунту добрива Яра немає необхідності в додаткової підгодівлі рослин. Геометричні розміри капсул складають від двох до чотирьох міліметрів. 

Відмінні особливості добрива пролонгованої дії YARA  полягають в наступному:

 • Капсули-гранул включають наявність азоту, фосфору, калію, магнію, сірки та мікроелементів відповідної концентрації. Вони доступні всім видам рослин; 
 • Синергетична ефективність відмінна; 
 • Баланс азоту оптимальний; 
 • Для якісного зростання рослин комплекс елементів забезпечений; 
 • Гранули забезпечують внесення добрива до ґрунту рівномірно; 
 • Використання добрива Яра впродовж тривалого часу допомогло зафіксувати якісне зростання рослин та рясне плодоношення; 
 • Рослина рівномірно споживає всі поживні елементи, представлені в цьому виді добрив впродовж усього вегетаційного періоду; 
 • Фосфор розчиняється у водному середовищі практично на сто відсотків. Поглинання його ґрунтом та кореневою системою рослин ідеальне; 
 • Азотовмісний нітрат та аміак є збалансованими між собою. Засвоюваність цих елементів відмінна.

Перелік елементів, що входять до складу добрива Yara

Добрива пролонгованої дії Яра мають в своєму складі: 

 • Азот у формі нітратів. Він швидко діє на рослини та добре сприймається ними. Амонійний азот має тривалу функцію. Комплекс цих елементів зводить до мінімуму втрату азоту. Вжиток рослинами комплексу відбувається етапами;
 • Фосфор якісно засвоюється на першому році життя рослин; 
 • Сірка складає від семи до двадцяти п'яти відсотків. Наявність необхідної кількості сірки дає можливість азотним добривам ефективніше впливати на зростання рослин. 

Традиційні добрива не мають такого ефекту, тому ми радимо купити добрива Yara.  

Правила застосування добрива тривалої дії YARA  

Вносяться добрива Яра восени або ранньою весною. Це основний вид добрива тривалої дії. Добриво потрібно вносити, коли виконується оранка ґрунту або його перекопування. Впродовж всього вегетаційного періоду рослини підгодовуються добривами Yara. 

Внесення добрива пролонгованої дії Яра забезпечує живильними речовинами та мікроелементами сільськогосподарські культури. Рослини, які дуже чутливі до елементів з хлором, прекрасно сприймають це добриво. У цьому виді добрив хлору немає. 

Культури, для яких прийнятне використання добрива Яра:

 • Овочі; 
 • Плодові рослини;
 • Картопля; 
 • Квіти; 
 • Газонні трави. 

Застосовувати добрива Yara можна на будь-якому з типів ґрунтів.

Одним з видів добрива яра є «ЯРА МІЛА». Цим видом добрива бажано підгодовувати технічні та зернові культури. 

Норма внесення добрива ЯРА варіюється від двохсот кілограмів до однієї тонни двісті кілограмів на один гектар. Відмінність агрохімічних показників ґрунту обумовлює таку велику різницю по внесенню добрив на один гектар. При розрахунку норм враховуйте,  яку сільськогосподарську культуру ви вирощуватимете. Різні види рослин потребують різних норм внесення добрив. Агротехніка поливу та погодні умови в даному регіоні теж мають важливе значення при розрахунку норм. 

Порівняння добрива ЯРА з сумішами відомої марки ЕКОТЕ  

Добрива пролонгованої дії Yara та добриво Екоте дуже популярні в Україні. Зазначимо, що Екоте має кращу збалансованість та значно економніше у використанні. Крім того, відмітимо такі відмінності:

 • Хлор відсутній у добрива Яра. Використання цього вигляду добрив дуже актуально та бажано для овочевих культур й рослин з коротким вегетаційним періодом. Своєю чергою, Екоте є більш універсальним добривом і може застосовуватися як для рослин з коротким вегетаційним періодом, так і для культур, які характеризуються довгим періодом вегетації;
 • Позитивна особливість добрива Екоте перед Яра наступна: при внесенні до ґрунту та для подальшого обробітку рослин потрібно менше води при поливі. Агротехніка в посушливих регіонах значно виграє від цієї властивості добрива Екоте; 
 • Комплекс мікроелементів у добрива Екоте більш оптимальний для певних видів рослин, ніж у Яра; 
 • Наявність вторинних мікроелементів в добривах Яра значно вища, ніж у Екоте, проте Екоте краще засвоюється кореневою системою рослин;
 • Бренду Екоте довіряють більше виробників сільгосппродукції, ніж у випадку з добривами Яра. Виробник Екоте постійно вдосконалює свою продукцію, і тому на ринок поступають відмінні добрива для різних видів рослин. Звісно, суміші Екоте мають дещо вищу ціну, проте це компенсується високою функціональністю продукту. Якщо добриво Екоте використовувати правильно, можна суттєво зекономити кошти. 

Добрива Екоте купити ви зможете у всіх областях України. Менеджер компанії швидко оформить ваше замовлення належним чином та організує відправку товару. Добрива Екоте купити фермери та сільськогосподарські виробники можуть в будь-якій розфасовці. 

Залиште коментар