Як зберегти до весни гібіскус сірійський? Зимівля рослини

  • 2019-10-29

Гібіскус сірійський (він же – гібіскус садовий) є вишуканою рослиною, яку на Гавайських островах називають квіткою любові. Культура має засліплюючи-красиві квіти – в будь-якому разі вона піднімає настрій як садівнику, так і його гостям. Але щоб виростити здоровий гібіскус, слід знати головні правила догляду за рослиною. І найважливіше в цих правилах – створення оптимальних умов для зимівлі рослини.

Як підготувати гібіскус сірійський до зими

Перед безпосереднім укриттям рослини слід потурбуватися про її здоров’я та життєздатність. Для того, щоб підготувати гібіскус до зимівлі, слід здійснити ряд процедур:

  • Полив;
  • Підгортання;
  • Мульчування; 
  • Чистка (обрізка).

Можна не обрізати рослину, а лише видалити сухі пагони і листочки. Якщо ж ви все ж таки вирішили здійснити обрізку, то гілки слід вкоротити на одну третю довжини. За бажанням можна прищепити бокові пагони – таким чином забезпечується відмінний приріст навесні. 

До настання заморозків рослину слід правильно полити. Зволожувати культуру слід в кілька етапів – і цю процедуру слід завершити до морозів, щоб на землі не сформувався льодяний корок. 

Після поливу має пройти кілька днів – і тоді на кущ гібіскуса слід нагорнути максимальну кількість суміші ґрунту, перегною та піску. Шар нагортання має сягати близько 17 – 20 сантиметрів в товщину. Таким чином забезпечується захист рослини від перегріву. 

Мульчувати землю під рослиною бажано садовим перлітом, який здатний запобігати потраплянню грибкових інфекцій. Також для мульчування використовують перепрілий перегній. 

Важливою також є осіння підгодівля гібіскуса – для цього оптимальними будуть калійні добрива та суперфосфат в невеликих кількостях. Найкраще вносити добрива в період між поливом та підгортанням. 

Укриття гібіскуса на зиму

На думку досвідчених садівників, укриття рослин слід починати тоді, коли температура опуститься до 5 чи 8 градусів нижче нуля. Так культура встигне адаптуватися перед зимівлею. Якщо рослина адаптується, то зимові морози не представляють для неї небезпеки. 

  1. Якщо зими в вашому регіоні не надто суворі, і температура не опускається нижче 15 градусів морозу, для гібіскуса буде достатньо каркасу з натягнутим на ньому укрив ним матеріалом. Це може бути спанбонд (агроволокно), лутрасил чи агротекс. 
  2. Якщо зими в вашому регіоні морозні та сніжні, використовуйте для укриття лапник. Він здатний накопичувати на собі сніг, що однаково захищає рослину як від перемерзання, так і від перегріву. З лапника необхідно сформувати невеликий курінець. Але перед цим слід обмотати основу гілок мішковиною. 
  3. Оптимальний період для утеплення рослини – друга половина листопада. 
  4. Для кращого утеплення кущ можна прихилити до землі.
  5. На каркасне утеплення часто кладуть додатково поліетиленову плівку. 

Як захистити гібіскус від гризунів

Будьте готовими до того, що під укриття (чи то каркачне, чи з лапника) взимку будуть проникати гризуни, які шукають їжу. Шкода від польових мишей величезна – вони здатні обгризти всю кору рослини. Це, своєю чергою, призводить до хвороб, або й загибелі гібіскуса. Щоб запобігти цьому, ставте пастки та розсипайте коло куща потруєну пшеницю. Спеціальну пшеницю проти гризунів продають в будь-якому садівничому чи господарчому магазині.

Зняття укриття

Правильне і своєчасне зняття укриття є дуже важливим. Якщо рослина надто довго перебуває під укриттям, вона запріває і гине. Але завважимо, що сірійський гібіскус може не відразу розпускатися після зими – не слід викорчовувати зарано кущ, оскільки рослина може довго прокидатися після зимового спокою.  

Вишуканий гібіскус – це справжня окраса присадибної ділянки чи саду. Звісно, для вирощування культури слід проявити максимум уваги, але неповторні квіти різних кольорів, часто махрові, варті будь-яких зусиль. Якщо ви правильно вкриватимете рослину на зиму, влітку вона радуватиме своїм здоровим зовнішнім виглядом та свіжістю. 

Садовий, або сирійський гібіскус радимо купувати у перевірених виробників рослин. Для охочих посадити у себе екзотичну і витончену культуру пропонуємо життєздатні і адаптовані під вирощування в Україні саджанці з асортименту нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин». Хай ваш сад приваблює стильними рослинами та стане бездоганним місцем для відпочинку!

Залиште коментар