Платан

Platanus
(Знайдено: 2 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
  • Сортування:

Платан є одним з представників невеликого за своєю чисельністю сімейства платанових. Рослини роду платанових зазвичай дуже високі. Так, наприклад, окремі представники цього виду в висоту можуть досягати 50 метрів. Незважаючи на те, що в природі дерева роду платанових різних сортів зустрічаються в місцях з високою вологістю (таких, як заплави і дельти річок, береги озер і болота), він може добре приживатися і виростати в місцевості з помірною або низькою вологістю грунтового покриву, а ось посушливий клімат для нього згубний. Нижче ми докладно ознайомимо вас з характерними особливостями платана.

Деякі особливості дерева платан, що роблять його незамінним при озелененні присадибних ділянок

Платан вважається рідкісним і навіть екзотичним видом дерева, хоча територія його розповсюдження дуже широка: Кіпр, Іран, США, Мексика, а завдяки компанії "Клуб Рослин" платан тепер можна з успіхом вирощувати і на території України.

Стовбур платана зазвичай покриває зеленувато-сіра кора, яку в особливо жаркому і посушливому кліматі платан скидає, повністю оголюючи деревину стовбура. В обхваті стовбур цього дерева може досягати в окремих випадках 18 метрів.

Платан має широку крону, покриту пальчасто-лопатчатим листям на довгих ніжках-черенках, за формою листя платана нагадує листя клена. Плодоносить платан невеликими горіхами у вигляді шишки, які знаходяться на дереві всю зиму і обпадають лише на початку весни.

Дерева з роду платанових дуже високо цінуються в декоративному садівництві не тільки через колір деревини стовбура і кори, великої висоти дерева і незвичайних плодів, що додають цього виду дерева екзотичний вид, а й через суцвіть у вигляді квіток, які за формою нагадують невеликі кулясті освіти оранжево-червоного кольору. Саме ця особливість робить дерева сімейства платанових незамінними при оформленні присадибної ділянки, саду або скверу або ландшафтному дизайні.

Платан по праву вважається рослиною-довгожителем. Є неодноразові приклади досить великої популяції цих дерев, які досягли віку близько двох тисяч років. Рід дерев виду платанові налічує близько десяти різновидів цього дерева, які розрізняються між собою, в основному, по щільності їх листя і деревини, а також по сприйнятливості і адаптації в екстремальних умовах з агресивним середовищем тієї чи іншої кліматичної зони зростання в кожному конкретному випадку.

Основні сорти платана, що рекомендується застосовувати в ландшафтному дизайні і при озелененні на території України:

  1. Платан Західний (Platanus occidentalis). Цей вид відрізняється своєю масивністю (це стосується і стовбура, і гілок). Цей вид багаторічних платанових дерев може досягати у висоту 35 метрів. Кора - гладка і має світло-зелений відтінок, але в окремих випадках цей відтінок може ставати кремово-білим. Дерево стійке до низьких температур і може спокійно перенести -35С. Цей представник роду платанових дерев абсолютно невибагливий і не вимагає для нормального існування якісну збагачену мінералами грунт, однак, під час посухи він потребує постійного зволоження грунту і регулярного поливу.
  2. Платан кленолистий (Р. Hybrida). Цей сорт платанових був виведений в XVII столітті і за старою традицією визнається садівниками гібридним видом. Він відрізняється від інших представників роду платанових високими показниками розвитку і стійкістю до морозів, можливістю розмноження в зонах з екстремальними кліматичними умовами, а саме: в низькотемпературних і посушливих кліматичних зонах. Доросле дерево цього виду виростає до 40 метрів і має дуже широку крону зі звисаючими нижніми гілками і листям, розміри яких сягають 15 сантиметрів в довжину і до 20 сантиметрів завширшки.

Купити платан з доставкою в будь-яке місто України

Ви можете замовити як саджанці, так і вже дорослі дерева, підготовлені до пересадки в нашому інтернет-магазині "Клуб Рослин" за доступними цінами. Для того, щоб оформити замовлення, зверніться через форму зворотного зв'язку на нашому сайті або зателефонуйте нам по одному з номерів телефону. Наші висококваліфіковані консультанти з задоволенням дадуть відповідь на всі ваші запитання і дадуть самі вичерпні відповіді на них. Ми гарантуємо високу якість придбаних рослин і оперативну доставку в будь-який регіон та населений пункт України в найкоротші терміни. Заходьте на наш сайт і робіть он-лайн замовлення прямо зараз!

Вдалих Вам покупок в інтернет-магазині компанії "Клуб Рослин"!