Сирійські гібіскуси Арденс, Фрідом та Матільда: характеристики сортів, використання в озелененні і деякі секрети догляду

  • 2020-05-22

Рослини із родини Мальвові здавна прикрашали сільські подвір’я українців. Навіть найскромніші садиби господарі намагалися оздобити квітами. Тепер селяни, дачники, господарі розкішних маєтків мають можливість вирощувати гібіскус сирійський сортів Арденс, Фрідом та Матільда. Ці багаторічники із роду Hibiscus закохують у себе з першого погляду, мають тривалу фазу цвітіння та доволі непримхливі у догляді. Детальніше про кожен сорт, можливості застосування у озелененні і ландшафтному дизайні та особливості догляду, читайте далі.

Характеристика сортів Hibiscus syriacus Ardens, Freedom та Mathilde

Сорт Арденс ідеально підходить для кліматичних зон нашої країни. Кущик пишний, листя на зиму опадає. Гілки вертикальні, квіти ніжні, махрові, лілового кольору. Всередині квіти мають червонувату пляму. Діаметр квіток досягає 8-9,5 см. Листя яйцеподібної форми, зелене. Висота кущиків досягає 250 см, діаметр 200 см. Темп зростання – середній. Цвіте багаторічник з липня до середини осені. Рослина любить сонце та затишок, хоча може гарно цвісти і за умови легкого притінення.

Сорт Фрідом характеризується компактністю кущів – їх висота і діаметр можуть становити до 200 см. Цвіте рослина рясно і безперервно з липня до вересня. Квіти махрового типу, забарвлені у рожево-червоні відтінки. Листя темно-зеленого кольору. Культура потребує вдосталь сонця, родючих та вологих ґрунтів.

Для екземплярів сорту Матільда (менш морозостійкого) слід обирати ділянки для посадки ще ретельніше. Кущ характеризується ошатністю, наявністю красивого зеленого листя. Висота дорослих екземплярів – до 200 см. Цвіте рослина з червня до вересня. Квіти хоч і не махрові, проте мають неперевершений вигляд – пелюстки ніжні, рожево-білі. Діаметр квітки – до 12 см. Серцевинка прикрашена рівномірними червоними плямками в основі кожної пелюстки.

Використання гібіскусів в ландшафтному дизайні та озелененні

Екземпляри цих сортів можуть повноцінно виконувати роль солітера та акцентної точки. Однак, у такому випадку слід прискіпливо обирати місце посадки – недопустимі протяги та сильні вітри! Підходять кущі сорту Арденс, Фрідом та Матільда для вирощування у невеликих приватних садочках, внутрішніх двориках, скверах. Неперевершено кущі, які рясно вкриті квітами, виглядають у лінійних насадженнях поблизу прогулянкових доріжок, стін, парканів. Біля альтанок, лавочок чи інших зон відпочинку квітучі багаторічники слугують розкішною фото зоною.

Якщо кущик вирощується у групі, дуже вигідно щоб він перехоплював естафету цвітіння у рослин, що зростають поряд. У тих випадках, коли кущі насаджують алейним типом, між ними варто залишати до 4 м простору. Оскільки гібіскуси даних сортів не потребують складних доглядових процедур, вирощувати їх можуть і новачки і досвідчені садівники.

Догляд за кущами сортів Арденс, Фрідом та Матільда

Таким багаторічникам потрібно доволі багато вологи, тому подбайте про своєчасний полив. Не допустима тривала засуха, не люблять гібіскуси і застійної вологи. Щоб у періоди тривалих дощів ґрунти не перенасичувалися водою, перед посадкою багаторічників подбайте про належне влаштування дренажу! Крону необхідно періодично обприскувати спеціальними препаратами з метою профілактики хвороб і для відлякування шкідників. Позитивно впливає на рослину розпушування поверхневих шарів ґрунту. 

Добрива для квітів потрібно вносити щорічно. Щоб не нашкодити кущику, найкраще застосовувати готові комплексні препарати, спеціально розроблені для підкормки декоративних квітучих багаторічників. Дуже важливо щороку проводити санітарну обрізку. Для стимуляції цвітіння, ранньою весною укорочують пагони на 2/3. Обрізку потрібно виконувати акуратно та лише бездоганно заточеними секаторами, ножицями чи іншими ріжучими інструментами. Щоб кущі не підмерзали, перших декілька років після посадки, на зиму варто проводити хороше мульчування та влаштовувати надійне укриття. З віком морозостійкість зростатиме.

Достоїнства сортів Ardens, Freedom, Mathilde

  • кущі довговічні – на одному місці зростатимуть та буйно цвістимуть багато років, якщо догляд забезпечено належний;
  • фаза цвітіння триває дуже довго;
  • квіти кожного із сортів мають дуже ефектний вигляд;
  • рослини можуть стати окрасою як невеличкого приватного саду, так і просторого міського парку чи іншої зеленої зони;
  • успіху у вирощуванні гібіскусів досягають не лише професіонали – вирощувати багаторічник та насолоджуватися щорічним буйним цвітінням можуть і новачки;
  • рослина може вирощуватися у контейнерах;
  • гібіскус популярний також, як штамбова культура;
  • практично по всій території України саджанці гібіскусу гарно приживаються та невдовзі після посадки зацвітають.

Де купувати посадковий матеріал, щоб кущики гарантовано прижилися

Якщо Ви вподобали ті чи інші сорти гібіскусів і бажаєте їх вирощувати – обов’язково купуйте саджанці у продавців із хорошою репутацією. Для прикладу, компанія Клуб Рослин, на вітчизняному ринку понад 10 років працює із декоративними квітучими багаторічниками. Купуючи гібіскус сирійський сортів Ardens, Freedom чи Mathilde у Інтернет-магазині Клубу Рослин, Ви гарантовано отримаєте акліматизований посадковий матеріал із високим показником життєздатності. Сорт завжди відповідає заявленому на сайті чи етикетці. Із саджанцями є можливість недорого купити сумісну агрохімію, професійні секатори, ножиці та ряд інших товарів для професійного і любительського садівництва та ландшафтного дизайну. Доставка рослин і інших товарів здійснюється оперативно по всій території України.

 

Залиште коментар