Платан

Platanus
(Знайдено: 2 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
  • Сортування:

Платан є одним з представників невеликого за своєю чисельністю сімейства платанових. Рослини роду платанових зазвичай дуже високі. Так, наприклад, окремі представники цього виду в висоту можуть досягати 50 метрів. Незважаючи на те, що в природі дерева роду платанових різних сортів зустрічаються в місцях з високою вологістю (таких, як заплави і дельти річок, береги озер і болота), він може добре приживатися і виростати в місцевості з помірною або низькою вологістю грунтового покриву, а ось посушливий клімат для нього згубний. Нижче ми докладно ознайомимо вас з характерними особливостями платана.

Деякі особливості дерева платан, що роблять його незамінним при озелененні присадибних ділянок

Платан вважається рідкісним і навіть екзотичним видом дерева, хоча територія його розповсюдження дуже широка: Кіпр, Іран, США, Мексика, а завдяки компанії "Клуб Рослин" платан тепер можна з успіхом вирощувати і на території України.

Стовбур платана зазвичай покриває зеленувато-сіра кора, яку в особливо жаркому і посушливому кліматі платан скидає, повністю оголюючи деревину стовбура. В обхваті стовбур цього дерева може досягати в окремих випадках 18 метрів.

Платан має широку крону, покриту пальчасто-лопатчатим листям на довгих ніжках-черенках, за формою листя платана нагадує листя клена. Плодоносить платан невеликими горіхами у вигляді шишки, які знаходяться на дереві всю зиму і обпадають лише на початку весни.

Дерева з роду платанових дуже високо цінуються в декоративному садівництві не тільки через колір деревини стовбура і кори, великої висоти дерева і незвичайних плодів, що додають цього виду дерева екзотичний вид, а й через суцвіть у вигляді квіток, які за формою нагадують невеликі кулясті освіти оранжево-червоного кольору. Саме ця особливість робить дерева сімейства платанових незамінними при оформленні присадибної ділянки, саду або скверу або ландшафтному дизайні.

Платан по праву вважається рослиною-довгожителем. Є неодноразові приклади досить великої популяції цих дерев, які досягли віку близько двох тисяч років. Рід дерев виду платанові налічує близько десяти різновидів цього дерева, які розрізняються між собою, в основному, по щільності їх листя і деревини, а також по сприйнятливості і адаптації в екстремальних умовах з агресивним середовищем тієї чи іншої кліматичної зони зростання в кожному конкретному випадку.

Основні сорти платана, що рекомендується застосовувати в ландшафтному дизайні і при озелененні на території України:

  1. Платан Західний (Platanus occidentalis). Цей вид відрізняється своєю масивністю (це стосується і стовбура, і гілок). Цей вид багаторічних платанових дерев може досягати у висоту 35 метрів. Кора - гладка і має світло-зелений відтінок, але в окремих випадках цей відтінок може ставати кремово-білим. Дерево стійке до низьких температур і може спокійно перенести -35С. Цей представник роду платанових дерев абсолютно невибагливий і не вимагає для нормального існування якісну збагачену мінералами грунт, однак, під час посухи він потребує постійного зволоження грунту і регулярного поливу.
  2. Платан кленолистий (Р. Hybrida). Цей сорт платанових був виведений в XVII столітті і за старою традицією визнається садівниками гібридним видом. Він відрізняється від інших представників роду платанових високими показниками розвитку і стійкістю до морозів, можливістю розмноження в зонах з екстремальними кліматичними умовами, а саме: в низькотемпературних і посушливих кліматичних зонах. Доросле дерево цього виду виростає до 40 метрів і має дуже широку крону зі звисаючими нижніми гілками і листям, розміри яких сягають 15 сантиметрів в довжину і до 20 сантиметрів завширшки.

Купити платан з доставкою в будь-яке місто України

Ви можете замовити як саджанці, так і вже дорослі дерева, підготовлені до пересадки в нашому інтернет-магазині "Клуб Рослин" за доступними цінами. Для того, щоб оформити замовлення, зверніться через форму зворотного зв'язку на нашому сайті або зателефонуйте нам по одному з номерів телефону. Наші висококваліфіковані консультанти з задоволенням дадуть відповідь на всі ваші запитання і дадуть самі вичерпні відповіді на них. Ми гарантуємо високу якість придбаних рослин і оперативну доставку в будь-який регіон та населений пункт України в найкоротші терміни. Заходьте на наш сайт і робіть он-лайн замовлення прямо зараз!

Вдалих Вам покупок в інтернет-магазині компанії "Клуб Рослин"!

Найпопулярніші
Показати всі товари
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Карликові сорти плодових та я​гідних рослин

В Європі впродовж останніх років з’явився тренд, коли люди хочуть вирощувати собі їжу в маленьких садочках, або на балконах. Відповідно, дуже популярними стали плодові та ягідні рослини, які можна виростити на невеликому просторі. Здебільшого такі рослини швидко дають урожай. ...

День Відкритих дверей у Клубі Рослин: як це було!

Ми у Клубі Рослин давно визначили свою основну мету - робити простір навколо кращим. Саме з цією метою ми і створюємо наші події такі, як День Відритих Дверей та Рандеву у Клубі. Наші відвідувачі - це велика спільнота друзів, які збираються разом, щоб чудово провести час, поспілкуватись між собою, отримати натхнення та корисну інформацію. Будьте разом з нами. Давайте робити простір навколо кращим ...

Осіннє Рандеву у Клубі: Ландшафтна організація простору

А ми продовжуємо нашу серію Рандеву. Цього разу, плануємо зустрітись 2 та 3 листопада. Будемо говорити про ландшафтну організацію простору. Як вже склалось традиційно, ми запрошуємо тільки найкращих лекторів, від яких ви отримаєте максимально велику кількість корисної інформації. ...

Відповіді на запитання, які нам часто задають-частина 6

Надаємо вам розширені відповіді на запитання, які ви нам задаєте найчастіше. Все про те, чи можна оплатити замовлення при отриманні, способи та методи оплати замовлення, і т.д ...