Андропогон (Бородач)

Andropogon
(Знайдено: 1 товарів)
 • Сортування:
Бородач волотистий Преріє Блюз PC15 C1 / H40-60
55.00 грн.
0 відгуків
*Ми повідомимо про появу
 • Категорія - Бородач волотистий Преріє Блюз
 • Власне виробництво - PC15
 • Контейнер - C1
 • Вид - волотистий
 • Габітус - багаторічна трава
 • Климатична зона - 5
 • Колір рослини - сизий
 • Рід - Бородач
 • Сорт - Преріє Блюз

Андропогон (Боро​дач)

Андропогон (Бородач) – це унікальна за своїми декоративними якостями трав’яниста рослина з сімейства Злакових. Свою назву Бородач отримав завдяки цікавим волосикам, які покривають шовковистим покровом ідеально сформоване колосся. Росте культура у формі грудки. Дуже привабливо Андропогон виглядає в якості солітера, його часто висаджують в міксбордерах. Рослину можна зустріти як в груповій посадці, так і в гордій самотності. В будь-якому випадку культура являється ефектним доповненням ландшафту.

Опис Андропог​​она

 • Рослина має заглиблене, міцне коріння;
 • Корені розгалужуються в ґрунті і дають нові прирости, створюючи густі зарослі над поверхнею землі;
 • Пагони рослини густо вкриті листям, часто виростають до 3 метрів у висоту;
 • Листки Бородача лінійні, пласкі;
 • Цвіте культура в залежності від сорту – з пізньої весни і до початку осені;
 • Квітконосні пагони виростають над листям і формують суцвіття з дрібних квіточок у вигляді колосків складної форми;
 • В природі Андропогон налічує 120 видів, але вирощують в декоративних цілях трохи менше десяти сортів.

Андропогон часто використовують флористи для створення букетів. Його квіти-колоски гарно виглядають як в сухих, так і в живих букетах. Бородач не втрачає своєї декоративності впродовж усього року. Навіть після завершення цвітіння колоски вкриваються стильними плодами у формі насінин з чубчиками.

Вирощування Ан​дропогона

Вирощувати Бородач нескладно – рослина не вимагає кропіткого догляду. Активно рости Андропогон починає в травні, або в перших числах червня. Цвіте порівняно пізно, але при цьому встигає утворити насіння. Розмножується рослина як насінням, так і діленням дорослих кущів.

Достатньо купити один саджанець Бородача, щоб розвести на присадибній ділянці оригінальні густі насадження, які будуть радувати естетикою свого оригінального листя і цвітіння.

Насіння рослини варто висівати навесні. Перші сходи з’являться уже через два тижні. Для того, щоб отримати ранні сходи, насіння попередньо замочують у воді.

Серед хвороб Андропогон може вражати лише іржа. Але якщо вчасно провести профілактичну обробку, можна насолоджуватися здоровим виглядом рослини впродовж усього вегетативного сезону.

Висадка саджанців Боро​дача у відкритий ґрунт

 1. Якщо Ви купили повноцінний саджанець Андропогона, висаджувати у відкритий ґрунт його краще навесні. При висадці рослини восени вона може не встигнути міцно укорінитися. В такому випадку можливе зимове вимерзання культури.
 2. Яма для висадки повинна мати відповідний розмір – обов’язково не менший, ніж кореневий ком.
 3. Готову лунку варто ретельно полити – краще полив проводити в два або три етапи. Після цього рослину обережно вивільняють з контейнера і занурюють корені в лунку.
 4. Після висадки культуру варто ще раз полити.

Обираючи місце для Бородача, слід зупинитися на гарно освітленій ділянці – рослина не терпить навіть часткового затінення. Якщо висадити Андропогон в тіні, він взагалі може загинути. Серед ґрунтів для культури підходять усі садові, проте найкраще вона ростиме в суглинках.

Особливості догл​яду за Бородачем

Всі без виключення види Андропогона дуже невибагливі в догляді. Рослини навіть можна не поливати – їм цілком достатньо природних опадів. В особливо посушливі періоди Бородач можна полити, але зловживати зрошенням не варто. Після поливу треба обов’язково розпушувати землю навколо рослини. Цю саму процедуру слід проводити і після дощу.

Підживлення Андропогона розпочинають на другий рік життя. Для цього використовують комплексні мінеральні добрива, які вносять навесні і восени. Найкраще купувати рідкі добрива, які легко засвоюються рослинами. Слід зазначити, що в багатих на поживні речовини ґрунтах культура росте без додаткових підгодівель.

В особливо суворі зими рослину треба вкривати агроволокном. Незважаючи на свою морозостійкість, Бородач може постраждати за умов морозної і безсніжної зими.

В нашому інтернет-магазині можна за доступною ціною купити готовий до висадки саджанець Андропогона. Рослини нашого асортименту незмінно оснащені пластиковими контейнерами в області кореневої системи. Доставку товарів гарантуємо по всій території України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Сучкорізи серії Felco 200: універсальна модель з довгими ручками

Сучкорізи серії Felco 200 – це кілька моделей зі схожими характеристиками та деталями, які розрізняються. Пропонуємо огляд моделей Фелко серії С-60 та А-60. ...

Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...