Найважливіше про кизильник гібридний Даммера Корал Бюті та кизильник Даммера Майор

 • 2020-07-14

Листяні вічнозелені декоративні культури високо цінуються ландшафтними дизайнерами та садівниками, адже свою красу рослини зберігають у всі сезони. Серед доступних на українському ринку культур, які рекомендовані для професійного і любительського використання в озелененні, належить кизильник гібридний Даммера Корал Бюті та кизильник Даммера Майор. Детальніше про особливості сортів, посадку, вирощування, достоїнства та іншу важливу інформацію, читайте далі.

Коротка характеристика кизильника гібридного Даммера Корал Бюті та кизильника Даммера Майор

Кизильник гібридний Даммера Корал Бюті (Cotoneaster suecicus dammeri Coral Beauty) – розкішна культура, яка широко використовується в озелененні у багатьох країнах світу. Кущі ґрунтопокривні, з численними дугоподібними гілками. Дорослі екземпляри виростають заввишки до 50-60 см, діаметр крони досягає 150 см. Темп росту швидкий. Листя еліптичне, зверху темно-зелене. Пагони темно-сірого кольору. Цвіте кущ у травні численними білими квітами. Аромат квітів медовий. Плоди оранжево-червоні. Зберігаються на кущах вони усю зиму. 

Кизильник Даммера Майор (Cotoneaster Dammeri Major) – багаторічник із густою та сланкою кроною. Живуть кущі до 18-20 років. При цьому досягають до 20 см заввишки та 100-120 см у діаметрі. Листя декоративне, зберігається на гілках навіть зимою. Цвітіння припадає на травень-червень. Квіти дрібні, білі. Плоди червоного кольору, достигають у вересні та зберігаються на гілочках усю зиму. 

Посадка та вирощування кизильника

Кизильникам можна обирати найрізноманітніші місця для зростання. Посадку проводять навесні чи восени. Найбільш декоративними вони будуть на освітлених ділянках з багатими та дренованими ґрунтами. Якщо територія загазована, а ґрунти бідні – для кизильника це не проблема! Кущі в таких умовах теж приживуться. Рослини витримують засухи та незначне засолення ґрунтів. Чудово виглядає багаторічник на схилах, в якості лінійних насаджень та під високорослими декоративними деревами і кущами. Міцна та розгалужена коренева система запобігає зсувам ґрунту. У догляді слід забезпечити підкормки, профілактичні та лікувальні (за необхідності) обприскування крони, санітарну обрізку. Якщо рослина насаджена вздовж доріжки чи паркану, не зайвою буде своєчасна стрижка.  

Достоїнства кизильників Coral Beauty та Dammeri Major

 • рослини і взимку і влітку мають ефектний вигляд;
 • кущики можуть вирощуватися практично по всій території України – зона морозостійкості кизильника гібридного Даммера Корал Бюті – 6а, кизильника Даммера Майор – 4-5;
 • ціни на посадковий матеріал доступні;
 • до умов зростання кущики не вибагливі – можуть вирощуватися навіть там, де екологічна обстановка не надто благополучна;
 • від садівника рослини не відбирають багато часу у догляді;
 • кущі можуть вирощуватися лінійно, суцільним килимом, одиночно, у комбінованих групах, в контейнерах.

Використання кизильника в озелененні 

Якщо Ви вирішили купити кизильник, його можна висадити вздовж тротуару, використати для урізноманітнення альпінарію чи рокарію, доречний він у парадній зоні, на клумбі. Якщо необхідно замаскувати непривабливі ділянки у саду – сміливо висаджуйте кизильник. Він протягом цілого року вкритий листям і ідеально виглядає навіть взимку. У зимові місяці крона вкрита не тільки листям, але і яскраво-червоними округлими плодами. У дуже холодні зими листя може змінити колір на бордовий. Якщо у Вас немає саду або дачі, кизильник можна вирощувати у контейнері (горщику) на балконі. 

Кизильники Cotoneaster suecicus dammeri Coral Beauty та Cotoneaster Dammeri Major можуть вирощуватися у садах, парках, скверах, застосовуються вони для озеленення прибудинкових територій, дахів, терас, балконів, інших зелених зон. Міцна коренева система сприяє закріпленню ґрунтів на схилах, берегах, в інших місцях, тому дана культура виконує не лише декоративну функцію, але має важливе екологічне значення в екосистемах.

Декілька цікавих фактів про кизильники 

 • на одному місці рослина житиме до 20 років;
 • плід кизильника має назву яблуко;
 • дозріваючи плоди набувають феєричного червоного забарвлення;
 • свіжість та яскраве забарвлення яблука зберігають тривалий період;
 • восени і взимку до рясного урожаю кизильника прилітають птахи;
 • розростаючись, кущі формують розкішні «живі килими»;
 • в дикій природі кизильники можна побачити в Євразії та Північній Африці.

Як вдало купити саджанці кизильників Cotoneaster suecicus dammeri Coral Beauty та Cotoneaster Dammeri Major

Якщо Ви вирішили купити саджанці кизильника, рекомендуємо  дослухатися до наступних порад. Оформлення замовлення слід виконувати в крамницях з добрим іміджем. До таких в Україні належить інтернет-магазин Клубу Рослин. Саджанці кизильника повинні мати добре розвинуту кореневу систему та надземну частину, бути міцними та здоровими, без механічних пошкоджень. Найкраще посадковий матеріал купувати у спеціальних контейнерах для коренів. 

Отож, не зволікайте – купіть кущі кизильника гібридного Даммера Корал Бюті та кизильника Даммера Майор. З ними Ваш садочок виглядатиме ще цікавіше! 

Залиште коментар