Японські спіреї в садах і парках України: цікаві сорти, вибір посадкового матеріалу та догляд за кущами

Spiraea japonica Dart’s Red, Spiraea japonica Golden Princess, Spiraea japonica Goldflame, Spiraea japonica Goldmound, Spiraea japonica Little Princess – розкішні сорти спіреї японської, які варті уваги не тільки професійних ландшафтних дизайнерів, але і садівників-любителів із різних куточків нашої країни. Кущі цих сортів характеризуються ошатністю та компактною формою, гілочки галузисті та численні, рясно вкриті листям, мають вельми естетичний вигляд протягом усього вегетаційного періоду. Цвітіння доволі тривале у часі. Розквітлі суцвіття наповнюють крону яскравими барвами. Як же не закохатися в таку витончену садову красуню?

Spiraea japonica Little Princess - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Коротко про цікаві сорти японської спіреї

Spiraea japonica Dart’s Red – дивовижна декоративна культура, яка завоювала у 2002 році престижну премію Королівського садівничого товариства Великобританії. Крона у куща нагадує півкулю. Висота дорослої рослини – близько 100 см. Темп росту – 10-15 см за рік. Суцвіття пишні, яскраво-рожеві або червоні. Молоде листя червонувате, згодом – зелене.

Spiraea japonica Dart’s Red - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Spiraea japonica Golden Princess – рослина із листям насиченого жовтого кольору. Кущик округлий, дуже компактний, як правило, його висота не перевищує 50 см. Цвіте рослина у червні-липні яскраво-рожевими квітами, які зібрані у суцвіття.

Spiraea japonica Golden Princess

Spiraea japonica Goldflame – сорт, який високо цінується за акуратну форму, густу крону і рясне цвітіння. Дорослі екземпляри досягають 70-80 см заввишки. Листя оранжево-червоного кольору навесні, влітку жовте, восени мідно-помаранчеве. Річний приріст становить до 15 см. Квіти лілово-рожеві, зібрані у численні суцвіття на пагонах поточного року.

Spiraea japonica Goldflame - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Spiraea japonica Goldmound – ефектний представник роду Спірея, який характеризується висотою 50-60 см у дорослому віці, яскраво-жовтим листям та округлою кроною. Суцвіття численні, забарвлені у ніжні рожеві кольори.

Spiraea japonica Goldmound - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Spiraea japonica Little Princess – культура із відзнакою Королівського садівничого товариства Великобританії (2001 року). Крона компактна, густо розгалужена. Висота дорослих екземплярів – 70-80 см. Швидкість росту – до 15 см в рік. Квіти рожево-червоного кольору, діаметром до 0,5 см, зібрані у суцвіття.

Spiraea japonica Little Princess - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Важливі критерії вибору посадкового матеріалу кущів роду Spiraea

Найкращий посадковий матеріал, як правило, реалізовують компанії із хорошою репутацією та достатнім досвідом роботи. До таких в Україні належить Клуб Рослин. У Інтернет-магазині цієї компанії завжди наявні саджанці спіреї різних сортів, які характеризуються достатнім показником акліматизації та високим рівнем життєздатності. Усі зразки відповідають заявленому на сайті та етикетці сорту, мають міцну кореневу систему та добре розвинуту крону. Під час покупки рослин із роду Спірея, клієнтам слід звертати увагу на такі параметри, як вік, висота та діаметр крони, об’єм контейнера для коренів. Не радимо спокушатися на надмірно занижені ціни – так недобросовісні продавці часто намагаються реалізувати кволі рослини, або зразки, які уражені хворобами чи шкідниками. Їх реабілітація може потребувати багато часу та зусиль з боку садівника.

Spiraea japonica Dart’s Red - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Достоїнства сортів Dart’s Red, Golden Princess, Goldflame, Goldmound, Little Princess

 • крона красива, густо вкрита яскравим листям;
 • кущі акуратні, їх висота не перевищує 100 см;
 • компактність крони та низький темп росту дозволяє прикрасити кущами навіть зовсім крихітні зелені зони;
 • фаза цвітіння триває довго, суцвіття забарвлені у красиві кольори;
 • для екземплярів Dart’s Red типове повторне цвітіння;
 • рослини витримують помірне забруднення довкілля, можуть вирощуватися у містах;
 • спіреї не потребують складних доглядових процедур – весняну обрізку та підживлення здатен провести навіть садівник-початківець;
 • рослини чудово перезимовують в умовах України;
 • спіреї гарно поєднуються із квітами, травами, декоративними деревами і кущиками;
 • кущі придатні для вирощування у рокаріях, альпінаріях, живоплотах, інших варіаціях.

Spiraea japonica Golden Princess - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Догляд за японськими спіреями сортів Dart’s Red, Golden Princess, Goldflame, Goldmound, Little Princess

Кущам потрібні сонячні або злегка затінені ділянки. Ґрунти слід обирати родючі, пухкі, добре зволожені. Чим кислішими вони будуть, тим більш насиченим і яскравим буде листя. Рослина може зростати на бідних землях, але у такому випадку декоративність знизиться. Найкращим часом посадки усіх спірей є осінь. Таким чином, до весни рослини встигнуть прижитися на новому місці і зможуть сформувати значну кількість квіткових бруньок. Навесні для стимуляції рясного цвітіння слід проводити інтенсивну обрізку крони. На підживлення кущі реагують вдячно. Навесні варто вносити азотні добрива, влітку кожних 2-3 тижні комплексні препарати. У серпні-вересні бажано вносити фосфорно-калійні добрива. Восени під кущ насипають компост. Оскільки рослина морозостійка, то садівнику у жовтні-листопаді не слід піклуватися про її укриття. Для профілактики і боротьби із шкідниками та патогенами слід використовувати дієву агрохімію. Увагу слід звертати на появу попелиць, білокрилок, павутинних кліщів, інших шкідників.

Spiraea japonica Goldmound - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

Прикрасьте клумбу, садочок чи парадну зону японськими спіреями сортів Dart’s Red, Golden Princess, Goldflame, Goldmound, Little Princess. З такими рослинами від весни і до глибокої осені не буде сумно. Навіть найбільш похмурі ділянки ландшафту сяятимуть розмаїттям барв листя та суцвіть. Отож, не баріться із вибором – купуйте повні життєвої енергії спіреї у Клубі Рослин!

Spiraea japonica Little Princess - Купити в інтернет-магазині Клубу Рослин

 • Дата публікації: 01.07.2020


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...