Камелія (Camellia) (Camellia )

Camellia
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Декоративна камелія — гостя з Японії, яка завоювала популярність у всьому світі. Вона радуватиме Вас своїм цвітінням у час, коли інші рослини перебувають у стані спокою. Придбати високоякісні саджанці камелії Ви можете в інтернет-магазині Клубу Рослин plants-club.ua. Усі замовлення ми оперативно надсилаємо в Київ, Харків, Львів, Луцьк та будь-який інший куточок України.

Основні характеристики

 • латинська назва роду – Camellia;
 • габітус – розлогий кущ;
 • висота – 60 см - 3 м (окремі види - до 6 м);
 • ширина –  60 см -3 м;
 • листя – темно-зелене;
 • надає перевагу напівтіні;
 • квіти – різного типу та забарвлення, дуже ефектні, без запаху;
 • період цвітіння – від жовтня до травня (залежно від навколишньої температури);
 • зона морозостійкості – 6-9;    
 • призначення – групові та індивідуальні декоративні посадки.

Камелія. Опис

Рід Камелія містить понад 80 видів вічнозелених дерев та чагарників сімейства Чайні. Походять вони із різних регіонів Азії: Індії, Китаю, Японії, Малайзії та інших. Зокрема, чайний кущ теж належить до цієї групи - це камелія китайська (Camellia sinensis).

Камелії, які використовують у садах, розподіляють на три різновиди: 

 • Олійна. Вона цвіте восени і виростає до значної висоти;
 • Гірська. Це - розлогий красиво квітучий кущ висотою до 5 м;
 • Японська. Цей різновид вирізняється великими квітками й темно-зеленим листям. Розміри куща досить компактні.

Саме з японської камелії були створені численні гібриди, які використовуються у декоративних садах по всьому світу. Японська камелія нараховує понад 30 000 сортів. Їхні спільні характеристики: тривале цвітіння і морозостійкість, а от за формою та кольором квітів вони можуть і суттєво відрізнятись.

Залежно від сорту, квіти камелії японської можуть бути простими, напівмахровими або махровими. Відтінки – від червоного до рожевого і білого.

Особливості вирощування

Для посадки рослин потрібно вибрати добре захищені від вітру, теплі місця. Часто такі зони бувають біля стін будівель, малих архітектурних форм у саду, біля огорож. Контейнер із корінням саджанця перед посадкою слід добре полити або потримати у воді. Посадкова яма має бути принаймні удвічі більшою, ніж ком землі із кореневою системою камелії. Засипавши коріння родючим ґрунтом, його обережно ущільнюють долонями і поливають.

Культура надає перевагу кислим ґрунтам. Поверхню землі довкола рослин варто замульчувати з використанням природних матеріалів: компосту, перепрілого листя або тирси і подібних матеріалів. Шар мульчі дасть поживу ґрунтовим мікроорганізмам, захистить ґрунт від пересушування на сонці і від надмірного випаровування вологи.

Камелія не любить занадто яскравих сонячних променів, тому її краще притінювати (особливо молоді рослини). Потрібні регулярні та рівномірні поливи. Знову ж таки, скоротити їх частоту допоможе мульчування ґрунту. Обрізка (проводиться восени або навесні) дозволить сформувати кущі бажаної форми відповідно до загального дизайну ділянки. Зазвичай, на зиму рослини потребують укриття. Водночас, уже виведені й набагато більш морозостійкі сорти камелій.

Бутони камелія формує в умовах прохолодного повітря і короткого світлового дня. Квіткові бруньки закладаються за температури не вище 20 ° С, а розквітають - до 13 ° С.

Камелія. Використання

Камелія буде чудово виглядати разом із багатьма квітами, чагарниками і деревами у Вашому саду. Її темно-зелене листя стане хорошим фоном для інших культур. А сама вона цвістиме тоді, коли більшість із них уже закінчать цвітіння. Влаштовуючи спільні посадки із камелією, треба враховувати, що лужна реакція ґрунту для неї не підходить.

З сушеного листя камелії готують корисний і ароматний чай. Для цього збирають пагінці починаючи із травня і до вересня. З насіння камелії добувають олію, а різні частини рослини використовують у медицині.

Переваги культури

 • Надзвичайно ефектні, яскраві квіти;
 • Цвіте у нехарактерний для інших рослин час;
 • Не потребує значного догляду.

Окрім високоякісних саджанців камелії та інших рослин, у нашому інтернет-магазині Ви можете придбати будь-які товари, які знадобляться для догляду за Вашим садом. Будемо раді Вам допомогти!

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Сучкорізи серії Felco 200: універсальна модель з довгими ручками

Сучкорізи серії Felco 200 – це кілька моделей зі схожими характеристиками та деталями, які розрізняються. Пропонуємо огляд моделей Фелко серії С-60 та А-60. ...

Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...