Секатори Stocker типу «рублячі ножиці»: чудова четвірка італійських професіоналів

  • 2021-03-22

Інструмент від італійських виробників давно зарекомендував себе серед садівників-любителів та професіоналів. Особливістю виробів фірми Stocker є висока різальна здатність і яскравий дизайн. У серію садових інструментів, які ми сьогодні розглянемо, об'єднані аналогічні по конструкції секатори, причому кожна модель має індивідуальні особливості.

Переваги секаторів Stocker

Секатори Stocker типу «рублячі ножиці» (моделі 376, 377, 378, 379) сконструйовані для обрізки плодових дерев. Вони доступні за ціною, їх застосовують на присадибних ділянках і в фермерському господарстві. Робота цим компактним інструментом з яскравими помаранчевими ручками з алюмінію приносить задоволення і навіть дозволяє забути про втому.

Всі секатори даного ряду мають невелику вагу. Це запобігає професійному захворюванню зап'ястків і надає можливість займатись обробкою посадок тривалий час.

Серія секаторів Stocker типу «рублячі ножиці»

Технічні характеристики інструментів:

  • довжина – 21 см;
  • вага – 240 г;
  • діаметр обрізки – до 22 мм.

В серії секаторів Stocker типу «рублячі ножиці» привертає увагу різниця форм руків’я. Моделі Ergo Light (Stocker 376 та Stocker 378) мають важелі ергономічної форми, які забезпечують надійний захват. На руків’ї, яке розташоване зверху, є помітний вигин. Конструкція лез дозволяє використовувати всі секатори серії тією чи іншою рукою. Але фіксатор на згаданих вище ножицях має розташування, яке є зручнішим для правші.

У варіантів Classic Light (Stocker 377 та Stocker 379) руків’я пряме, такий інструмент можна повертати в долоні будь-якою стороною. Тому останні дві моделі підійдуть для садівників з ведучою лівою рукою. Наочне порівняння можна побачити в нашому відеоогляді.

Особливості різального вузла

Дві моделі серії – 376 і 377 – мають асиметричне заточування лез. З одного боку поверхня різальної частини практично плоска. Завдяки цьому з'являється можливість обрізати гілки впритул до стовбура. У моделей 378 і 379 різальна головка із симетричною заточкою, яка іде до центру. Гладкий зріз, що лишається після обрізки надає деревам і чагарникам доглянутий вигляд. Також це зменшує ймовірність захворювання рослин.

Ножі секаторів Stocker 376 – 379 змикаються плавно, що додає комфорту при видаленні як молодих пагонів, так і товстих гілок. Відсутність товчків дозволяє робити точний зріз відповідно до розрахунків садівника. Цьому сприяє еластична пружина, яка закріплена між важелями. Центральний гвинт зафіксований контргайкою, яка запобігає розкручуванню.

Стальні леза з високоякісним заводським заточуванням мають довгий термін служби. Для швидкої та ефективної роботи потрібно стежити за гостротою різальної крайки й при необхідності підточувати її. Змінні ножі для секаторів Stocker 376 – 379 можна купити окремо. Таким чином, не доведеться платити повну ціну за новий інструмент.

Правила використання секаторів

Механізм виробів сконструйований з великою ретельністю. Всі його частини збалансовані по вазі, тому руків’я зручно лежать в долоні. Будь-яку з деталей можна замінити, адже самостійна збірка і розбирання інструменту доступні кожному садівнику, а допоможе в цьому наша відеоінструкція.

У секаторів Stocker в основі лез розташована металева пластина. Вона обмежує глибину вкладання гілки між ножами. Завдяки цьому інструменти не заїдають і їх не доводиться чистити від застряглих уламків деревини.

В процесі роботи з металевих елементів необхідно прибирати налиплий пил та засохлий сік дерев. Чистим інструментом приємніше працювати, до того ж це подовжує термін його служби. Перед тривалим зберіганням секатора леза рекомендується змащувати технічним мастилом.

Секатор Stocker у роботі
Секатор Stocker у роботі

Офіційний дистриб’ютор Stocker в Україні, садовий центр «Клуб Рослин» пропонує купити у своєму інтернет-магазині різноманітний садовий інструмент. Секатори, сучкорізи та ножі провідних світових виробників оперативно доставлять в будь-який куточок України. На всі вироби надається офіційна гарантія і пропонується широкий асортимент запасних деталей.

Залиште коментар