Що таке троянда флорібунда і чому вона улюблениця садівників цілого світу

  • 2019-09-18

Троянда флорібунда вперше стала популярною в середині 20-го століття. Виникла в результаті схрещування чайної-гібридної і поліантовими рози. Цінується за багате цвітіння протягом тривалого сезону. Цей вид зазвичай не має насиченого запаху, але зараз з'являються ароматні сорти. Квіти характеризуються морозостійкістю і більш стійкі до хвороб, ніж гібридні чайні троянди, тому їх легше вирощувати. Для створення повної квіткової композиції, серед паркових вулиць і алей, хорошим рішенням буде купити рози флорібунда, оскільки  вони прекрасно виглядають в загальній картині.

Різниця між гібридними чайними трояндами і флорібунда

Найяскравіша різниця між гібридними чайними трояндами і флорібунда - це їх квіти. Гібридні чайні виглядають як єдина квітка на довгому стеблі, що робить їх фаворитом для зрізаних квіткових композицій. Флорібунда виробляє велику кількість квітів на стеблах. Гібридні чайні рози  квітнуть з пізньої весни до ранньої осені. Наша красуня ж зазвичай цвіте пізніше, з початку літа до осені.

Види троянд флорібунда

Ці рози - неперевершена прикраса для саду, оскільки суцвіття розташовуються напрочуд цікаво. На пагонах квіти ростуть не по одному, а великими суцвіттями, буває і по 10 бутонів. Флорібунда невибагливі - догляд не часозатратний, не вимагають великих грошових вкладень. Саме завдяки широкому, багатому і барвистому цвітінню ці квіти надзвичайно популярні.

Квіти досить мінливі по висоті, утворюють більш привабливі, менш жорсткі рослини, ніж гібридні чаї. Серед видів:

  • низькі бордюрні (до 40 см)
  • середньорослі (60-80 см)
  • високі (від 1 м і більше)

Привертають садівників великою кількістю забарвлень, а по яскравості перевершують чайно-гібридні. Квітки варіюються від простих до сильномахрових, також можуть бути бокаловидні або плоскі чашовидні.

Деякі сорти троянд

  1. ARTHUR BELL - сильноросла, пряма, висота 1 м, кущ має густе листя і погодостійкі квітки з насиченим запахом, кремово-жовтого кольору. Висока стійкість до захворювань.
  2. BEAUTIFUL BRITAIN - квітки гроновидної форми, не сильно запашні, червоного кольору, троянда вміруросла, висота близько 75 см. Стійка до хвороб.
  3. GOLDEN WEDDING - сильноросла троянда висотою близько 70 см, блискуче листя глибоко зеленого кольору і великі жовті квіти, мають слабкий аромат. Висока стійкість до хвороб.
  4. MANY HAPPY RETURNS - розлога з висотою близько 70см, насичено зелене блискуче листя і великі рум'яно-рожеві ароматні квітки. Стійка до хвороб.
  5. PURPLE TIGER - пряма троянда з висотою близько 70 см, має блискуче листя глибоко зеленого кольору, троянди середнього розміру, лілові зі смужками кольору слонової кістки, дуже ароматні. Середня стійкість до хвороб.

Особливості догляду за флорібунда

Ці троянди легкі в догляді і досить витривалі, разом з тим вимагають певного захисту від зими в холодних регіонах. Потрібно також забирати зів’ялі квіти, щоб забезпечити постійне цвітіння.

Як і більшість сучасних троянд, найкраще купувати у вигляді щеплених рослин.

Багате, безперервне цвітіння на відносно компактних, густолистих рослинах і загальна простота догляду роблять цю квітку справді універсальною. Найкраще садити групами по три або більше для приголомшливого ефекту. Вони також є чудовим вибором для вирощування в контейнерах. Також це красиві живоплоти з обрізанням до однакової висоти і ширини щороку.

Вирощування й обрізка

Флорібунда любить сонячну сторону на лужному або слабокислому грунті.

Троянди будуть цвісти безперервно (з кінця весни до ранньої осені), якщо правильно провести обрізку. Оптимальним варіантом буде легка обрізка окремих пагонів для, того щоб вони рано цвіли і сильна обрізка інших пагонів. Завдяки цьому відбувається поліпшення росту прикореневих стебел і більш пізнє цвітіння.

Восени, коли ви придбаєте кущі, перед посадкою необхідно мінімально вкоротити стебла і підрізати довгі або уражені корені.

Навесні слід вкоротити пагони на 3-5 бруньок і до 20 см від основи куща. Хворі прирости необхідно обрізати, в травні утворюються нові пагони.

Потребують додаткових добривах, оскільки виробляють багато квітів, що вельми енергозатратно.

Замовити і купити саджанці троянд можливо в нашому інтернет-магазині з доставкою по всій Україні. Детальна консультація по вирощуванню і догляду за цими дивовижними квітами проведена нашими фахівцями, стане гарантією кращого цвітіння.

Залиште коментар