Стимули життєздатності рослин

 • 2015-09-22

За зростаючого з року в рік дефіциту вологи сільському господарству необхідний абсорбент, за допомогою якого можна утримати і зберегти вологy в ґрунті. Таким абсорбентом є гідрогель  ECOFLOC. Він не тільки утримує вологy, але й оптимізує живлення, насичує ґрунт калієм, прискорює дозрівання плоду, розрихлює ущільнений ґрунт, запобігає ерозії, розтріскування і утворення кірки на ґрунті.

Гідрогель – це гранули зшитого полімеру, що поглинають воду і розчинні у воді добрива. Цей полімер має унікальну властивість вбирати і утримувати в собі кількість води, що в сотні разів перевищує власну вагу. Вода і водорозчинні поживні речовини, що накопичуються в шарі землі, можуть використовуватися рослинами в міру необхідності. Абсорбент працює як самостійно, так і з добривами, він допомагає рослині перенести стрес при пересадці, стимулює ріст рослини, підвищує її життєздатність, забезпечує високу приживлюваність саджанців і розсади, зменшує частоту зрошення як мінімум на 50%.

Гідрогель застосовують у виноградарстві, садівництві, при вирощуванні овочів, ягід, зернових культур. При тривалому транспортуванні розсади та саджанців, гідрогель оберігає кореневу систему від пересихання. Він не токсичний для рослин та ґрунтових організмів, безпечний для людини. На зернових і просапних культурах гідрогель вноситься з розрахунку 20 -25 кг/га в суміші з мінеральними добривами зерновими сівалками, обладнанні мікрогрануляторами. Норма внесення залежить від типу ґрунту.

Препаративні форми абсорбенту

Абсорбент з гуміновими кислотами, до складу якого входить 20% калію, 8% гумінових кислот, 5% бентаніту. Гумати оптимізують живлення, вони прошиті на молекулярному рівні і не вимиваються з грунту. Один кілограм такого абсорбенту вбирає в себе 150 л води.

Абсорбент калієвий, до складу якого входить 23% калію. Він насичує грунт калієм, прискорює дозрівання плоду. Один кілограм такого абсорбенту вбирає в себе 360 л води.

Абсорбент з бентонітом, до складу якого входить 15% калію, 20% бентоніту. Він розпушує ущільнений грунт, покращує кореневу систему. Один кілограм вбирає в себе 360 л води.

Абсорбент без добрив фракції 60 -100, до складу якого входить 20% калію. З одного кілограма сухого абсорбенту можна отримати 500 л рідкого гелю, яким обробляють саджанці з відкритою кореневою системою перед посадкою. Їх занурюють у гель, гель щільно облягає коріння, прилипає до нього, забезпечуючи початковий запас вологи та живлення.

При посадці винограду та інших чагарників абсорбент фракції 10-20 вноситься в грунт в сухому вигляді, з розрахунку 10 грам на кущ. Посаджені з гідрогелем рослини досягають 99% приживлюваності і не страждають від посухи, вони стабільно забезпечені вологою. Приживлюваність рослин без використання гідрогелю становить 75%.

Механізм дії абсорбенту полягає в накопичуванні вологи і віддачі її рослині. Так він працює протягом 5-7 років. Потім повністю розпадається з виділенням азоту, вуглекислоти, води, солей калію і гумінових кислот. Гідрогель має властивості абсорбувати вологу з повітря із застосуванням цього абсорбенту ви економите час, кошти, ваші рослини будуть забезпечені вологою, підвищиться врожайність.

Учасники Українського проекту розвитку розплідництва успішно застосовують абсорбенти вологи в грунті при вирощуванні своїх культур. Зараз, коли йде сезон посадки ягід, плодових культур і винограду, постачальник препаратів нагадує, що пропоновані абсорбенти являються незамінними помічниками в економії ваших коштів і часу на полив, електроенергії, покращують структуру грунту, сприяють стабільному розвитку рослин.

За відгуками учасників проекту, при використанні гідрогелю:

 • значно поліпшується приживлюваність і розвиток рослин;
 • збільшується приріст пагонів;
 • в 3-5 разів знижується частота поливів;
 • збільшується врожайність на всіх культурах, де використовується абсорбент;
 • прискорюються терміни дозрівання врожаю.

Фермери відзначають солідну економію грошових коштів. Багато хто, спробувавши можливості абсорбенту, мають намір використовувати всі його препаративні форми, щоб домогтися максимального ефекту.

Утримувачі вологи ECOFLOC, економія доступна кожному

Діяльність людини вимагає все більше і більше ресурсів, серед яких вода, безсумнівно, найбільш цінний. Сучасне сільське господарство споживає майже дві третини води, використовуваної в світі. Тому все більше і більше уваги приділяється пошуку способів збереження води.

Вода - це один з головних елементів, що впливають на врожайність рослин. Недостатність вологи в ґрунті робить негативний вплив на ріст і розвиток рослин. Засуха, що раптово переривалася зливами, робить процес підтримки певної вологості ґрунту дорогим і трудомістким. Використання абсорбентів поліпшувачів ґрунту, дозволяє значно полегшити процес збереження вологи в ґрунті. Абсорбенти акумулюють в собі вологу і утримують її в ґрунті навіть при відносно високій температурі навколишнього середовища, поступово віддають вологу кореневій системі рослин.

Польові наукові випробування групи препаратів вологоутримувачів ECOFLOC були проведені в цьому році. Випробовуваний препарат використовували при посадці молодого виноградника сорту Каберне Совіньйон на землях ДП «Гурзуф» ГК НВАО «Масандра». «ECOFLOC» накопичує і зберігає вологу і утримує поживні елементи біля кореневої системи більш ніж 50-60 діб при одному насиченні.

Абсорбент дозволяє з економією витрачати воду та добрива. При поливі більша частина води з добривами вимивається в нижні шари ґрунту, і тільки невелика кількість (близько 10%) все ж залишається в капілярах, в місцях, доступних для коренів рослин. При добавленні в посадкову яму абсорбенту створюється необхідний запас води й добрив для рослин. При цьому скоротиться частота і обсяг поливу, а добрива матимуть властивість пролонгованої дії живлення рослинам. «ECOFLOC» збільшує вологоутримуючу ємність ґрунтів протягом декількох років. Частота зрошення може бути знижена на 50%. Абсорбент знижує втрати води і поживних речовин через вимивання. Він знижує випаровування води з ґрунту, покращує фізичні властивості щільних ґрунтів, полегшуючи структуру і збільшуючи аерацію, а також посилює ріст рослин. Вода і живильні речовини постійно доступні кореневій системі для рівномірного поглинання рослинами. Препарат захищає рослини від несприятливих природних умов - посухи та забруднювачів у підземних водах.

Препарат ECOFLOC випускається в наступних препаративних формах абсорбенту:

13К - велика фракція з гуміновими кислотами, до складу якої входить 20% калію, 8% гумінових кислот, 5% бентоніту. Гумати оптимізують живлення, вони прошиті на молекулярному рівні і не вимиваються з ґрунту. Один кілограм такого абсорбенту вбирає в себе 150-200 л води. 0-3К - велика фракція з калієм, до її складу входить 20% калію. Прискорює дозрівання плоду. Один кілограм такого абсорбенту вбирає в себе 360 л води. 04ЗК - велика фракція з бентонітом, до складу її входить 15% калію, 20% бентоніту. Препарат розпушує ущільнений ґрунт, покращує кореневу систему. Один кілограм вбирає в себе 360 л води. 10-20 – середня фракція і 60-100 дрібна фракція - гранули для пухких ґрунтів і приготування желеподібних паст, до складу яких входить 23% калію. З одного кілограма даної фракції сухого абсорбенту можна отримати від 400-500 л рідкого гелю, яким обробляють саджанці з відкритою кореневою системою перед посадкою. Їх занурюють у гель, який щільно прилипає до них, забезпечуючи початковий запас вологи та живлення.

Технічні дані:

 • 1 грам сухого препарату поглинає 100-500 мл води;
 • 95% води знаходиться у формі, доступній для рослин;
 • 60-80% водонасичення сухого препарату становить 45- 60 хв;
 • гідратація - регідратація повністю оборотні (цикли насичення - віддачі води);
 • зберігає властивості в промерзлих грунтах після їх відтавання;
 • має властивість абсорбувати вологу з повітря;
 • термін дії 5-7 років після разового внесення в грунт.

Результати дослідження

Посадка дослідного виноградника проводилася ранньою весною, 21 березня 2013 року. Схема посадки 3.0 х 1,5 м. Кущі, що виростають з перших років життя в благополучних умовах, починають раніше плодоносити, краще переносять кліматичні катаклізми і відрізняються надалі високою продуктивністю і довговічністю. Виноград буде добре рости і плодоносити практично на будь-якому ґрунті, але для цього необхідно його підготувати.

Перед посадкою саджанці винограду проходили необхідну підготовку. Прищепна частина обрізалася на 1-2 добре розвинені бруньки, а коріння підрізали, залишаючи довжину на 15-20 см. Саджанці вимочували у воді, а потім занурювали в желеподібний розчин ECOFLOC, приготовленої з фракції 60-100 (5-7 г / л). Цей спосіб незамінний, якщо перед посадкою саджанці піддаються подальшому зберіганню або транспортуванню. Гель облягає кореневу систему, щільно прилипає до неї, забезпечуючи початковий запас вологи, необхідний для адаптації рослини на новому місці, захищаючи від хвороб і пошкодження при транспортуванні.

Рекомендується комбінування двох способів використання препарату «ECOFLOC», що тільки поліпшить ефект застосування препарату: обробляти кореневу систему желеподібнім розчином і в ямку перед посадкою вносити гранули більш великих фракцій. Посаджені таким способом рослини мають 98-99% приживлюваності і в перші роки після посадки не страждають від посухи.

Препарат ECOFLOC має позитивну дію на ріст і розвиток рослин: підвищує приживлюваність, посилює ростові процеси, що підтверджується результатами досліджень. Приживлюваність саджанців у варіантах досліду при посадці виноградника, підвищилася на 11,3%. Середня довжина пагону на досліджуваних посадках виноградника на 39,68 см перевищує контроль, визрівання лози краще на 10-12% і площа листкової поверхні на 0,1 м² більше ніж у контролі.

Добре розвинена коренева система і листова поверхність забезпечують надалі високу продуктивність виноградних кущів. Тому для гарного живлення рослин важливо підтримувати рівновагу між кореневою системою і листовою поверхнею. У виноградного куща головна маса коренів створюється тільки в перші два роки після посадки, а надалі спостерігається їх зростання в довжину і товщину, а також розгалуження. Поглинати воду і поживні речовини здатні тільки активні коріння, які мають розвинену зону всмоктування.

Застосування препарату ECOFLOC при посадці молодого виноградника спричиняє позитивну дію як на властивості і склад грунту, так і на оброблювану культуру. Не відмічено його фітотоксичної дії.

Переваги застосування в сільському господарстві:

 • збільшує вологоутримуючу ємність грунтів протягом декількох років;
 • знижує втрати води і поживних речовин через вимивання;
 • знижує випаровування води з грунту;
 • покращує фізичні властивості щільних грунтів, збільшуючи аерацію;
 • підсилює ріст рослин.

Вода і поживні речовини постійно доступні в кореневій зоні для оптимального вбирання раслинами. Наведені результати дослідження є підставою для рекомендації препарату ECOFLOC під культуру винограду.

Утримувачі вологи для ґрунту субстратів показують відмінний результат.

Залиште коментар