Тренди ландшафтного дизайну 2019 року

 • 2019-05-10

Сучасний ландшафтний дизайн передбачає помірну зміну моди, але усе ж головні тенденції 2019 року можна виділити. Відомо, що сад виростає не за один рік, і планування в даному питанні є дуже важливим. Як розпланувати сад, щоб він дарував невичерпну радість? В даній статті ми розповімо про головні ідеї ландшафтного дизайну 2019 року.

Ландшафт саду цьогоріч передбачає створення місцини для щастя. Ця тенденція простежується у всьому світі. Спеціалісти рекомендують вирощувати в саду не лише дерева і квіти – цілком доречним у 2019 році буде облаштування грядок з овочевими культурами.

Озеленення ділянки: на що звернути увагу в 2019 році

Найкращий сад – доглянутий. Тому при його плануванні слід так висаджувати декоративні рослини, щоб догляд за ними був мінімальний. Адже сучасний світ диктує динаміку у всьому, тому важливо створити куточок для відпочинку, який не забиратиме багато часу, але, разом з тим, буде красивим і вишуканим. Для цього дамо кілька порад:

 • Висаджуйте в саду багаторічники – таким чином, навесні сад прокидатиметься самостійно;
 • Групуйте рослини за їх потребою в поливі – таким чином, догляд за ними спроститься в рази;
 • При розміщенні рослин слід стежити, щоб вони в подальшому не завдавали клопоту – як приклад, дерево, посаджене біля водойми буде захаращувати воду листям;
 • Коло садових доріжок не слід висаджувати чагарники з інтенсивним темпом росту – таким чином, заощадите час, відведений на стрижку рослин;
 • Для доріжок і бордюрів обирайте сучасні матеріали, які потребують мінімального догляду.

Популярні стилі ландшафтного дизайну

Звісно, буде найкращим при висаджуванні рослин обрати певний стиль – таким чином, оформлення ділянки набуде певних смислових акцентів. Стилі в садовому дизайні досить різноманітні. Пропонуємо ознайомитися з головними із них. Всі нижчеподані форми покликані створити ландшафтний дизайн саду, модний у 2019 році.

Мінімалістичний стиль ландшафтного дизайну

Головними рисами даного виду оформлення простору вважаються простота, лаконічність та спокійна палітра кольорів. Не менш важливими у мінімалізмі є функціональність насаджень та їх виразність. Такий спосіб озеленення території ідеально гармоніює з сучасною архітектурою і доповнює її бездоганними композиційними рішеннями. У 2019 році мінімалізм продовжує триматися на верхніх щаблях популярності серед садівників та дизайнерів.

Головною стратегією саду в даному стилі є поєднання зелених зон з простором житлового призначення. Таким чином, на свіжому повітрі облаштовують літні кухні, патіо. З рослин для саду в мінімалістичному стилі підійдуть багаторічники, декоративні чагарники (гортензія, форзиція, жимолость, шипшина та інші). Не менш вишукано в такому саду виглядатимуть хвойні (ялини, туї чи кипарисовики) та злакові культури.

Японський стиль в ландшафтному дизайні

Садовий дизайн в японському стилі дарує відчуття єднання з природою, що є дуже цінним в сучасному урбаністичному світі. Головними ознаками японського саду в усі часи вважалися вода, камені та рослини. Вони втілюють у собі поєднання стихій, і тому таке оформлення несе вагоме смислове навантаження. Навіть невелика ландшафтна композиція в японському стилі передбачає певний символізм. Японські сади передбачають наявність рокаріїв, гравійних насипів, струмків.

Важливим елементом може стати штучна водойма – озерце з ряскою чи фонтан, з якого мальовниче струменить вода. Серед рослин в японському саду будуть доречними хвойні культури, рододендрон, клен, самшит, спірея, папороть. Не менш стильно виглядатимуть злаки, гірські клематіси, лилейники. Але найважливішими атрибутами такого саду є японська хризантема та ірис.

Дизайн дачної ділянки в скандинавському стилі

Скандинавський ландшафтний дизайн – це лаконізм, функціональність та простота. Для даного стилю характерні:

 • Великі за розміром газони, на яких поодиноко чи в групі висаджені мініатюрні культури;
 • Облаштування арок, пергол, альтанок, декорованих плющем чи клематісом;
 • Живоплоти;
 • Острівці з дикоростучими рослинами (злаки, верес, польові квіти);
 • Квітники в контейнерах;
 • Майданчики та доріжки, виконані з використанням каменів;
 • Стильні статуетки з дерева (найчастіше у формі гномів).

Англійський стиль в ландшафті (класика)

Англійський стиль в ландшафтному дизайні ще називають пейзажним. Такі сади здебільшого стилізовані під «дикі» куточки природи, в яких ніби недбало, але насправді гарно продумано розташовані рослини. Подібний сад має чітку структуру. Так само можна охарактеризувати і регулярний стиль в ландшафтному дизайні.

Природній стиль в ландшафтному дизайні передбачає такі головні критерії:

 • Великий газон або галявина, поросла травами;
 • Палісадник;
 • Альтанка (чи павільйон);
 • Фруктовий сад з декоративним городом;
 • Водойма;
 • Чіткий розподіл зон за допомогою гарно підстрижених живоплотів або каменів.

Англійський пейзажний стиль ландшафтного дизайну в усіх випадках демонструє аристократизм. Основним секретом англійського саду є вміло поєднані барви. Тут троянди в ландшафтному дизайні поєднуються з ліанами на арках та шипшиною. Троянди в англійському саду – це ті царівни, без яких не можна обійтися.

Звісно, сучасні тенденції в ландшафтній архітектурі – тема, яку важко повноцінно розкрити в одній статті. Як дизайн саду, так і дизайн двору передбачає унікальні ландшафтні рослини, поєднані з іншими, не менш вагомими елементами. Дуже цікавими є сільський стиль в ландшафтному дизайні та ландшафтний дизайн в стилі модерн. А для власників ділянок зі схилами доречним буде альпійський стиль в ландшафтному дизайні.

Благоустрій території – справа, результат якої вартий затрачених зусиль. Для того, щоб створити унікальний ландшафтний дизайн на дачі, слід проявити фантазію та сміливо довіритися власному відчуттю краси. Переконані, що цьогоріч ваш сад даруватиме безцінну радість відпочинку!

Залиште коментар