Секатор LOWE 1-ї серії: вся міць німецького садового інструменту

  • 2021-02-23

Німецький виробник садового інструменту LÖWE став відомим завдяки своєму секатору з коваделком. Практично незмінну з 1923 року модель можна придбати й в наші дні – а саме секатор першої серії (LOWE 1.101-109). Лінійка модифікована і являє собою ілюстрацію розвитку садових секаторів, якою її представляє бренд.

Секатор LOWE 1.109
Секатор LOWE 1.109

Що таке коваделко

Принцип коли різальний елемент направлений в бік коваделка, тобто фіксованої опори, основа основ розвитку LÖWE: з ним бренд став відомий, в цьому русі розвивається і зараз. Секатори з коваделком значно відрізняються від обвідних моделей, оскільки у них робоче лезо і тверда опора зустрічаються, а не проходять впритул одна до одної.

Особливості коваделка:

  • знижує зусилля при зрізанні;
  • підходить для всіх видів деревини, включаючи тверду і суху;
  • працює плавно, без поштовхів;
  • догляд мінімальний.

Такі моделі універсальні, бо не мають робочої сторони, а до замочка можна легко звикнути, тому купити їх можна і шульзі, і правші.

Лінійка Льове 1: чотири моделі

У лінійку входять чотири моделі секаторів. З підвищенням артикулу поліпшується ергономічність і, звичайно, декілька зростає ціна. Виробник стверджує, що такий, практично універсальний секатор, має бути в комплекті інструментів будь-якого садівника.

Секатор LOWE 1.104
Секатор LOWE 1.104

LOWE 1.101

Міцний секатор без пластикового покриття на руків’ї, класична невибаглива модель, вагою 270 грамів. Модель підходить для зрілих дерев, плодових садів, меншою мірою для квітів і винограду.

LOWE 1.104

Перша у світі модель секатора з коваделком, яка багаторазово перевірена садівниками та збереглася практично незмінною. Має два паралельних руків’я та вагу 290 грамів. Підходить для зрізання дорослих пагонів, догляду за садом, озеленення. Малоефективна для квітів, ягід і винограду.

LOWE 1.107

Секатор з трохи зігнутим нижнім руків’ям, варіант для маленької кисті, має вагу 285 грамів. Підходить для будь-яких садових робіт, але найкраще – для обрізки плодових дерев, корекції зелених насаджень, робіт з розчищення садів.

LOWE 1.109

Зручна ергономічна модель з обертовим нижнім руків’ям, знижує навантаження на зап'ясті, має вагу 320 грамів. Розроблена для правої руки. Розрахована для роботи з виноградною лозою і квітучими рослинами, частково підходить для плодових дерев. Не варто використовувати для ландшафтного дизайну і догляду за дорослими деревами.

Більш докладно про всі характеристики однієї з моделей першої серії секаторів Льове можна подивитися в відеоогляді, підготовленому нашим експертом:

У секаторів LOWE 1 верхнє лезо симетрично наточене з двох сторін, а нижнє – це стабільний упор, до якого притискають гілку перед тим як відрізати. Діаметр обрізки – до 22 міліметрів.

Попри всі переваги, простоту догляду і безпроблемність першої лінійки секаторів Льове, у них є і недоліки. Найсуттєвіші – в тому, що вони досить важкі, перевантажують руку, адже не обладнані амортизатором.

Правила догляду за секатором

Весь секатор LOWE 1, включаючи руків’я, виготовлений з вуглецевої сталі, а леза додатково покриті тефлоном. На жаль, тефлон знімається впродовж сезону, після чого модель перетворюється на звичайний секатор з коваделком. Сама деталь з м'якого цинку, тому досить швидко продавлюється і секатор втрачає можливість зрізати чисто. В такому випадку коваделко можна замінити.

Подивитися, як легко і просто розібрати секатор Льове 1, можна в огляді від наших майстрів:

Садові секатори LOWE 1-ї серії можна замовити та купити в інтернет-магазині садового центру «Клуб Рослин», в офіційного дилера бренду за най розумною ціною. Постійно в наявності всі необхідні запчастини та комплектуючі. Гарантована доставка товару в усі куточки України.

Залиште коментар