Стрічка для окуліровки – переваги і використання

 • 2019-09-05

Щеплення плодових та декоративних рослин – відповідальний процес, при якому важлива не лише увага садівника, але й відповідні садові інструменти та допоміжні засоби. Одним з таких засобів є сучасна інноваційна стрічка, яка допомагає закріпити щеплену частину на рослині. В цій статті ми розповімо про особливості даного садового засобу та його переваги.

Окулірувальна стрічка дозволяє заощадити час та сили. Використання такого способу фіксації щепленої частини допомагає збільшити якість урожаю та покращити зовнішній вигляд рослин. 

Особливості окулірувальної стрічки

Даний матеріал має унікальний склад і властивості. Він може самостійно розкладатися (якщо обираєте стрічки для окулірування Buddy Tape, Okulette чи MaxiFilm) – садівникові не потрібно відволікатися, щоб прибрати залишки стрічки з ділянки. Біологічний розпад відбувається під дією сонячних променів. Саме ця здатність робить окулірувальну стрічку Buddy Tape, Okulette та MaxiFilm найбільш популярними в колах садівників з різних країн світу. Адже одним із нагальних завдань людства є саме збереження екології. 

Серед інших особливостей стрічки можна назвати такі:

 • Відмінна еластичність – при розтягуванні стрічка здатна збільшитися в шість разів (навіть невеличкий шматок забезпечує надійне притискання бруньок або щепи в тому місці, де потрібно);
 • Аутогезія – матеріал набуває клейких властивостей виключно при розтягуванні, що полегшує зберігання та забезпечує можливість здійснення робіт без зав’язування вузлів;
 • Чудово пропускають випаровування вологи, що дозволяє уникнути загнивання бруньки під час тривалих дощових опадів;
 • Абсолютна водонепроникність – бруньки не зневоднюються після щеплення;
 • Гарне пропускання повітря – щеплені рослини можуть безперешкодно «дихати»;
 • Наявність воску у складі – обв’язані стрічкою рослини, що знаходяться в приміщенні, не потребують обприскування.

Для зберігання стрічки слід використовувати спеціальні приміщення з температурою від 10 до 30 градусів по Цельсію. На матеріал не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Не можна залишати стрічку в машині в спекотні періоди – вона може втратити свої властивості. Для зберігання найкраще використовувати заводську упаковку. Виймати стрічку з упаковки слід безпосередньо перед застосуванням – так вона буде захищена від ультрафіолетових променів. При правильному зберіганні стрічка не втрачає своїх властивостей впродовж тривалого часу. 

Основні принципи використання окулірувальної стрічки

Слід завважити, що стрічка може втратити свої клейкі властивості, якщо використовується за умови вологих поверхонь. Не слід використовувати стрічку при температурі нижче 15 градусів. Розтягування стрічки здійснюють поступово. Не слід розтягувати матеріал на всю довжину. Обмотувати стрічку навколо дерева теж небажано. При правильному використанні стрічка не врізається в рослину та не шкодить росту пагонів. 

Головні поради при використанні матеріалу такі:

 • Розтягувати стрічку слід обома руками;
 • Стрічку слід притиснути чітко в місці проростання бруньки;
 • Місце, де знаходиться брунька, покривається тільки одним шаром стрічки;
 • Навколо кореневого пагона стрічка намотується повністю до закривання бруньки;
 • Правильне накручування стрічки – знизу догори, при цьому матеріал слід розтягувати поступово.

Правильно зафіксована стрічка забезпечує захист рослини від пересихання. Завдяки своїй еластичності, стрічка бездоганно стискає місце щеплення та забезпечує нерухомість щеплених частин. 

Переваги окулірувальної стрічки

При застосуванні стрічки, щеплення здійснюються швидко та безболісно для рослин. Матеріал не шкодить довкіллю, оскільки самостійно розкладається. Коли стає непотрібним. Стрічка стійка до вологи та перепадів температур – при погіршенні погоди вона не втратить своїх властивостей. При правильному використанні матеріалу можна досягти стовідсоткової приживлюваності щепленої рослини. 

В нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин» можна купити за доступну ціну унікальні окулірувальні стрічки BUDDY TAPE, Okulette та MaxiFilm. Вони характеризується відмінною еластичністю та можуть використовуватися для всіх видів щеплень. Використання даних стрічок допоможе збільшити здатність рослин до плодоношення – після щеплення культури даруватимуть якісні та повноцінні урожаї. 

Залиште коментар