Гібіскуси болотні: цікаві сорти із тривалим та рясним цвітінням

 • 2020-05-08

Українці обожнюють квіти – використовують їх для прикраси, як невеличких терас чи балконів, так і масштабних садів та зелених зон. Але, часто виникає питання, на якому багаторічнику зупинити свій вибір, щоб насолода від цвітіння була тривалою у часі та охоплювала декілька місяців. Багато досвідчених садівників обирають гібіскуси. Саме про рід Hibiscus та три цікавих сорти гібіскусу ми розповімо Вам детальніше у цій статті.

Декілька цікавих фактів про рід Hibiscus

 • рослини вирощуються в якості кімнатних та як культури відкритого ґрунту;
 • пелюстки гібіскусу бувають махрові, напівмахрові і прості, за кольором – рожеві, жовті, білі, червоні, багатоколірні, інші;
 • квітка має розкішний вигляд, але живе усього лиш один день;
 • якщо кущику місце зростання обране правильно і господар піклується про нього – крона рясно вкриватиметься квітами щороку;
 • при коректному догляді за рослиною, цвітіння може тривати від весни до глибокої осені, охоплюючи 4-5 місяців;
 • тривалість життя куща може перевищувати 20 років;
 • культура чудово переносить обрізку, піддається формуванню, іноді вирощується як штамбове деревце;
 • від садівника гібіскус не вимагає складних доглядових процедур, тому він може успішно прижитися у садочку господаря, який не має значного досвіду у вирощуванні подібних декоративних рослин.

Особливості сортів Luna Pink Swirl, Luna Red, Luna Rose

Гібіскус болотний (Hibiscus moscheutos Luna Pink Swirl) – прекрасний сорт для контейнерного вирощування та вирощування у відкритому ґрунті. Кущик міцний та компактний – заввишки сягає 50-70 см. Квіти надзвичайні – забарвлені у рожево-білий колір із темними серцевинами. Їх діаметр досягає 15 см. Цвітіння починається у червні і триває до жовтня. Кущики висаджують на сонячних чи злегка затінених ділянках, де відсутні протяги і не дошкуляють сильні вітри. На зиму гілочки обтинають на 10-15 см. Щоб рослина мала здоровий вигляд і рясно формувала бутони, за період вегетації її слід підживлювати.

Гібіскус болотний (Hibiscus moscheutos Luna Red) – культура для відкритого ґрунту чи контейнерного вирощування. Кущ компактний, густо вкритий серцеподібним зеленим листям. Квіти однотонні, забарвлені у червоний колір. Пелюстки борозенчасті. Діаметр квітки – 13-15 см. На зиму пагони відмирають, часто їх доречно повністю видалити і провести мульчування опалим листям. Навесні кущ рясно розростається. Для забезпечення буйного цвітіння варто проводити своєчасне внесення добрив. В такому випадку рослина до перших осінніх заморозків потішить Вас гарними квітами.

Гібіскус болотний (Hibiscus moscheutos Luna Rose) – багаторічник із великими рожевими квітами. Їх діаметр може досягати 20 см. Кущі доростають до 100 см заввишки і 75-80 см у діаметрі. Цей сорт стійкий до засух, чудово перезимовує у відкритому ґрунті. Фаза цвітіння тривала – розпочинається у кінці весни і триває ціле літо. Найкраще кущ зростатиме на дренованому, помірно зволоженому місці. Рослина любить сонце. З вдячністю дарує численні бутони турботливому садівнику, який не забуває вчасно вносити добрива.

Поради садівникам для успішного вирощування сортів Luna Pink Swirl, Luna Red, Luna Rose

 • якщо кущики Ви вирощуєте у контейнерах – подбайте про правильний їх об’єм та наповнення. Субстрат мусить бути родючим та із слабо кислою реакцією;
 • квітучий багаторічник не любить застою води, тривалих засух, протягів, сильного затінення;
 • якщо рослина вирощується у відкритому ґрунті, для успішної зимівлі і уберігання від ушкоджень, слід подбати про влаштування укриття (мульчування) і обрізку;
 • обтинати гілочки варто гострими секаторами або ножицями;
 • для підживлення найкраще купити добрива, які підходять саме для сортів роду Hibiscus;
 • щоб періодично зволожувати листя, радимо придбати якісні обприскувачі. З їх допомогою можна також проводити профілактичні чи лікувальні обробки крони для боротьби із попелицями, павутинними кліщами та іншими шкідниками чи хворобами.

Як обрати і посадити болотний гібіскус

Обираючи посадковий матеріал, зверніть увагу на те, як виглядає крона та коренева система. Гілочки мають бути здоровими, із характерним забарвленням, без механічних пошкоджень. Коренева система повинна бути міцною, гарно розвинутою. Купувати сортові кущі найкраще у крупних компаній із хорошою репутацією. Для посадки у відкритому ґрунті, багаторічнику рекомендуємо дуже ретельно підібрати місце. Воно мусить бути сонячним, захищеним від вітрів, протягів, з багатими на гумус та добре дренованими землями. Пересаджувати із горщиків гібіскус найкраще навесні чи восени. Після цього слід забезпечити гарний полив. У подальшому не варто забувати про регулярні підкормки, обрізку крони, обприскування, мульчування, видалення відцвілих квіток.

Отож, не баріться із вибором – сміливо купуйте розкішні саджанці гібіскусу сортів Luna Pink Swirl, Luna Red, Luna Rose. З їх допомогою вдасться наповнити навіть найбільш похмуру зону саду ніжними та великими квітами рожево-білих, червоних та рожевих кольорів. Ваш настрій гарантовано покращиться!

Гібіскуси гармонійно поєднується із рядом інших багаторічних та однорічних декоративних культур, непримхливі у догляді і, що дуже важливо – коштують недорого.

 

Залиште коментар