Вейгела – азіатська красуня в українських садах

 • 2020-07-02

Серед сотень декоративних рослин, які тепер вирощуються у садах Європи, особливе місце займають представники роду Weigela. Цей рід названо в честь видатного німецького вченого та дослідника Христіана Еренфріда фон Вайгеля. Більш детально про популярні в Україні сорти вейгели та їх біологічні особливості, посадку і догляд, а також іншу важливу інформацію, ми розповімо у цій статті.

Популярні сорти вейгели та їх біологічні особливості 

Weigela Eva Rathke – кущ із округлою кроною, який досягає 80-100 см заввишки. Темп росту невеликий – переважно 10-15 см в рік. Цвіте кущ у травні-червні. Можливе повторне цвітіння у серпні чи вересні. Квітне багаторічник на минулорічних гілочках. Квіти згруповані, червоні ззовні та бузково-рожеві всередині, їх довжина становить 3-4 см. Листя високо декоративне, зеленого кольору з пурпурово-бронзовим відтінком.

Weigela florida Variegata – рослина доволі компактна. Дорослі кущі доростають до 1 м заввишки, а річний приріст становить до 15-20 см. Листя зеленого кольору, вкрите жовтуватими плямами по краях. Квіти білі та рожеві. Цвіте кущ у червні-липні. Ця декоративна рослина удостоєна відзнаки Королівського садівничого товариства Великобританії.

Weigela florida Victoria – струнка садова красуня, яка досягає 2 м заввишки. Молоді листочки забарвлені у винно-коричневий колір. Згодом листя зеленіє. Цвіте кущ у червні-липні ефектними рожевими квітами.

Weigela florida Minuet – компактна декоративна рослина з куполоподібною кроною. Кущики досягають 1 м заввишки. Листя овальне, до 3 см завдовжки. Колір листя – зелено-бронзовий. Цвіте багаторічник карміново-рожевими квітами із жовтою серцевинкою. Квіти ароматні, за формою нагадують дзвоники. Їх діаметр досягає 3,5 см. У групах зібрано по 3-4 квітки. В кінці літа бувають повторні цвітіння.  

Посадка вейгели та догляд за кущами

Висаджувати кущі слід навесні. При цьому земля має бути прогрітою, а бруньки не набряклими. Осінні посадки кущів із контейнерів у відкритий ґрунт небажані, адже рослини можуть пошкодитися морозами. Місце зростання кущика мусить бути сонячним, захищеним від сильних вітрів, із родючими та пухкими ґрунтами. Оптимальним варіантом може бути південна частина саду. Після посадки рослині потрібно забезпечити регулярний полив. Благополучно впливає на ріст і розвиток куща розпушування землі та підживлення.

Добрива потрібно вносити мінеральні і органічні. Мульчування запобігатиме заростанню бур’янами та збереже життєдайну вологу. На третій рік після посадки, якщо раніше використовували нітрофоску та компост, підкормки слід проводити тричі. Перший раз добрива для рослин дають після танення снігу навесні. Другий раз – під час цвітіння і втретє – восени. Дуже корисно під кущ вносити золу. Формувальна обрізка дасть можливість коригувати форму куща та досягнути бажаних результатів. Її проводять після цвітіння. Взимку молодим рослинам потрібне укриття із спанбонду чи гілок хвойних дерев. Рекомендовано також періодично струшувати сніг із крони – це дозволить зберегти акуратну форму куща та унеможливить механічні пошкодження. Для профілактики інфекційних хвороб та атак шкідників підійдуть готові препарати та народні засоби. Ефективним є застосування бордоської рідини, настоянок полину, перцю, часнику.

Декілька цікавих фактів про рослини роду Weigela

 • щоб побачити дикорослі вейгели, доведеться поїхати у Піведнно-східну Азію чи на острів Ява;
 • ботаніки налічують до 38 різних видів вейгели;
 • рослина не примхлива у догляді, високо декоративна та дуже легко розмножується;
 • насіння може проростати лише через рік чи два після збору;
 • сортові ознаки при розмноженні рослини насінням можуть втрачатися;
 • деякі вейгели доростають до двох і більше метрів заввишки;
 • квіти у рослин деяких сортів ввечері можуть мати бліді відтінки, а вже наступного ранку – інтенсивні;
 • довжина квіток може сягати 5 см;
 • крім ефектного вигляду, квіти багатьох сортів подарують ще й неперевершений аромат;
 • кожних чотири роки кущі потребують обрізки з метою омолодження. Без них декоративність та рясність цвітіння погіршиться;
 • якщо кущ посадити у затінку чи перезволоженому місці, він може взагалі не цвісти.

Чому купувати вейгелу найвигідніше у інтернет-магазині Клубу Рослин

Сортові вейгели найкраще замовляти і купувати у компаній з гарною репутацією та солідним досвідом. До таких в Україні належить Клуб Рослин. Екземпляри Weigela Eva Rathke, Weigela florida Variegata, Weigela florida Victoria, Weigela florida Minuet акліматизовані, мають здорові та міцні корені, потужну крону. Рослини вже успішно вирощуються по всій території України і є перлинами не тільки приватних садів, але і громадських зелених просторів.

Купуючи посадковий матеріал у інтернет-магазині Клубу Рослин, Ви можете не хвилюватися за сортову приналежність саджанців. Команда професіоналів допоможе оптовим і роздрібним клієнтам не тільки у виборі рослин, але і слушними порадами. Отож, якщо для Вас вейгела поки що красива незнайомка, ми радимо не боятися її вирощувати. Купіть декілька саджанців. Таким чином, навіть зовсім невелика зелена зона перетвориться в осяяну численними квітами ділянку. Впродовж багатьох років Ви зможете насолоджуватися сяянням східної красуні та витонченими ароматами її квітів. 

 

Залиште коментар