Троянда: варіації застосування в дизайні ландшафтів

 • 2019-10-16

В усі часи троянда вважалася однією з найпопулярніших рослин для ландшафтного дизайну. Її ніжні і прекрасні квіти позитивно впливають на настрій і дарують казковий аромат. Головною перевагою подібних рослин є широке розмаїття видів та сортів. Вони придатні для оформлення будь-якої присадибної ділянки. Більше того, троянди бездоганно вписуються в оформлення простору в будь-якому стильовому спрямуванні. 

Види троянд та їх використання

Троянда однаково вигідно виглядає як в компанії з культурами різних сортів, так і в гордій самотності. Особливо примітною і стильною рослина буде на фоні зеленого газону з підстриженою травою. Наприклад, дуже вишукано виглядають імпровізовані галявинки, оформленні за допомогою групи троянд. За допомогою троянди можна вишукано оформити доріжки на присадибній ділянці та території саду. Сучасні майстри дизайну часто поєднують прекрасні квітучі кущі в поєднаннях з хвойниками. Нижче дамо кілька порад по використанню троянд:

 1. Якщо ви обрали пейзажний стиль, то для нього найкраще підходять ботанічні троянди (схожі на шипшину). У квітів таких троянд квіти відрізняються простотою та мають всього п’ять пелюсток. 
 2. Крупноквіткові сорти відмінно виглядають поблизу веранд чи альтанок. 
 3. Часто троянди використовують в якості огорож живого типу – і вони повноцінно розділяють простір на зони. 
 4. Плетисті троянди підходять для підсилення обрисів пергол та шпалер. 
 5. Низькорослі сорти ідеально вписуються в малі сади.
 6. На невеликих ділянках можна створювати колони, арки та інші конструкції, обплетені трояндами. 
 7. Мініатюрні та карликові сорти можна вирощувати в контейнерах – такі рухомі композиції мають ряд переваг.
 8. Обираючи місце для розарію, слід пам’ятати. Що троянди дуже полюбляють сонячне світло – при нестачі світла рослини гірше цвітуть і часто піддаються хворобам чи пошкодженням шкідниками.

Зазначимо, що ріст і розвиток троянд залежать також від циркуляції повітря. Троянди, які овіваються свіжими потоками повітряних мас, завжди здоровіші та привабливіші. 

Варіанти використання садових красунь в дизайні простору

Розглянемо найбільш популярні способи застосування троянд в ландшафті. Доволі часто троянди застосовують в якості акценту – вони здебільшого служать основними рослинами в композиціях. Серед варіантів призначення троянд можна назвати такі:

 • Створення звукового бар’єру;
 • Облаштування живих стін;
 • Створення вертикального озеленення;
 • Оформлення бесідок, пергол, балконів та терас;
 • Основа бордюрів та окантовок доріжок.

Троянда в якості акцентної рослини

Коли ми говоримо про акцент, слід розуміти, що різні спеціалісти наділяють це слово різними сенсами. Одні дизайнери ландшафтів акцентними називають рослини, що приковують увагу динамічністю та драматичністю. При цьому дані рослини мають використовуватися в поодинокій посадці або в групі з менш ефектними культурами. Інші фахівці «акцентом» називають рослини, призначені для зосередження уваги на певному місці. Але, так чи інакше, рослини, що використовуються в якості акценту, мають певні особливості. Якщо ми говоримо про троянди, то в якості акценту використовуються рослини з примітною формою чи особливо яскравими квітами. 

Троянди в якості основної рослини

Основною рослиною називають культуру, навколо якої створюється композиція. Троянда в даній якості відрізняється постійністю – а от рослини, що висаджуються поряд з нею, можуть щосезону мінятися. Рослина, застосована в якості основної, формує особливості оформлення на кілька років вперед. Композиції з основними рослинами найчастіше розміщують поблизу фундаментів, декорують ними паркани. Це багатоярусні структури, в яких можуть використовуватися дерева, чагарники та інші рослини. 

Троянди в живих огорожах та стінах

Для живих стін часто використовують плетисті троянди. Як для стіни, так і для живоплоту  беруть сильні і красиві чагарники, що мають вишукані махрові квіти. Для живих огорож часто використовують крупні кущові троянди. Таким чином, створюється живий паркан, який здатний обмежити пересування дітей та тварин. 

Троянди в якості фонових рослин

В якості фону найчастіше застосовують крупні троянди. Їх висаджують поряд з більш дрібними чагарниками. Для троянди обирається передній план композиції. Але фоном можуть виступати і карликові сорти – їх висаджують на клумбах або рабатках, таким чином прикрашаючи простір і акцентуючи увагу на чарівних квітах. 

Звісно, варіантів використання троянд в дизайні ландшафтів більше, ніж ми змогли описати в одній статті. Радимо звернути увагу на вирощування троянд в контейнері, а також на облаштування звукового бар’єру (в цій якості ідеальні плетисті троянди).

Якщо ви вирішили прикрасити свій сад трояндами, рекомендуємо купити саджанці в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». 

Залиште коментар