Декоративні в'юнкі рослини. Частина третя: гліцинії

  • 2015-06-09

Період цвітіння у гліциній різний і залежить від виду: азіатські гліцинії цвітуть навесні - у травні-червні, американські види розцвітають в середині або в кінці літа. Квітки мають приємний фруктовий аромат, завдяки якому рослина і отримала одну зі своїх назв: грецьке слово «глікос» означає «солодкий».

Точне походження іншої назви «Вістерія» суперечливе. Одні джерела пов'язують його з ім'ям доктора медицини Каспара Вістара, другом Томаса Натолла (ботаніка, що зареєстрував рослину), інші - з ім'ям Чарльза Джонса Уістера, американського винороба, який імпортував вино з однойменною назвою в інші країни на судні, борт якого був прикрашений зростаючою ліаною гліцинії , схожою на виноградну лозу зі звисаючими гронами суцвіть. Так чи інакше, ця лірика не настільки важлива сьогодні, головне - тепер у кожного є можливість насолодитися пишністю цієї рослини.

Ці декоративні рослини вражають своєю красою і вишуканістю, важко уявити, що вони відносяться до сімейства бобових (Fabaceae / Leguminoseae). Найближчими родичами гліцинії є горох і квасоля, а її плоди - це подовжені стручки з насінням, схожими на сочевицю. Гліцинія світлолюбна рослина і відає перевагу родючим, добре дренованим, вологим ґрунтам. Але при цьому вона досить витривала і може рости на достатньо бідних землях.

Відомо десять видів гліциній, батьківщиною двох з них (Wisteria frutescens і Wisteria sinensis) є Північна Америка, інші вісім видів ведуть своє походження зі Східної Азії. Найбільшого поширення набули два види - це гліцинія китайська (Wisteria chinensis) і гліцинія японська або рясноквітуча (Wisteria floribunda).

Гліцинія китайська (Wisteria sinensis)

Це красива ліана, стебла якої обвивають опору проти годинникової стрілки. При наявності надійної опори вона здатна досягати висоти 25-30 метрів. Цвіте гліцинія китайська фіолетовими, світло-ліловими або білими квітками, які зібрані в пухкі грона довжиною до 30 см. Ефектні суцвіття з'являються навесні, іноді навіть до появи листя, окремі грона зберігаються протягом усього літа. Листя гліцинії китайської великі й розташовані попарно, в молодості вони опушені, в зрілому віці - голі. Восени листя стає золотисто-жовтим, що надає цій ліані додаткову декоративність. Плодоносить гліцинія китайська бобами довжиною до 15 см.

Ліана світлолюбна, віддає перевагу родючим, вологим і добре дренованим грунтам. Вона здатна витримувати короткочасне зниження температури до - 20 ° С і добре адаптується до умов міста.

Садовий центр «Клуб Рослин» зараз імпортує два види гліцинії китайської: Wisteria sinensis Prematura і Wisteria sinensis Prolific.

Гліцинія Wisteria sinensis 'Prematura'

Це сорт гліцинії зі світло-блакитними або бузковими квітками і світло-зеленими листками. Цвісти Wisteria sinensis Prematura починає в травні. При наявності опори доросла рослина досягає висоти до 10 метрів. Це витривала світлолюбна ліана, яка переносить літню спеку і яскраве сонячне світло за умови наявності вологого і добре дренованого грунту. Вона віддає перевагу слабокислим або нейтральним ґрунтам з рівнем рН = 6,0 - 7,5.

Гліцинія Wisteria sinensis 'Prolific'

Це прекрасна ліана з тривалим і рясним цвітінням. Ефектні синьо-фіолетові квіти з запашним ароматом в довгих гронах цвітуть протягом травня і червня, а потім повторно в серпні. Wisteria sinensis Prolific починає цвісти раніше, ніж багато інших гліцинії, як правило, з другого чи третього сезону після посадки. Може досягати до 10 м у висоту. Краще росте в захищених, теплих і сонячних місцях. Віддає перевагу помірно родючому і добре дренованому ґрунту. Зона морозостійкості - 5b. Wisteria sinensis Prolific - це прекрасний вибір для альтанок і пергол.

Японська гліцинія (Wisteria floribunda)

Вважається найефектнішою ліаною з роду Вістерія і виправдовує свою другу назву - «рясноквітуча». При наявності опор вона досягає висоти 8-10 метрів і закручується за годинниковою стрілкою. Листя гліцинії японської сильно опушені з обох сторін, вони більш складні та великі, ніж у гліцинії китайської. Крім цього, Wisteria floribunda відрізняється більш щільним насадженням квіток і розмірами суцвіть, які досягають 50 см. Квіти гліцинії рясноквітучої бузково-блакитні або білі, зацвітають вони на 2-3 тижні пізніше, ніж у Вістерії китайської. Розпускання квіток відбувається поступово від основи грона. Плодоносить японська гліцинія в листопаді двадцятисантиметровим опушеним бобом, який висить на рослині протягом всієї зими. Японська гліцинія також більш морозостійка і витримує зниження температури до -23 ° С.

Гліцинія Wisteria floribunda 'Issai Perfect'

Прекрасний сорт гліцинії японської, імпортується нашим садовим центром. Wisteria floribunda 'Issai Perfect' має великі суцвіття довжиною 40-45 см з дуже ароматними білими або бузково-білими квітками. Ця ліана росте швидко і при сприятливих умовах досягає висоти до 8 метрів. Віддає перевагу сонячному місцю розташування, але при цьому має потребу в гарному поливі і родючих, вологих добре дренованих грунтах.

Рослина морозостійка, при правильному догляді добре росте на території Україні. Враховуючи швидкість росту і «агресивність» цієї ліани, необхідно регулярно проводити весняну обрізку для збереження акуратного зовнішнього вигляду. Wisteria floribunda 'Issai Perfect' може бути використана для декорування патіо, альтанок, парканів, для драпірування непривабливих стін або конструкцій.

P.S. Якщо вас зацікавили дані сорти гліциній, зв'яжіться з нашими менеджерами, у них ви  отримаєте інформацію про наявність та ціну товару.

Залиште коментар