Плетисті троянди в нашому саду

  • 2016-03-22

Що може бути прекрасніше, ніж будинок і сад, що потопають в запашних суцвіттях троянд? Плетисті троянди викликають особливий інтерес, органічно вписуючись в дизайн будь-якої ділянки завдяки своїм декоративним якостям і гармонійно поєднуючись з малими архітектурними формами, деревами та чагарниками, альпійськими гірками і водоймами. У впорядкуванні саду завжди застосовується вертикальне озеленення, де без посадки плетистих троянд просто не обійтися.

Можна виділити наступні групи плетистих троянд:

  • плетисті троянди, з довгими гнучкими сланкими або піднятими дугоподібними пагонами до 5 м завдовжки, з невеликими квітками яскравого різноманітного забарвлення, простими або махровими, рясно квітучими 30 - 35 днів;
  • повзучі троянди - гібридні сорти, утворені від схрещування чайних троянд з плетистими; квітки у них великі, гарної форми, зібрані в суцвіття або розташовуються поодинці;
  • великоквіткові в'юнкі троянди: стебло у них пряморосле, вони можуть підніматися без опори на висоту до 6 м; квітки великі, зібрані в пишні парасольки-суцвіття;
  • грунтопокривні троянди, мають нові дивовижні якості: довгі (до 4 м) звивисті пагони з маленькими листками і безліччю яскравих квіток, які майже повністю покривають грунт килимом під час цвітіння.

Плетисті троянди - це безліч сортів квітів різноманітних форм, розмірів і забарвлення: мініатюрні кущі, розпростерті по землі розетки, розкішні суцвіття, що звисають з арок, дивовижні за формою квітки пряморослих троянд.

Вибір сорту залежить від ландшафтного стилю ділянки, і тут необхідна допомога дизайнера. В'юнкі троянди в сучасному ландшафтному дизайні виконують не тільки свою основну декоративну функцію, а й практичну. При оформленні саду кучерявими трояндами можна закрити різні господарські прибудови та інженерні конструкції. Дуже природно виглядають троянди на чагарниках і деревах, що слугують їм у вигляді опори, вони - прекрасні декоратори стін будинків і альтанок.

Плетистими трояндами прикрашають ганок, вхід в будинок або сад, надавши їм оригінальність і неповторність. За допомогою плетистих троянд можна перетворити звичайну садову доріжку в пахучу галерею, використавши дуги і встановивши їх один за одним. А якщо при цьому посадити сорти різного кольору - вона стане фантастично красивою.

Саме широке застосування ці квіти знайшли в вертикальному озелененні: вони не тільки прикрасять стіну, але згладять і пом'якшать прямі лінії будівель, зробивши їх частинками живої природи. З їх допомогою альтанка в зоні відпочинку стане прохолодною і тінистою, на дитячому майданчику вони створять ілюзію збільшеного казкового простору, перетворять паркан на ділянці в яскравий живопліт, не тільки захищаючи від зовнішнього світу, а й захищаючи від пилу.

За допомогою арок і пергол, оповитих плетистими трояндами, сад можна розділити на функціональні зони. Арки з кучерявих троянд облагороджують простір саду, створюють атмосферу гостинності. Перголи (арки з дахом) - це своєрідний зелений тунель, що дарує радість, тінь, прохолоду і естетичну насолоду.

При використанні в'юнких троянд у вертикальному озелененні потрібно обов'язково враховувати:

  • розміри всіх садових конструкцій повинні відповідати один одному і загальному ландшафтному стилю саду;
  • садові конструкції для кучерявих троянд повинні бути міцними;
  • вимоги щодо правильного догляду за трояндами: норми освітлення, поливу, родючості грунту, укриття на зиму.

Використання плетистих троянд в озелененні ділянки додасть їй не тільки стильність і чарівність, але і створить ефект розкоші і неповторності.

Світ в'юнких троянд - це справжнє царство різноманітних сортів, що дозволяє сьогодні вибрати на свій смак красиві і підходящі під ландшафтний стиль саду троянди і створити з їхньою допомогою гармонійну і цілісну картину, що дарує неповторну радість спілкування з живою природою.

Автор статті: Назарій Зінько,
директор "Клубу Рослин" 

Залиште коментар