Малина, Ожина

Показано 0–16 із 16 товарів
Показано 0–16 із 16 товарів

Ожина

Ожина садова – це кущі, які дарують соковиті і смачні ягоди. Багато хто звик думати про рослину як дику, проте сьогодні часто її вирощують в сучасних садах. В культурі існують гібридні та безшипні сорти ожини, з якими при вирощуванні не виникає жодних проблем.

Ожина – це одна з груп рослин роду Rubus, який входить до сімейства Трояндових. Плоди ожини зароджуються в зеленому кольорі, а згодом стають бурими. Зрілі ягоди мають чорний колір. Рослина має пагони та стебла, які густо покриті шипами. Листки ожини складні, 3-5-ти листкові. Квіти – крупні кисте видні суцвіття. Дозрівання ягід спостерігається в серпні-вересні.

Ожина демонструє високу урожайність. Ягоди довго тримаються на гілках і впродовж тривалого часу не втрачають своїх смакових якостей. Ягоди досить щільні і гарно переносять транспортування. Плоди ожини надзвичайно корисні і вміщають в собі велику кількість вітамінів та мінеральних речовин. Вони здатні очистити організм від солей тяжких металів та допомагають боротися з онкологічними захворюваннями.

Багато садівників вирішують купити ожину, віддаючи належне її невибагливості у догляді та стійкістю до захворювань. Купити ожину-саджанці радимо в з асортименту інтернет-магазину «Клуб Рослин». У нас представлені найкращі сорти, які відмінно ростуть в Україні. Якщо ви бажаєте купити саджанці ожини на Волині або в будь-якому іншому регіоні України – сміливо робіть замовлення і ми доставимо товар у ваше місто.

Ожина: найпопулярніші сорти

Сьогодні існує безліч сортів ожини – є старі сорти, а є абсолютно унікальні, виведені кращими селекціонерами. Розглянемо найбільш популярні:

  1. Торнфі – ожина, виведена майже півстоліття тому. Рослина дуже зручна для вирощування, демонструє високу урожайність, ягоди дозрівають порівняно рано. Сорт поєднує в собі ознаки сланкої та кущовидної форми. Численні фермери стверджують, що це – найкращий сорт для вирощування з метою продажу. Торфі високоврожайний, невибагливий у догляді, досить зимостійкий.
  2. Агавам – середньостиглий сорт, ягідки забарвлюються в темний колір в останніх числах серпня. Росте у формі чагарника, гілки можуть витягуватися до довжини 5 метрів. Сорт дуже морозостійкий. Рослини не такі урожайні, як інші види культурних ожин, проте невибагливість в процесі вирощування – головна перевага сорту. В дизайні ландшафтів такий сорт використовують для створення живоплотів. Ожина цього сорту швидко заповнює собою відведене для неї місце на шпалері чи вздовж тину.
  3. Карака Блек – оптимальний сорт для регіонів, де часто спостерігаються посушливі періоди. Сорт був виведений в Новій Зеландії і вважається одним із найперспективніших для сучасного садівництва. Така ожина є ультра скороспілою, при тому, що період дозрівання розтягнутий аж до холодів. Культура характеризується крупними плодами, які можуть мати вагу від 20 до 30 грамів. Смак ягід з високою цукристістю неперевершений. Ягоди придатні для транспортування. Єдиний недолік сорту – низька морозостійкість. Але вона компенсується компактністю кущів та невеликою кількістю шипів.
  4. Natchez – ожина з особливо крупними ягодами. Вона є продуктом американської селекції. Рослини ростуть без шипів, мають кущевидна форму. Сорт є скороспілим – ягоди можна збирати уже в кінці липня. Плоди довго тримаються на кущах і не осипаються. Ягоди дуже смачні – навіть у недозрілому стані вони солодкі. Купити кущі ожини цього сорту можна навіть для невеликих за розмірами садів. Плоди ідеальні для вживання і продажу.
  5. Полар – рослина польської селекції. Відрізняється високою морозостійкістю – навіть в найхолодніші зими не потребує укриття. Урожайність сорту висока. Плоди середньостиглі, крупні. Ягоди відрізняються приємним смаком.
  6. Валдо – сорт, виведений на теренах Англії. Чагарники дуже компактні, їх можна висаджувати з невеликою дистанцією. Рослини фактично не потребують обрізки. Купити саджанці ожини цього сорту рекомендують для мініатюрних садів.
  7. Лох Тей – чагарники, які можуть рости фактично в усіх ґрунтах. Рослини також не потребують поливу. Ягоди невеличкі, проте надзвичайно смачні. За короткий термін з одного куща можна зібрати до кількох відер плодів.
  8. Рубен – ремонтантний сорт. Придатний до вирощування в регіона, де спостерігаються холодні зими. Перші ягоди дозрівають в кінці липня. Збирати плоди можна до самих морозів. Ягоди мають вагу від 10 до 15 грамів. З куща можна зібрати до трьох відер плодів.

Купити ожину в Україні можна й інакших сортів. Радимо стежити за оновленням асортименту нашого інтернет магазину «Клуб Рослин» - ми працюємо для того, щоб клієнти мали можливість оптимального вибору.

Як посадити ожину

Для купити ожину Львів пропонує відмінні саджанці в пластикових контейнерах. Купити саджанці ожини в Києві, Запоріжжі, Харкові, Одесі та в інших містах України можна шляхом замовлення в інтернет-магазині «Клуб Рослин».

Висаджувати ожину краще навесні, до початку руху соків в пагонах. Місце для рослини краще обрати гарно освітлене, але рослини відмінно ростуть і в напівтіні. Найкращі ґрунти для культури – родючі суглинки. Купити кущ ожини краще в спеціальному пластиковому контейнері – таким чином, рослина швидко приживеться на новому місці і піде в ріст.

Для бажаючих купить саджанці ожини недорого в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин» розроблена найпростіша система оформлення замовлення. Після уточнення деталей заявки саджанці в пластикових контейнерах для коренів можна отримати через 1 – 2 дні в будь-якому місті України.