Вяз

Ulmus
(Знайдено: 1 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
 • Сортування:

В'яз, що має кілька найменувань (ільм, берест, карагач) і 16 видів, - одне з найкрасивіших і наймогутніших листопадних дерев, що населяють практично всі материки планети з помірним кліматом: Європу, Азію, Північну Америку. В'язи - довговічні (при хороших умовах живуть від 120 до 300 років) і швидко зростаючі (до 40 м) дерева з округлою, циліндричною або розлогою кроною, утвореною безліччю тонких, поникающих донизу, пагонів, з блискучими зубчастими листками всіх відтінків зеленого кольору.

Відмінні риси та основні родзинки в'язу

 • молоді пагінці і листочки покриті сіро-зеленим ніжним пушком;
 • гілки ростуть своєрідною «драбинкою» навколо головного стовбура;
 • оригінальне (дворядно-мозаїчне) розташування листя на гілках сприяє утворенню густої тіні, практично суцільної «завіси» біля підніжжя.

У природних умовах в'язи «облюбували» змішані ліси, гірські схили, річкові долини і заплави річок, вважаючи за краще сонячні місця з родючим грунтом.

У сучасному ландшафтному дизайні приміських садів, міських парків і скверів України декоративні сорти в'яза знаходять широке застосування завдяки оригінальній формі крони з ажурним листям (мереживна «в'язь»), невибагливості у догляді, стійкості до погодних «неприємностей» і терпимого ставлення до загазованості, пилу і диму великих міст.

Основні вимоги і переваги в'язу

 • висока морозостійкість (зимує без укриття) і витривалість до посухи;
 • добре переносить обрізку, легко піддається формуванню, стійко «тримає» задану форму;
 • невибагливість до складу грунту («багатства» і вологості), але небажана посадка на засолених ділянках;
 • віддає перевагу сонячному проживанню і хорошому поливу.

У декоративному озелененні використовуються в основному три види і їх гібридні сорти:

 1. В'яз звичайний (гладкий). Струнке (до 25 м у висоту) красиве швидкозростаюче (50 см в рік) дерево з гладкою темно-коричневою корою, округлою або напівсферичною кроною, утвореною горизонтальними спадаючими бічними пагонами - ідеальний варіант для створення монументальних алей в парках, скверах і заміських володіннях.
 2. В'яз дрібнолистний (карагач, берест). Порівняно невисокий (до 10 - 15 м) з густою круглою «шапкою» крони, утвореної тонкими гнучкими гілками, карагач дуже популярний і «зручний» в ландшафтному дизайні українських садів завдяки відсутності кореневої порослі та безлічі дрібних (до 8 см) мереживних листочків з загостреним кінчиком, що створюють густу ажурну тінь. Додатковий ефект дереву надають розташовані в два ряди «перисті» листя.
 3. В'яз шорсткий (гірський). Швидко зростаюче високе (до 40 м) дерево з широкою густою кроною у формі кулі і «плакучими» нижніми гнучкими гілками, густо засіяними великим (до 20 см) різьбленим листям, що утворюють справжній намет. Незаперечна перевага цього виду, на відміну від інших, - тіньовитривалість, що дозволяє дизайнерам і садівникам широко використовувати цікаві декоративні сорти в'яза гірського (шорсткого) в озелененні.
 4. В'яз гірський (шорсткий) Пендула. Це дуже цікавий декоративний сорт: крона (висота до 5 м, ширина до 10 м) у вигляді перевернутої чаші з плоскою вершиною і зростаючими горизонтально (вшир) звисаючими гілками з великими «мереживними» блискучими оливкового кольору листями. Унікальна риса в'яза гірського Pendula - зростаючі вгору коріння. Особливо красиво сорт виглядає в штамбі. Любить родючий грунт і простір, морозостійкий, виносить півтінь. Оптимально підходить для створення в саду арок, оригінальних живих тунелів і декоративних наметів-альтанок в зонах відпочинку.
 5. Не менш привабливий декоративний сорт в'яза голландського (Жаклін Хіллер) - повільно зростаючий сорт (до 3,5 м) з дрібним листям і безліччю тонких пагонів, що дозволяє вирощувати його як пишний чагарник (на штамбі) або садовий бонсай.

Догляд за в'язом 

Декоративні сорти в'яза вимагають уважного гідного догляду: родючого дренованого грунту, регулярного поливу в жарку пору року, прополки і мульчування. Навесні потрібно проводити санітарну обрізку, а для створення крони потрібної форми (на штамбі) - спеціальну формуючу.

На сайті інтернет-магазину «Клуб рослин» можна детально ознайомитися з наявними в продажу декоративними сортами в'яза, вибрати і замовити саджанець з доставкою по Україні протягом 1 - 2 днів.

 

Найпопулярніші
Показати всі товари
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Карликові сорти плодових та я​гідних рослин

В Європі впродовж останніх років з’явився тренд, коли люди хочуть вирощувати собі їжу в маленьких садочках, або на балконах. Відповідно, дуже популярними стали плодові та ягідні рослини, які можна виростити на невеликому просторі. Здебільшого такі рослини швидко дають урожай. ...

День Відкритих дверей у Клубі Рослин: як це було!

Ми у Клубі Рослин давно визначили свою основну мету - робити простір навколо кращим. Саме з цією метою ми і створюємо наші події такі, як День Відритих Дверей та Рандеву у Клубі. Наші відвідувачі - це велика спільнота друзів, які збираються разом, щоб чудово провести час, поспілкуватись між собою, отримати натхнення та корисну інформацію. Будьте разом з нами. Давайте робити простір навколо кращим ...

Осіннє Рандеву у Клубі: Ландшафтна організація простору

А ми продовжуємо нашу серію Рандеву. Цього разу, плануємо зустрітись 2 та 3 листопада. Будемо говорити про ландшафтну організацію простору. Як вже склалось традиційно, ми запрошуємо тільки найкращих лекторів, від яких ви отримаєте максимально велику кількість корисної інформації. ...

Відповіді на запитання, які нам часто задають-частина 6

Надаємо вам розширені відповіді на запитання, які ви нам задаєте найчастіше. Все про те, чи можна оплатити замовлення при отриманні, способи та методи оплати замовлення, і т.д ...