Як висаджувати хвойні: даємо однозначні відповіді

Ще перед придбанням саджанця садівникам варто поцікавитися, як висадити хвойні дерева, щоб вони швидко адаптувалися. Процес вимагає певних знань, оскільки саме від посадки залежать здоров'я і краса майбутніх рослин.

Вибираючи саджанці, варто звертати увагу на їх зовнішній вигляд, щоб визначити, чи немає серйозних пошкоджень внаслідок викопування або транспортування. Найкраще купувати рослини в контейнерах або комах, що істотно спростить процес висадки. Саджанці з закритою кореневою системою швидше приживаються і адаптуються в новому середовищі.

які хвойні дерева висаджувати на участку

Висадка хвойних дерев на ділянці

У тому випадку, якщо ґрунт на ділянці, де Ви плануєте посадити хвойне дерево, бідний чи має помітні ущільнення, варто ще за тиждень-два перекопати землю і внести компост в істотній кількості. Можна перед тим, як садити саджанці хвойних, «здобрити» ґрунт спеціальними добривами для хвойників. Наприклад, відмінними добривами вважають «Флюїд Schacht», добрива для хвойних «Yara Vila», «ENGO», «Зелений Гай пишна хвоя», «Чистий Лист для хвойників» та інші.

посадка хвойних рослин

Земляну суміш для висадки саджанців часто готують самостійно. Для цього змішують в рівних пропорціях ґрунт верхніх шарів і зволожений торф. Зберігати таку грунтосуміш потрібно виключно в прохолодному приміщенні або іншому захищеному від сонця місці на ділянці. Крім того, сьогодні можна купити готові субстрати для посадки декоративних культур.

Як посадити ялинку?

Садіння хвої здійснюється за певними правилами:

 • Висаджувати хвойні потрібно в дні, коли земля має відносну вологість, але не є сильно мокрою (стиснувши ґрунт в жмені, Ви повинні отримати грудку, яка з легкістю розбивається від зіткнення із землею);
 • У викопану яму потрібно внести певну кількість органічного добрива;
 • Посадкова яма повинна відповідати такому розміру, щоб коріння в комі після занурення перебувало на 2,5 сантиметра нижче верху заглиблення;
 • Ширина ями повинна дозволяти оточити кореневий ком сумішшю землі для висадки (шар повинен становити від 7 до 10 сантиметрів в товщину);
 • Шар суміші для посадки, що вкриває дно ями, повинен становити не менше 2,5 сантиметрів;
 • Якщо рослина в контейнері, рясно її полийте, розріжте ємність з одного боку і звільніть кореневу систему з землею;
 • Наступний крок – занурення земляного кома в посадкову яму і акуратне засипання його земляною сумішшю;
 • Після всіх вищеописаних маніпуляцій потрібно ущільнити землю навколо рослини і рясно її полити.

Чому садівникам не радять садити хвойні дерева на ділянці?

пересадка хвойних дерев

Досить багато садівників вважають, що на ділянці поряд з житловим будинком хвойники розсаджувати не варто. Але це твердження стосується тільки дикорослих рослин. Декоративні хвойники прекрасно відповідають вимогам вирощування на присадибній ділянці. Причин, за якими фахівці не рекомендують висаджувати дикі сорти хвойних біля будинку, кілька. По-перше, такі рослини часто виростають до велетенських розмірів, що загрожує притягненням блискавки і подальшою пожежею. По-друге, хвойні мають потужну кореневу систему, яка часто пошкоджує доріжки і фундаменти будівель. По-третє, хвойні дуже активно поглинають вологу і «сушать» землю навколо себе. Крім того, опала хвоя піднімає кислотність ґрунту, роблячи її неприйнятною для інших культур.

Які хвойні дерева можна садити на ділянці?

як висаджувати хвойні

Проблема з формулюванням «чи можна садити хвойні дерева на ділянці?» цікавить багатьох садівників-початківців. Відповідь на це питання проста: якщо такого роду рослини Вам подобаються, сміливо висаджуйте їх.

Які хвойні дерева можна садити біля будинку? – На присадибних ділянках найчастіше висаджують декоративні сорти таких рослин:

 • Ялини;
 • Сосни;
 • Ялівці;
 • Туї;
 • Смереки;
 • Кипарисовики;
 • Кедри.

Фактично будь-яке хвойне дерево буде відмінно себе почувати на присадибній ділянці. Головне, правильно оцінити кількість вільного простору, яка обов'язково потрібна хвойникам.

Пересадка хвойних дерев

Пересадка хвойних є абсолютно непроблематичною, якщо рослина заввишки не перевищує людський зріст. Багато хто вважає, що ідеальний час для пересадки хвойників – це зима. В таку пору рослину переміщують в призначене місце з грудкою мерзлої землі. Для цього рослину обкопують з обох сторін, обережно витягують і пересаджують. Головне, стежити за тим, щоб в місці пересадки не залишилося порожнеч, в яких накопичується повітря.

як правильно висаджувати хвойні рослини

Також молоді хвойні дерева можна пересаджувати в весняний і осінній періоди. Найчастіше до пересадки готуються заздалегідь – за пару місяців. При підготовці акуратно надрізають корені, обкопують рослину по периметру майбутнього кома. Надрізання коренів робить їх більш компактними. При цьому, впродовж певного періоду коріння регенерується, що дозволяє рослині відмінно адаптуватися після пересадки.

Як бачимо, посадка хвойних рослин – справа не така вже й важка. А якщо дотримуватися описаних вище правил, можна отримати ідеальну рослину, яке буде радувати цілий рік.

 • Дата публікації: 19.11.2018


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...