Обираємо садову пилу для дачної ділянки

 • 2019-08-02

Для спилювання товстих гілок чи цілих дерев садівники використовують спеціальні садові пили. Для цього не можна використовувати звичайні будівельні інструменти, оскільки вони не придатні для роботи з живим деревом. Наша стаття допоможе правильно вибрати пилу залежно від типу робіт, які планує виконувати садівник. Перед тим, як обрати пилу, слід ознайомитися з основними типами подібного інструменту. Ви можете купити пряму пилу із завуженим до кінця полотном, або вигнуту, що має форму серпа. Другий тип називають «лучковою» пилою. 

Яку пилу обрати для дачі

Загалом, всі пили, призначені для садівництва, мають зубці розміром від 5 до 7 міліметрів. Вони загартовані і відмінно загострені, що дозволяє пиляти в різні сторони. При цьому зубці не забиваються стружкою. За допомогою подібного інструменту можна перепилювати живі гілки, не пошкоджуючи дерево. На корі не утворюються задирки, тому рослини швидко адаптуються після обрізки і продовжують активно розвиватися. Будь-які сліди на корі не утворюються, і це позитивно впливає на здоров’я обрізаних культур. 

Сьогодні виробники пропонують різні типи садових пил. Серед асортименту можна обрати:

 • Серповидні інструменти;
 • Ножівки;
 • Прямі пили;
 • Дворучні інструменти.

Але, окрім цього, існують професійні пили зі змінними полотнами. Такі моделі мають дещо вищу ціну, але при цьому демонструють тривалий термін служби. За допомогою професійних інструментів забезпечуються рівні, акуратні зрізи, що дозволяє деревам швидко відновлюватися після обрізки. При цьому забезпечується здоров’я рослин – вони не вражаються хворобами. Активізується процес росту, швидко нарощується зелена маса. 

Нижче ми розглянемо різні типи інструменту та розповімо про їх особливості. 

 1. Ножівки – інструменти, які використовують для обрізання гілок, що ростуть на висоті людського зросту. 
 2. Криві пили призначені для обрізки гілок, що розташовані високо. Вигнута пила характеризується зручним захватом – вона ідеально лежить в руці, не ковзає при виконанні робіт.
 3. Сьогоднішній ринок передбачає присутність моделей з довгою рукояткою та особливим кріпленням на ножівках. Пили такого типу – ідеальні для обрізання гілок, що мають товщину близько 15 міліметрів. При спилюванні витрачається мінімум часу, а результат радує чистотою та акуратністю зрізу. 
 4. Якщо ви задумалися, яку пилу обрати, радимо звернути увагу на моделі, оснащені спеціальними штангами. Такі пили здатні витягуватися на висоту від 5 до 6 метрів. Обрізати дерева та кущі за допомогою такої пили досить легко та швидко. Обрізка відбувається без «продирання» через густі гілки. Використовуючи таку пилу, можна легко обійтися без драбини і обрізати гілку на суттєвій висоті. 
 5. Дворучні пили – ідеальні при спилюванні товстих дерев з суттєвими габаритами. З їх допомогою можна здійснювати перепилювання товстих брусків та дощок. 
 6. Складні пили – незамінні інструменти для туристів та подорожуючих. З їх допомогою легко пробивати дорогу в хащах. Такі інструменти легко транспортуються – їх лезо ховається в рукояті, цим самим забезпечуючи відсутність травм у користувача. Для такої пили не потрібен чохол.
 7. Пили з полотном вузького чи кривого типу дозволяють обрізати дерева з густою кроною. За допомогою таких інструментів можна здійснювати роботи навіть у важкодоступних місцях. При цьому гілки, які ростуть поруч, не пошкоджуються. Рослини відмінно переносять обрізку.
 8. Існують пили, оснащені спеціальними піхвами. Подібні інструменти виключають травми садівника при переносці навіть на великі відстані. Пили такого типу призначені для роботи на великих територіях. 

Головні поради людям, які обирають садову пилу

Перед тим, як обрати садову пилу, радимо ознайомитися з головними принципами вибору. Нижче приведемо основні поради для покупців садових пил:

 • Обираючи полотно, слід знати, що надмірно товсте буде застрягати в дереві. Але й пили з тонким полотном теж купувати не радимо – ріжуча частина може згинатися, тим самим утруднюючи роботу. Це знизить ефективність праці.
 • Найкраще обрати пилу з середнім показником товщини полотна. 
 • Найкраща пила – з антикорозійним покриттям леза. Вона має тривалий термін служби. 
 • Оптимальний для ефективної роботи матеріал полотна – загартована сталь. Такі пили служать довго без додаткових загострювань. 
 • Сталь має пройти імпульсивне загартування. В більшості випадків виробники повідомляють про цю особливість в характеристиках інструменту. 
 • Від густоти розташування залежить швидкість спилювання. Густі зубці – запорука вдалого і швидкого спилювання. Таким інструментом можна розпилювати гілки за мінімальних затрат часу.
 • Важливо, щоб ручка пили зручно лягала в руку. Рукоять не повинна ковзати. 
 • У складних пил рекомендовано перевіряти кріплення рукоятки.
 • Найкраще обирати пилу з прорезиненою рукояттю, оскільки пластик може натирати руку.  

Додаткові рекомендації при виборі садової пили

Якщо вас цікавить питання «як вибрати пилу для дачі», не забувайте про пили, до яких можна кріпити штангу. Такі інструменти оснащені спеціальною конструкцією. За допомогою висотної штанги можна зручно зрізати гілки, які розташовані вище людського зросту. 

Крім вищеописаних ознак, радимо звертати увагу на довжину полотна. Для обрізки гілок невеликого діаметру підійде ножівка з вузьким та коротким лезом. Ідеально, якщо вибрати пилу, робоче полотно якої буде перевищувати товщину обрізуваних гілок в два рази.

Сподіваємось, що наша стаття допомогла визначитися з видом пили, потрібної для того чи іншого випадку. Купити садову пилу для дачі можна в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Асортимент компанії включає якісні садові пили від перевірених виробників за доступними цінами. 

Залиште коментар