Ялівець скельний Блю Арроу: опис, посадка, догляд

 • 2019-11-15

Ялівець скельний «Блю Арроу» - це оригінальна хвойна рослина з жорсткими вертикальними пагонами. Гілки щільно притиснуті до стовбура, створюють густу оригінальну крону. За рік такий ялівець може збільшуватися на 15 сантиметрів. А в десятирічному віці рослина має висоту від 2 до 3 метрів. При цьому діаметр крони складає від 0,5 до 0,7 метра. 

Даний вид ялівцю має ошатну, яскраво-блакитну хвою. Хвоїнки м’які і дуже приємні на дотик. Структура хвої – луската. Плодоносить «Блю Арроу» сизувато-синіми шишкоягодами. 

Переваги ялівцю Блю Арроу

 1. Головною перевагою рослини даного сорту є те, що нижні гілки ростуть, починаючи з основи стовбура. Пагони зберігаються впродовж тривалого часу. Завдяки цій особливості ялівець використовується універсально – його можна застосовувати в різноманітних рішеннях ландшафту. 
 2. Дуже популярними є невеликі і масштабні композиції, в яких використовується сорт «Блю Арроу». Він може рости поряд з різноманітними листяними та хвойними рослинами. Цікавим буде поєднання ялівцю з листяними культурами, що мають контрастне забарвлення листя. 
 3. Рослину можна використовувати в якості солітера, а можна зробити складовою невеликої односортної групи. Застосовують сорт в вересових садах, альпінаріях, міксбортерах. «Блю Арроу» створює оригінальні живі огорожі, які не вимагають частої стрижки та вражають своєю щільністю.
 4. До складу ґрунтів рослина невибаглива, але найкраще ростиме в свіжій, гарно дренованій землі. 
 5. Розташовувати культуру можна як на сонці, так і в напівтіні. 

Як посадити ялівець скельний

Завважимо, що за умови правильної посадки догляд за рослиною значно спрощується. Слід дотримуватися певних агротехнічних умов, щоб виростити здоровий і яскравий ялівець

 • Обираючи ділянку для рослини, віддавайте перевагу відкритим і гарно освітленим місцями;
 • Для ялівцю цього виду прийнятні ділянки з глибоким заляганням ґрунтових вод;
 • Для стримування росту культури слід обирати ділянки з бідними ґрунтами;
 • Високі рослини ростуть в родючих землях;
 • Ялівець «Блю Арроу» потребує багато простору;
 • Посадкова яма повинна бути в два рази більшою кореневого кома;
 • Між карликовими ялівцями слід лишати дистанцію близько 50 сантиметрів;
 • Високорослі сорти потребують відстані між рослинами близько 200 сантиметрів;
 • На дні посадкової ями обов’язково повинен бути присутній дренаж товщиною 20 сантиметрів (в якості дренажу використовують биту цеглу або щебінь);
 • Якщо рослина куплена в контейнері, то її разом з ємністю перед посадкою слід занурити в воду – так саджанець буде легко «виходити» з горщика;
 • Рослини, які продаються в спеціальних контейнерах, краще приживаються;
 • Котлован для саджанця слід засипати сумішшю ґрунтів – торфу (2 частини), дернової землі (1 частина) і піску (1 частина);
 • Після висадки саджанець слід рясно полити;
 • Коли вода повністю зникне у ґрунті, під ялівцем слід накласти мульчу шаром близько 8 сантиметрів (для цього радимо використовувати щепу, торф, дерев’яну стружку або соснову кору).

У правильно посадженого саджанця коренева шийка перебуває на рівні землі. 

Догляд за ялівцем Блю Арроу

Доглядати за рослиною доволі просто. Культура може рости як в сільській місцевості, так і в умовах загазованих міст. В перші роки після висадки темп росту ялівцю дуже повільний – не потрібно переживати, що з культурою щось не так. 

Дорослі кущі потребують поливу тільки в разі тривалої посухи та спеки. Зазвичай ялівці поливають тричі за сезон – дуже часті поливи можуть бути згубними для сорту. Молоді саджанці поливають частіше. При цьому радимо практикувати обприскування крони – ялівці дуже прихильні до цієї процедури. Дощування крони слід здійснювати увечері.

Для ялівців дуже небажані підгодівлі органікою. Молоді кущики радимо підгодовувати один раз на сезон – в квітні або травні. Для підгодівель варто купити спеціальні комплексні мінеральні добрива для хвойників. Найкращі зразки добрив ви можете знайти в асортименті нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин».

Зимовий догляд за ялівцем передбачає струшування снігу з пагонів – гілки під вагою снігу можуть деформуватися. Окремі садівники перед снігопадами стягують пагони ялівців шпагатом.

Обрізки скельний ялівець потребує виключно санітарної – рослини відмінно формують крону самостійно.

Якщо ви вирішили оселити в своєму саду ялівець скельний «Блю Арроу», пропонуємо здорові, життєздатні саджанці, вирощені дбайливими руками спеціалістів компанії «Клуб Рослин». Всі саджанці поставляються клієнтам в спеціальних контейнерах для коренів – тому транспортування навіть на великі відстані є безпечним для рослин. Такі рослини швидко приживаються після пересадки та в короткі терміни радують своєю декоративністю. 

Залиште коментар