Переваги та особливості ремонтантних гортензій

Гортензія (Hydrangea) належить до переліку найпривабливіших декоративних багаторічних кущів. Однак, проблеми, які іноді виникають у догляді за цією рослиною, часто відлякують садівників. Багато сортів гортензії вимерзають взимку, в наступні роки після посадки не квітнуть, або ж формують поодинокі суцвіття.

Для того, щоб шанувальники гортензій мали можливість насолоджуватися квітучою рослиною впродовж багатьох років, селекціонери невтомно працювали. Їм вдалося покращити стійкість крупнолистової гортензії до морозів та продовжити тривалість її цвітіння. Таким чином, на світ з’явилася ремонтантна гібридна гортензія крупнолистова Hydrangea macrophylla ‘Forever&Ever’. Гібридні рослини поєднують ознаки пильчастої гортензії (H. serrata) та гортензії крупнолистової (H. macrophylla).

Закладання квіткових бруньок відбувається на минулорічних та нових пагонах, тому навіть якщо зимою бруньки пошкоджені, гортензія буде квітнути цього року (на відміну від звичайних гортензій)!!! Ремонтантні гортензії ‘Forever&Ever’ значно стійкіші до вимерзання у порівнянні із сортами, що здавна культивуються в Україні – витримують до -23°С та нижче.

Суттєвою перевагою також є цвітіння впродовж п’яти чи шести місяців. Перші суцвіття зявляються навесні на пагонах минулого року, наступні – на нових пагонах впродовж літа і аж до заморозків. Суцвіття гортензії пишні, яскравих кольорів та відтінків. Їх колір з часом змінюється. Квіти стерильні.

Ще однією перевагою ремонтантних гортензій ‘Forever&Ever’ є компактність та щільність кущів (близько 1 м заввишки та шириною). Відповідно, ці гортензії не розпадаються і не розвалюються так як звичайні гортензії. Вони прості у вирощуванні, не потребують значних витрат у догляді. Для кращого цвітіння, кущі рекомендовано укривати на зиму. Оскільки гортензії ‘Forever&Ever’ формують компактні кущі, це укриття зробити дуже просто і недорого.

Першим сертифікованим розплідником ремонтантних гортензій ‘Forever&Ever’ в Україні став у 2019 році «Клуб Рослин». Розплідник працює із рослинами, суцвіття яких забарвлені у білий, блакитний, червоний колір, рекомендує широко використовувати їх в клумбах, контейнерах, на терасах, у садах, парках, для втілення найрізноманітніших проектів та ідей.

Комфортно себе почувають гортензії як в середовищі із чистим повітрям, так і з забрудненим шкідливими домішками, наприклад у великих містах. Рослини надзвичайно стійкі до інфекційних захворювань та уражень шкідниками.

Висаджують гортензію крупнолистову «Forever&Ever» навесні чи восени. Перші роки після посадки кущі необхідно ретельно доглядати, своєчасно поливати. Ґрунт має бути родючим, гарно дренованим та вологим. Кущам потрібна напівтінь чи сонячні місця (затінення у другій половині дня). Там, де є протяги чи надто сухо, гортензія занепадає та гине. Надлишок добрив погано впливає на гортензію – вона менш рясно цвіте та гірше переносить зиму. Рекомендуємо підживлювати кущі наприкінці зими чи навесні. Гортензія потребує мульчування. Обрізку слід провести до початку вегетації. Необхідно вчасно вилучати засохлі та дефектні пагони. Не слід допускати надмірного розростання та згущування кущів.

Після обрізки суцвіть, які вже відцвіли, гортензії тішать господарів повторними цвітіннями. Таким чином, кущ може квітнути багатократно протягом теплого періоду року, як правило з травня і до глибокої осені.

«Клуб Рослин» рекомендує вирощувати ремонтантні гортензії «Forever&Ever», оскільки вони:

  • на відміну від звичайних сортів, цвітуть значно довше – до шести місяців;
  • стійкі до морозів;
  • прості у догляді;
  • цвітуть кожен рік – навіть після ушкодження дуже низькими температурами формують суцвіття на нових пагонах, швидко регенерують;
  • мають красивий компактний кущ з яскравими кулеподібними суцвіттями.

Ремонтантні сорти гортензії Forever&Ever, які ми пропонуємо – це справжній подарунок істинним шанувальникам витонченої краси і грації. Рослини багато років поспіль тішитимуть Вас пишним цвітінням та даруватимуть виключно позитивні емоції.

  • Дата публікації: 31.01.2019


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Сучкорізи серії Felco 200: універсальна модель з довгими ручками

Сучкорізи серії Felco 200 – це кілька моделей зі схожими характеристиками та деталями, які розрізняються. Пропонуємо огляд моделей Фелко серії С-60 та А-60. ...

Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...