Особливості вибору садової тачки

 • 2019-08-05

Садова тачка – це одне з найбільш популярних пристосувань, яке широко використовується для транспортування невеликих вантажів. Тачки використовують для виконання садово-городніх робіт та на будівництві. Вони відрізняються відмінною маневреністю та здатністю піднімати значні вантажі. Такі пристосування здебільшого зручні та не вимагають особливих знань та навичок у користувачів.

Садову тачку успішно використовують для переміщення вантажів на садових ділянках та будівельних майданчиках. В даній статті ми спробуємо розібратися, як вибрати садову тачку, щоб вона стала повноцінною помічницею в саду. Від правильного вибору тачки залежить маса садових та городніх робіт. Перед тим, як купити тачку, слід правильно розцінити обсяги робіт та майбутні сфери її використання. 

Кількість коліс 

Як правильно обрати тачку, залежно від кількості коліс? – Для цього потрібно розуміти, що всі тачки діляться на двоколісні та одноколісні. Кількість коліс є головним критерієм вибору тачки. Якщо у вас виникла думка, що кількість коліс не важлива, то ця думка не є вірною. Двоколісні та одноколісні тачки відрізняються між собою переважно застосуванням.

 1. Двоколісні моделі – досить стійкі та дозволяють здебільшого просте транспортування вантажів. Такі тачки є дуже зручними у використанні – їх експлуатувати можуть навіть новачки. Але, якщо взяти до уваги маневреність, то двоколісна тачка уступає одноколісній. Щоб зрозуміти принцип керування одноколісною та двоколісною моделлю, порівняйте водіння мотоцикла та автомобіля. Тут відмінності такі ж самі. Двоколісне пристосування допомагає транспортувати порівняно великі вантажі – тут однозначно двоколісна модель буде більш прийнятною. Двоколісна тачка – ідеальна для використання людьми, які виконують роботи середньої тяжкості наодинці. 
 2. Одноколісні моделі відрізняються від двоколісних відмінною маневреністю. Їх можна використовувати на обмеженому просторі. Для такого пристосування не страшні різкі повороти, - тачка бездоганно їх долає. Але стійкість подібних моделей значно гірша, ніж у випадку з двоколісними. Таку тачку не можна використовувати для перевезення великих вантажів – це буде викликати втому. 

Вантажопід’ємність та місткість тачки

Якщо ви вирішили купити найкращу тачку, зверніть увагу на те, що чим більший вантаж може підняти пристосування, тим більші його габарити. Тому перед тим, як купити тачку, об’єктивно розцініть ширину проходів, хвірток та дверцят на дачній ділянці. Навантажена тачка повинна з легкістю проходити через будь-які перешкоди. Якщо не враховані параметри дверцят та хвірток, тачка може виявитися непридатною до роботи. По здатності піднімати вантажі пристосування виготовляються в діапазоні між 100 та 200 кілограмами. Місткість тачки визначають згідно глибини лотка. Чим більший лоток, тим більший вантаж можна перевозити за допомогою моделі. Перед тим, як купити тачку, слід правильно розцінити особливості вантажів, що будуть перевозитися. Купити пристосування краще з запасом, щоб не виникло несподіванок в ході виконання робіт. Якщо тачка вибрана вірно, то альтернативний спосіб транспортування вантажів шукати не доведеться. 

Ще один важливий параметр – вага тачки. Зазначимо, що якщо пристосування важить більше 30 кілограмів, його використання значно утруднюється. Розміри садової тачки в значній мірі впливають на результативність праці. Тому даний критерій є ключовим при виборі тачки. 

Конструктивні особливості садових тачок

Загальна конструкція тачки – дуже важливий показник. Якщо вас хвилює питання «садова тачка: яка краща?», зверніть увагу на моделі, оснащені неважкими оцинкованими лотками. Такі лотки не піддаються іржі та мають тривалий термін служби. Перед тим, як обрати садову тачку, майте на увазі, що лоток має бути розміщений на рамі, яка виготовлена з цільновигнутої труби. 

Крім того, важливо звертати увагу на колеса. Найкращі колеса для тачки – надувні резинові. Це означає, що не надувні колеса роблять тачку більш неповороткою. Її важко пересувати в навантаженому вигляді. Надувні колеса для тачок можна змінювати – відповідні моделі присутні на ринку України. Матеріалом коліс найвищого ґатунку вважається резина. На колесі має бути присутній невеликий протектор. 

Рукоятки тачки – це та деталь, яку слід обирати особливо ретельно. Найкраще купити садову тачку з ручками, виготовленими на основі резини. Такі рукоятки не ковзають у руках і забезпечують спрощене використання тачки. 

Згідно типу рукояті тачки поділяються на:

 • Н-подібні;
 • П-подібні. 

 Упорне пристосування може бути представлене відкидним упором та упором постійним.

Тачка садова: як правильно обрати ідеальне пристосування

Якщо підвести висновки, можна створити перелік критеріїв, по яким обирається краща тачка:

 • Кількість коліс;
 • Матеріал рукояток;
 • Форма та розмір лотка;
 • Вантажолпід’ємність;
 • Місткість;
 • Особливості конструкції рами;
 • Матеріал рами і лотка.

Якщо обрати садовий візок чи тачку правильно, вона здатна прослужити багато років. Звертайте увагу на стійкі до корозії покриття – лоток обов’язково має бути стійким до іржі. Радимо не економити на купівлі тачки – кращі моделі коштують на порядок дорожче, але при цьому демонструють стійкість до несприятливих умов та здатність перевозити серйозні вантажі. 

Купити садову тачку можна в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Тут зібрані кращі зразки від провідних виробників за доступними цінами.  

Залиште коментар