Дерен

Cornus
(Знайдено: 11 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
  • Сортування:

Д​ерен

Дерен – одна з найпривабливіших рослин в сучасному декоративному садівництві. Його популярність пояснюється високою декоративністю впродовж усього сезону – дерен однаково красивий як навесні, так і восени. Навіть взимку цей незбагненний чагарник даруватиме радість від споглядання. Де б Ви не висадили цю цікаву рослину, вона гарантовано привнесе свіжість і елегантність ландшафту.

Переваги дере​​ну

Його розміщують в садах, на територіях присадибних ділянок, за його допомогою декорують парки громадського відпочинку. Дерен невибагливий у догляді – і це ще одна перевага, яка спонукає дизайнерів ландшафту зупинити на ньому свій вибір. Крім того, рослина відрізняється високою універсальністю – де б вона не була висаджена, завжди чарує своїм акуратним зовнішнім виглядом. Дерен прекрасно росте і розвивається на території всієї України, незалежно від регіону.

Ще одна перевага культури – привабливість впродовж усіх без виключення сезонів. Він додає оригінальності і вишуканості ландшафтним композиціям будь-якого типу. Іноді вистачає одного-єдиного куща, щоб зробити ландшафт оригінальним і неповторним. Яскраве листя різних кольорів доречне в будь-якому рішенні декору простору.

Правила посад​ки дерену

Дерен вважається рослиною, невибагливою до умов вирощування. Він активно росте і розвивається в будь-яких видах ґрунтів. Цікаво, що ні тривалі посухи, ні затяжні дощі не здатні зіпсувати оригінальну крону рослини. Всі природні катаклізми проходять повз ці оригінальні кущі.

Щодо хвороб та шкідників, то дерен може похвалитися неабиякою стійкістю. Але для того, щоб отримати від рослини максимальну віддачу та отримати бездоганний елемент ландшафту, треба усе ж пам’ятати деякі принципи висадки рослини та догляду за нею.

  • При висадці дерену важливо додати в посадкову яму добрива органічного походження (це може бути або перегній, або компост);
  • Якщо ґрунти заболочені, або надмірно зволожені, що часто буває в місцях поряд з водоймами, для культури треба передбачити дренаж (бита цегла, щебінь, галька);
  • Ідеальним саджанцем вважається той, який досягнув  чотирирічного віку;
  • Після висадки рослину поливають і старанно замульчовують землю під нею.

Особливост​і догляду за дереном

  • Обрізка проводиться щороку, при чому прибирають кожні 3-4 пагони (обрізають рослину, яка досягла трирічного віку);
  • Найкраще обрізку проводити 2 рази на рік – навесні і восени, при чому прибирати варто більш старі пагони;
  • Дерен, який цінується саме за декоративні якості кори, обрізають рідше – всього 1 раз на 2-3 роки;
  • Весняна обрізка проводиться до появи листя, що дозволяє отримати більше молодих, життєздатних і гарних на вигляд пагонів;
  • Ще один принцип догляду – полив, який треба проводити в засушливі періоди (молодим рослинам достатньо 1-2 відер води 2-3 рази на місяць).

Щодо мінеральних підгодівель, то дерен цілком здатний рости і розвиватися без них. Але якщо вносити 5-7 кг компосту для кожного куща раз на рік, рослини порадують несказанною красою. Добриво треба вносити строго в пристовбурну зону рослини, щоб культура могла якомога простіше його споживати.

Використання де​рену в ландшафтному дизайні

Дерен частіше за все висаджують для формування живих огорож. Але в останні роки ландшафтні дизайнери придумали десятки варіантів його використання. Його часто вирощують в поодиноких насадженнях посеред газонів та клумб. Екзотичні нестандартні сади значно виграють, коли в композиції рослин з’являється дерен.

Можливе використання дерену як солітера. В цій якості йому немає рівних. Головне, правильно обрати сорт, який задовольнить всі очікування садівника.

В нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин» представлені унікальні сорти дерену, які назавжди змінять естетичне рішення ландшафтного дизайну. Всі наші рослини пройшли процес адаптації. Коренева система кожного саджанці розміщена в спеціальному пластиковому контейнері. Це дозволяє садівникові самостійно обрати зручний час для висадки. Крім того, саджанці в контейнерах легко транспортуються без ризику пошкодити корені. Доставку здійснюємо по всій території України. Замовлення можна оформити на сайті магазину або за допомогою телефонного дзвінка.