Волотисті гортензії: нові сорти із серії Меджікал, їх переваги та використання в озелененні

  • 2020-06-16

Істинні колекціонери та поціновувачі гортензій не можуть обійти увагою розкішні новинки – сорти серії Magical: Andes, Candle, Fire, Kilimandjaro, Matterhorn, Mont Blanc, Moonlight, Sweet Summer, Vesuvio. Такі садові красуні навіть найбільш похмурі сади наповнюють барвами. І, що найголовніше, квітнуть кущі тривалий період.

Нові сорти гортензій волотистих та їх короткі характеристики

Hydrangea paniculata Magical Andes. Кущ карликовий із зелено-білими суцвіттями. З часом суцвіття забарвлюються у ніжні рожеві відтінки. Цвіте багаторічник у липні-вересні. Сорт придатний для контейнерного вирощування.

Hydrangea paniculata Magical Candle. Ця рослина характеризується компактністю. Висота дорослих кущів – 120 см. Цвіте ця гортензія у липні-вересні. Особливістю культури є наявність видовжених пелюсточок, забарвлених у біло-кремові кольори. Суцвіття дуже крупні – їх довжина сягає 30 см. Восени з’являються зеленувато-рожеві барви у суцвіттях. У догляді сорт не складний, тому підходить для новачків. Можливе вирощування у контейнері.

Hydrangea paniculata Magical Fire. Кущі рясно вкриваються пишними суцвіттями з червня і до осені. Висота куща може сягати 150 см. Колір пелюсток спершу кремово-білий, згодом – бордово-червоний, а на завершальній стадії – пурпурний.

Hydrangea paniculata Magical Kilimandjaro потішить садівників пишними білими суцвіттями. До переваг сорту слід віднести швидке відновлення після зимового обмерзання.

Hydrangea paniculata Magical Matterhorn. Рослини досягають до 150 см заввишки та 100 см у діаметрі. Суцвіття великі, в них домінують стерильні квіти. Колір суцвіть біло-зелений. Незважаючи на велику вагу суцвіть, пагони не ламаються та не деформуються. Цей сорт ідеально підходить для створення квітучих живоплотів.

Hydrangea paniculata Magical Mont Blanc. Біло-зелені суцвіття складають стерильні квіти, тому вони нагадують щільненькі піраміди. Пагони міцні, не вилягають. Висота кущів – до 120 см. Цвіте рослина у липні-вересні.

Hydrangea paniculata Magical Moonlight. Ця рослина потішить господарів надзвичайними суцвіттями. Їх довжина може сягати 40 см. Колір пелюсток зеленувато-білий, згодом білий, а на завершальній фазі цвітіння – фісташковий. Рослина досягає заввишки 200 см, тому ідеально підійде для просторих садів, парків, живоплотів.

Hydrangea paniculata Magical Sweet Summer. Кущі досягають 150 см заввишки. Забарвлення пелюсток в кінці цвітіння – ніжно-рожеве. На початковій стадії квіти забарвлені у зелено-білі кольори. Пагони прямі та міцні.

Hydrangea paniculata Magical Vesuvio. Висота кущів – до 150 см. Домінують у суцвіттях стерильні квіти. Цей сорт цікавий тим, що дуже швидко починає набувати рожевих відтінків, а згодом і вогняно-червоних. Бездоганно рослина виглядає, якщо вона сформована у штамбовій формі.

Достоїнства нових сортів гортензій

  • усі сорти гортензій придатні для любительського вирощування на клумбах, в садах або на дачних ділянках. Вони гармонійно доповнюють зелені зони, оформлені у різних стилях;
  • рослини із серії Magical можуть успішно вирощуватися практично по всій території України. Кущики чудово перезимовують;
  • суцвіття пишні, заворожують формою та барвами. Перевагою слід вважати мінливість кольорів і відтінків пелюсток на різних стадіях цвітіння. Таким чином, садівник може насолоджуватися свіжими і яскравими квітами декілька місяців поспіль;
  • серія Magical включає сорти від карликових до високорослих, тому кожен покупець може обрати садову красуню відповідно до власних критеріїв. Компактні сорти придатні для контейнерного вирощування, вони є перлинами терас, балконів, веранд чи інших зон;
  • при коректному догляді та вдалому виборі місця зростання екземпляри усіх сортів житимуть довго – впродовж багатьох років поспіль вони даруватимуть гарні суцвіття;
  • ціни на саджанці Hydrangea paniculata серії Меджікал оптимальні – купити рослини може навіть садівник із обмеженим бюджетом;
  • флористи, художники, фотографи, митці можуть використовувати неперевершені кущі гортензії волотистої Меджікал для втілення у життя найрізноманітніших творчих задумів.

Використання гортензій волотистих у озелененні

В озелененні гортензії можна використовувати для одиночних насаджень. Оскільки кущі формують багато пишних та яскравих суцвіть і цвітуть довго, вони є вигідними акцентами на газоні, галявині чи у іншому відкритому місці. У комбінованих групах найкраще гортензіям дати можливість перехопити естафету від тих квітів, які цвітуть раніше.

Безпрограшним варіантом є створення живоплотів із гортензії серії Меджікал. Для прикладу, Hydrangea paniculata Magical Moonlight дасть можливість створити живопліт заввишки до 2 м, сорти Hydrangea paniculata Magical Matterhorn, Hydrangea paniculata Magical Vesuvio, Hydrangea paniculata Magical Fire придатні для формування живих огорож заввишки до 1,5 м. Якщо саду, дачі або клумби у Вас немає – не слід засмучуватися. Із сортом Hydrangea paniculata Magical Andes вдасться прикрасити балкон.

Як вдало купити саджанці гортензії серії Magical

Захоплюючі фотографії та ідеальні описи сортів на сторінках Інтернет-крамниць не гарантують покупцю успіх у вирощуванні гортензій. Купувати посадковий матеріал рекомендуємо у компаній з хорошою репутацією. До таких в Україні належить Клуб Рослин. Замовивши і купивши гортензії Меджікал в Інтернет-магазині Клубу Рослин, Ви гарантовано отримаєте акліматизовані зразки, які відповідають зазначеному на етикетці сорту. До переваг подібних покупок слід віднести широкий асортимент продукції, доступні ціни, можливість купити усі необхідні засоби і матеріали для догляду за кущем (агрохімію, секатори, ножиці, сапки).

Щиро бажаємо новачкам і професіоналам досягнути бажаних результатів у вирощуванні гортензії волотистої серії Меджікал. Нехай Ваш сад, квітник чи балкон наповнюється буйним цвітом щороку!

 

Залиште коментар