Садовий степлер для підв'язування рослин: максимально просто з тапенерами від MAX

  • 2021-04-22

Підв'язування рослин допомагає скорегувати ріст пагонів, відкрити доступ до них повітря і сонячних променів, полегшити обробку від паразитів, захистити плоди від контакту з ґрунтом. Механізувати одну з найбільш трудомістких операцій допомагають спеціальні садові степлери для підв’язування. Різні марки цього інструменту і витратні матеріали до нього можна купити в інтернет-магазині «Клуб Рослин».

Сфера застосування та особливості пристрою

Серед асортименту садових степлерів виділяються моделі, що випускаються під брендом Tapener MAX і які називають тапенерами. Японський виробник працює на ринку вже понад півстоліття, при цьому постійно розширює лінійку інструментів для швидкісного підв'язування рослин, роблячи їх все більш зручними, надійними та компактними. За допомогою тапенерів кріплять до опор пагони огірків, помідорів, винограду, високорослих квітів, чагарників і саджанців дерев. Товщина гілки, яку можна підв'язати – від 0,5 до 4,5 см.

Tapener MAX
Tapener MAX

Тапенер складається з металевого корпусу, механізму захвату стрічки (головка), ручок для фіксації скоб, пластикової касети для стрічки й механізму для її протягування, магазину для скоб зі стрижнем і пружиною. Металеві частини мають антикорозійне покриття.

З урахуванням характеру робіт і моделі садового степлера використовують тонку, стандартну або щільну стрічку з ПВХ. Можна використовувати біорозкладаний підв'язувальний матеріал, що не вимагає знімання в кінці сезону.

Характеристики та переваги тапенерів MAX

В останні роки японською компанією випущена нова (помаранчева) серія степлерів HT-R. Їх основні переваги – легкість натискання, зменшення ваги приблизно на 100 г, швидкість заміни матеріалу і відсутність обрізків стрічки, зносостійкі губки з титану, доступна ціна. При цьому пристрої для підв’язування HT-R1 більш компактні, модель HT-R2 вміщує більше стрічки, а HT-RS підходить для тендітної руки і роботи в умовах обмеженого простору.

Розглянемо докладніше характеристики різних моделей тапенерів (садових степлерів) від японської компанії MAX.

MAX TAPENER HT-R1

Завдяки модернізації головки не потрібні ступеневі натискання, щоб захопити стрічку і сформувати підв'язувальну петлю. Найбільший діаметр петельки – 4,5 см. Оновлений плавний вузол кріплення ножа оберігає його від пошкодження шпалерним дротом (цим грішили попередні моделі). Розмотування стрічки стало більш рівномірним завдяки пружному хвостовику в касеті. Пластмасове руків’я, посилене сталевим каркасом, полегшує конструкцію, але не зменшує міцність.

MAX TAPENER HT-RS

Ідеальний пристрій для підв’язування в'юнких квітів, овочів, густих ягідних кущів. Відрізняється від попередньої моделі менш опуклою формою губок завдяки скороченню відстані між ними. Петля виходить діаметром лише 2,4 см, а важить тапенер всього 410 г. Для заправки купується той же типорозмір стрічки, що і для HT-R1.

MAX TAPENER HT-В1

Стандартний інструмент, виконаний в пізнаваному зеленому дизайні, але модернізований за технологією HT-R. Важить 430 г, відрізняється від класичних моделей міцним сталевим руків’ям з пластмасовим обрамленням і більш жорсткою пружиною. Скоби, стрічки, діаметр петлі такі ж, як у моделі HT-R1.

MAX TAPENER HT-S45E

Посилений степлер для міцного кріплення до опори гілок дерев і чагарників, виноградної лози (зусилля на розрив до 9 кг). Відрізняється від попередніх варіантів великою касетою, вагою (540 г) і спрощеним встановленням стрічки (її вставляють в паз і стопорять кнопкою). Для роботи використовують вузьку товсту армовану стрічку MAX TAPE-Т32В, а також зменшені скоби MAX 404-FL (5х4 мм).

Вибрати відповідний варіант та купити тапенер допоможе відеоогляд, підготовлений експертом «Клубу Рослин».

Правила експлуатації та догляду

У порівнянні з ручним підв'язуванням, механізований процес відбувається в кілька разів швидше. Щоб скористатися тапенером, дотримуються певним алгоритмом заправки:

  1. Повертають степлер важелем вгору.
  2. Натискають на повзунок, відсуваючи пружину. Вставляють скоби ріжками вгору і повертають пружину на місце (має прозвучати характерне клацання).
  3. Відкривають стрічко-приймач, заправляють в нього край стрічки.
  4. Розкривають касету, вставляють рулон і закривають кришки. Стрічку притискають фіксатором.
  5. Край стрічки витягають, задають напрямок.
  6. Стискають руків’я, щоб головка захопила стрічку.

Під час роботи тапенер підносять до рослини, стрічкою захоплюють пагін і опору. Натискають на важіль, при цьому подається скоба, що з'єднує краї стрічки, а ніж виконує її обрізку.

В процесі експлуатації інструмент очищують від соку рослин і бруду. Взимку степлер зберігають в сухому приміщенні, попередньо змастивши губки та ніж технічним мастилом.

Пропонуємо купити тапенери за доступною ціною в інтернет-магазині садового центру «Клуб Рослин», який є офіційним дистриб'ютором японського бренду MAX в Україні. Також ви можете замовити стрічки та скоби до садових степлерів. Оплата здійснюється будь-яким зручним для клієнта способом, товар доставляється в усі куточки України.

Залиште коментар