Оригінальні нові сорти гібіскусів

  • 2020-01-28

Гібіскус відносно нещодавно почав радувати нас українців цвітінням на території нашої держави. І спочатку набув розповсюдження гібіскус китайський, який вирощували у оранжереях та кімнатах, вирощування на відкритому повітрі стало можливим значно пізніше.

Рослина походить з території із субтропічним та тропічним кліматом. Тільки у 40-50 роки на основі північноамериканських сортів гібіскуса з’явилися перші різновиди садового гібіскусу, які почали активно розповсюджуватися в європейських садах та на присадибних ділянках.

Селекціонери продовжують роботу над створенням нових сортів, які будуть більш стійкими до негативного впливу зовнішнього середовища та матимуть яскравіші декоративні властивості.

Ми розкажемо про нові перспективні сорти гібіскусу:

  • Hibiscus syriacus Purple Pillar;
  • Hibiscus syr. 'French cabaret Pastel' (R);
  • Hibiscus syr. 'Frenche cabaret Red' (R).

Hibiscus syriacus Purple Pillar

Сорт виведений голландськими селекціонерами. Використовується як для вирощування в оранжереї, так і для посадки у відкритому ґрунті. Рослина прекрасно зимує в умовах України, оскільки без проблем витримує морози до -28°С.

Та варто пам’ятати, що ця рослина, як і інші голландські сорти, розрахована на вирощування у більш вологому кліматі. Тому влітку гібіскус сирійський Пьопл Піллар потребує поливу.

Для цього сорту характерна колоновидна форма крони. Висота гібіскусу в залежності від умов його вирощування — від 2 до 5 метрів.

Листя дрібне, еліптичної форми з зазубреними краями, темно-зелене. Квіти великі, махрові, рожеві з пурпуровою чи фіолетовою серединкою. Зазвичай протягом всього періоду цвітіння рослина просто влита квітами.

Період цвітіння тривалий, перші квіти зазвичай з’являються в липні, а тривати цвітіння може аж до жовтня.

Рослина придатна для вирощування як в умовах оранжереї, так і на відкритому грунті, проте оскільки гілки тонкі й делікатні, високий колоновидний гібіскус Пьопл Піллар потребує опори.

Ефектно виглядає як при посадці у вигляді солітера, так і у випадку, коли низку рослин висаджують для структурування простору.

Hibiscus syr. 'French cabaret Pastel' (R)

Компактний кущ гібіскусу французької селекції, який зазвичай досягає висоти 1,5- 2 метри, проте в оптимальних умовах, без формувальної обрізки може вирости до 5 метрів у висоту. Серед переваг цього сорту:

  • Посухостійкість;
  • Вражаюче за красою тривале цвітіння;
  • Висока швидкість росту.

Листя темно-зелене, з нібито рваними краями. Розмір листка — до 10 см.

Цвіте з липня по вересень.

Квіти махрові, світло-рожеві, біля серединки пелюстки набувають насичено-рожевого чи малинового кольору.

Розмір квітки — до 8 см. Квіти мають так багато пелюсток, що серединку неможливо роздивитися.

Рослина витримує морози до -25°С.

Потребує вирощування на поживних, помірно зволожених ґрунтах. Від регулярного підживлення залежить якість цвітіння.

Сонцелюбна культура. В тіні прекрасно почувається, проте цвіте значно скромніше.

Оптимальне використання при вирощуванні у відкритому грунті — в якості солітера, проте можливо й вирощування в якості живої огорожі, у групових посадках, в якості декору для алей.

Можливе вирощування гібіскуса в оранжереї, якщо приділяти належну увагу формуванню крони.

Hibiscus syr. 'Frenche cabaret Red' (R)

Сорт французької селекції.

Крона досягає 1,5-3 метри у висоту, прекрасно сприймає формувальну обрізку, проте не варто обмежувати розмір крони нижче, ніж 1,5 метра.

Листя темно-зелене, з рваними краями, до 10 см.

Окрасою сорту є квіти — махрові, червоні й яскраво-рожеві, малинові й бордові, дуже насиченого кольору. Діаметр квітки досягає 8 см, а кількість залежить від умов вирощування.

Період цвітіння — липень-вересень.

На сонячній ділянці кущ буде просто влитий квітами, а в напівтіні цвітіння буде значно біднішим.

Сорт посухостійкий та здатний зимувати в умовах України у відкритому грунті, оскільки витримує температуру до -25°С.

Віддає перевагу поживним, помірно зволоженим грунтам. Регулярне підживлення допоможе досягнути кращого цвітіння.

Придатний до вирощування як в якості солітеру, так і в групових посадках, живій огорожі. У деяких випадках гібіскус цього сорту вирощують в оранжереях.

Ці сорти гібіскусів та багато інших найновіших розробок селекціонерів можуть стати окрасою вашого саду чи присадибної ділянки, якщо ви звернетеся до фахівців інтернет-магазину "Клуб Рослин". Завдяки консультації менеджерів ви зможете обрати рослини, які найбільш відповідають вашим естетичним потребам, будуть здатні реалізувати свій потенціал в умовах, куди їх будуть висаджувати і не завдаватимуть значних клопотів при догляді.

Ми пропонуємо широкий спектр сортів квітучих рослин. Посадковий матеріал реалізується в контейнерах, що дозволяє транспортувати саджанці на великі відстані без шкоди для кореневої системи рослин. Таке рішення дозволяє висаджувати рослини не лише ранньої весни й пізньої осені, але й в інші періоди, а також гарантує майже 100-відсоткову приживлюваність на новому місці.

Залиште коментар