Нові карликові сорти будлей

  • 2020-02-25

Будлея — одна з рослин, які прийшли у європейські сади та парки відносно нещодавно. Однією з причин, чому культура не набула великої розповсюдженості, є її низька морозостійкість. Селекціонери багато працювали для того, щоб виправити цю ваду.

Наступним кроком стало виведення сортів з різноманітними зовнішніми характеристиками. Найбільше уваги селекціонери приділяли покращенню цвітіння — продовженню терміну, коли рослина квітує, виведенню сортів з величезними суцвіттями чи суцвіттями незвичайних форм та кольорів. Це завдання можна вважати виконаним, адже наразі існують сорти китайської селекції з суцвіттями, довжина яких досягає 50 і навіть 75 см, американські гібриди з кулеподібними суцвіттями, а кольорова гама квітів просто змушує дивуватися. Наразі можна обирати будлею, квіти якої мають забарвлення:

  • Біле;
  • Бузкове;
  • Рожеве;
  • Жовте;
  • Помаранчеве;
  • Малинове;
  • Темно-синє.

З’явилися навіть сорти, у яких на одному кущі можна побачити квіти різних кольорів!

Зараз селекціонери зосередилися на новому етапі — створенні карликових різновидів будлеї.

Переваги карликових сортів будлеї

Компактні кущики можливо висаджувати на ділянках, де відчувається катастрофічний брак місця. Вони ефектно виглядають у рокаріях, міксбордерах, де важко буде розмістити великий чагарник.

Та найголовніша перевага карликових сортів — можливість вирощування у контейнерах. Якщо сорт неспроможний витримувати суворі морози, рослину можна просто занести у приміщення.

Карликові будлеї використовують для оздоблення терас. Їх можливо висаджувати навіть у кашпо, адже пагони цієї культури елегантно звисатимуть під вагою суцвіть.

Чимало карликових сортів мають ще триваліший період цвітіння, ніж будлеї великих розмірів, адже рослини витрачають значно менше ресурсів на формування крони.

Ми пропонуємо ознайомитися з сучасними сортами американської селекції, що були створені на основі будлеї мінливої (будлея Давіда). Невибагливі та ефектні, ці культури стануть прикрасою пару сади чи навіть балкону. Головне — бажання вирощувати ці рослини.

Buddleja Buzz Hot Raspberry

Невеличкий кущик, який у висоту не перевищує 60 см, ям і в діаметрі. Цей сорт вивели спеціально для того, щоб використовувати для озеленення закритих двориків, терас, балконів, створення невисоких бордюрів.

Рослина прекрасно почувається як в контейнері, так і у відкритому ґрунті, адже здатна витримувати морози до -29°С.

Виглядає цей сорт надзвичайно ефектно, адже довжина конусоподібних суцвіть досягає 20 см, тобто квіти займають третину пагону. Квітує ця будлея з липня по вересень.

Квіти трубчаті, рожево-малинові. Вони розповсюджують приємний аромат, що приваблює різного роду комах, зокрема метеликів.

Листя ланцетоподібне, яскраво-зелене.

Для вирощування потребує сонячного місця.

Гарно дренований, поживний та помірно зволожений ґрунт — запорука успішного розвитку будлеї цього сорту.

Догляд за рослиною нескладний, а декоративний ефект неймовірний.

Buddleja Buzz Pink Purple

Вишуканий компактний чагарник, крона якого досягає 90-120 см у висоту та в діаметрі за сприятливих умов. У закритому ґрунті крона буде вдвічі меншою.

Рослина може рости як у відкритому ґрунті, так і в контейнерах. Прекрасний варіант для створення бордюрних висадок.

Квітне ця будлея протягом всього літа до середини осені. Квіти насиченого фіолетово-рожевого кольору, розповсюджують духмяний аромат, що приваблює різноманітних комах.

Квіти можна зрізати й використовувати для оздоблення приміщення. Корисною для будлеї є обрізка пагонів, зокрема видалення зів’ялих суцвіть. Така дія спонукає рослину до утворення нових бутонів.

Культура сонцелюбна. Для гарного розвитку потребує помірно зволожених та гарно дренованих родючих ґрунтів. Належить до посухостійких та морозостійких сортів.

Ці та інші сорти будлеї можна знайти у каталогах інтернет-магазину ''Клуб Рослин''. Ви зможете придбати їх з доставкою у будь-який куточок України. Щоб посадковий матеріал не постраждав при пересилці, всі рослини реалізуються в контейнерах. Це гарантує високу приживлюваність на місці постійного вирощування.

Шикарний вибір, розумні ціни, кваліфікована консультація менеджера — запорука того, що задоволені клієнти обов’язково стануть постійними відвідувачами інтернет-магазину і нашими справжніми друзями.

 

Залиште коментар