Лаванда: особливості вирощування в горщику

  • 2019-07-15

Лаванда – прекрасна представниця декоративних трав’янистих рослин. Батьківщиною культури вважають Середземномор’я та терени Південної Європи. Рослину широко застосовують в дизайні ландшафтів – вона неперевершена в поодинокій посадці (кущики завжди дарують свіжість і невимушеність саду). Багато хто обрав для вирощування лаванди альпійські гірки – тут рослина виглядає дуже природно. Інші садівники облаштовують за допомогою лаванди бордюри та клумби. 

Форма рослини являє собою чагарник без центрального пагона. Така представниця родини Ясенокотових – ідеальне рішення для створення квіткових композицій. Особливо красива лаванда влітку – на кущиках з’являються квіти, які можуть бути забарвленими в білий, блакитний, фіолетовий або рожевий колір. Квіточки збираються в оригінальні суцвіття, яі за формою нагадують колоски. 

Лаванда: вирощування в горщику

Окремі садівники та любителі квітів вважають, що вирощування лаванди – надто складна справа. Але це не так. Рослина здатна рости при мінімальній увазі – головне, відпочатку створити для неї оптимальні умови. Нижче ми розповімо про ключові секрети – і знаючи їх, ви зможете виростити лаванду в горщику без жодних проблем. 

Перед висадкою кущиків лаванди в горщики для квітів, варто ознайомитися з видами культури, які здатні рости в спеціальних ємностях. Адже рід лаванди налічує понад 20 видів, і окремі з них можуть рости виключно у відкритому ґрунті. Для вирощування в спеціальних контейнерах придатні такі різновиди:

  1. Лаванда широколиста – в народі її ще називають лавандою французькою. Квіти у рослин даного виду можуть бути представлені в різних кольорових рішеннях. 
  2. Лаванда зубчаста – ідеальний вид для вирощування в горщиках. Рослина має сріблясті, м’які листки та квіти в яскраво-синьому забарвленні. Культура ефективно росте в приміщеннях, має ряд позитивних характеристик. 

Якщо ви оберете собі лаванду з вищеназваних видів, за короткий термін отримаєте безумовно красиве доповнення інтер’єру. Лаванди цих видів гарно ростуть на вікнах і спеціальних підставках за умови додаткової підсвітки. Доглядати за такими рослинами нескладно – головне, проявити максимальну увагу при їх висадці. 

Вирощування лаванди в горщику: особливості вибору ємності

Обираючи горщик для рослини, слід завважувати, що її коренева система любить простір. Це значить, що ємність повинна мати діаметр не менший, ніж 30 сантиметрів. По об’єму горщики можуть варіюватися від 2 до 3 літрів. Слід зазначити, що в маленькому горщику лаванда не зможе вирости естетично-привабливою – такі рослини схильні вимагати певного простору. За умови малої ємності лаванда втрачає декоративність та цвіте маленькими, неприглядними квітами.

Ще одним критерієм вибору горщика є його колір. Слід обирати світлі ємності, оскільки темні будуть притягувати до себе сонячне проміння. Це може призвести до пересихання коренів, що неприпустимо у випадку з лавандою. Її корені повинні перебувати у постійно вологому, але не перезволоженому ґрунті. 

При висадці лаванди в контейнер слід обов’язково потурбуватися про дренаж – шар каміння або жорстви має складати не менше, ніж 6 сантиметрів. Це допоможе запобігти перезволоженню культури, яке можливе при необачно рясному поливі. Зайва вода буде збиратися у піддоні, і звідти можна буде легко її вилити.

Важливо також правильно обрати розташування лаванди – горщики мають стояти в певному місці, про вибір якого ми поговоримо нижче. 

Як вирощувати лаванду в горщику: обираємо правильне розташування

Важливою умовою для успішного вирощування лаванди вважається правильно організоване освітлення. Рослина дуже вимоглива до освітлення – і це потрібно враховувати вже при висадці культури. Якщо ви бажаєте розмістити горщик на підвіконні, обирайте південну частину кімнати. Влітку красуню в горщику можна винести на балкон, або й взагалі розташувати її в дворі на свіжому повітрі. 

А от взимку лаванда потребуватиме додаткового підсвічування. Для цього використовують фіто- або люмінесцентні лампи. Оптимальною для рослин вважається тривалість світлового дня не менше, як 10 годин. Це потрібно враховувати всім тим. Хто вирішив вирощувати культуру в приміщенні. 

Лаванда в горщику: вирощування, залежно від вибору ґрунту

Вважається ідеальною для лаванди грунтосуміш у співвідношенні 1:1:2 піску (можна використовувати гравій), перегною та листової землі. Також можна купити в спеціалізованому магазині спеціальну суміш для квітучих рослин. Не можна використовувати для посадки лаванди звичайну садову землю – при зволоженні вона ущільнується. Тим самим створюючи некомфортне середовище для коренів рослин. Для людей, яких хвилює питання "лаванда в горщику: як виростити", скажемо, що складного у цьому процесі нічого немає. Розмножувати лаванду можна насінням, живцями або відводками. Кожен із способів розмноження гарантує повноцінну рослину, - хіба лише у випадку з насінням лаванда почне цвісти тільки через 1 – 2 роки. 

Лаванда в горщику: догляд

При правильному догляді лаванда демонструє високу декоративність. Але при вирощуванні слід дотримуватися певних принципів:

  • Здійснюючи полив, використовуйте тільки відстояну воду;
  • Земля в горщику постійно має бути вологою;
  • Перезволоження є згубним для лаванди;
  • При поливі слід зрошувати і листя рослини – так вона буде свіжішою і привабливішою;
  • Підгодівлі включають в себе додавання в ґрунт азотовмісних добрив при формуванні бутонів;
  • Взимку лаванду поливають не частіше, ніж раз на місяць;
  • Підгодівлі вносять 1 раз на 2 – 3 тижні.

В нашій статті ми намагалися висвітлити головні аспекти вирощування такої тендітної рослини, як лаванда. Дана культура здавна користується любов’ю садівників та любителів рослинності. Лаванда в горщику здатна стати унікальним доповненням будь-якого приміщення – для цього слід проявити тільки трохи уваги до догляду за нею. 

Залиште коментар