Які рослини можна вирощувати в контейнері? Переваги такого способу культивації

  • 2020-04-01

У контейнерах вирощують найрізноманітніші рослини — однорічні та багаторічні, квіти, злаки, декоративні трав’янисті рослини, навіть овочі, плодові кущі й дерева. Такий спосіб культивації має низку переваг:

  • Можливість створити рослині особливі умови вирощування. Наприклад, рослини, які потребують дуже кислого ґрунту господарі змушені поливати підкисленою водою. А можна просто придбати ґрунт з відповідною кислотністю і висадити культуру в контейнер. Якщо ви бажаєте вирощувати рослини, батьківщиною яких є субтропіки, найпростіше висадити їх у контейнер і встановити у приміщенні;
  • Можливість переміщувати контейнери для рослин, щоб на ділянці, на ганку, на терасі  чи біля алеї було ефектне озеленення — якщо квіти відцвіли, їх можна перемістити на інше місце і встановити наступну композицію;
  • Контейнерна висадка допомагає заповнити порожні ділянки саду, наприклад, якщо молоді дерева ще нескоро виростуть до належних розмірів;
  • Якщо красива рослина є агресором, контейнер є кращим способом тримати її в розумних межах;
  • Контейнер сам по собі може бути окрасою саду. У якості контейнера можна використати стару діжку, оригінальну ванну чи старовинний рукомийник чи дивовижної краси вазон;
  • Контейнерна висадка допомагає зонувати простір за побажанням господарів саду.

Як обрати рослини для культури для контейнерного вирощування

Серед однорічників існує цілий напрямок — ампельні рослини. Це спеціальні сорти, які оптимально виглядають у вазонах — петунія, пеларгонія, лобелія, бальзамін, фуксія. Існують навіть сорти та гібриди овочів, що призначені спеціально для вирощування у контейнерах. Селекціонери, які їх створили, навіть передбачили можливість самозапилення. Тож можна обирати, чим потішити душу — зелень, огірки, кабачки, солодкий та гострий перець тощо.

Серед багаторічників рекомендують робити ставку на трав’янисті рослини, які мають тривалий період декоративного ефекту — папороть, хоста, костриці.

Окреме місце у рослинах для контейнерного вирощування посідають хвойні культури карликових та колоноподібних сортів. Вони створять незвичайну атмосферу на терасі чи балконі, а головне — будуть постійно насичувати повітря корисними фітонцидами.

Особливо складно знайти правильний сорт дерева для вирощування у закритому ґрунті. Варто звернути увагу на яблуні, груші, вишні, черешні, сливи карликових самозапильних сортів або з колоноподібною кроною.

Загалом декоративні дерева у контейнерах варто вирощувати, якщо з такої породи можна сформувати бонсай. Ці культури легко переносять обрізку.

Особливості вирощування рослин у контейнері

Насамперед варто правильно обрати контейнер. Замалий контейнер рослина у деяких випадках може навіть розірвати своїм корінням. Якщо ви купуєте дерева чи кущі в контейнерах, при пересадці у більш ефектний контейнер обирайте ємність, діаметр якої на 2-3 см більша, ніж у контейнера, в якому культура прибула. Це дасть можливість акуратно здійснити перевалку.

Забезпечте рослині гарний дренаж та поживну грунтосуміш. Врахуйте, що і воду, і поживні речовини культура одержуватиме тільки з того контейнера, в якому росте. Тому грунтосуміш має бути якісною, до того ж варто регулярно проводити підживлення комплексними міндобривами та органікою.

Полив має бути регулярним, частим, але помірним, щоб вода не застоювалася.

Обов'язково додайте в грунтосуміш перліт, вермікуліт чи гідрогель, особливо якщо ви збираєтеся вирощувати культуру у контейнері на вулиці. Тут такі фактори, як сонце й вітер сприяють швидкому висиханню ґрунту, а такі добавки допомагають утримати вологу. Рослина без проблем отримає воду з вказаних компонентів, якщо ви її не зможете вчасно полити.

Загалом же культивація рослин у контейнерах подібна до вирощування у відкритому грунті, адже сонцелюбні рослини залишаються сонцелюбними, а любителі тіні так само треба розмістити у тіні. Шкідники, хвороби, потреба у поживних речовинах також залишаються незмінними.

Інтернет-магазин "Клуб Рослин" пропонує широкий вибір посадкового матеріалу різних декоративних та плодових культур, серед яких можна знайти чимало рослин, придатних для вирощування у контейнерах. Адекватні ціни. Прекрасний асортимент. Оперативна доставка по всій території України.

 

Залиште коментар