Англійські троянди: найкращі рішення ландшафтного дизайну

 • 2019-10-01

Зустріти на життєвому шляху людину, якій би були не до вподоби троянди, сьогодні майже неможливо. Довершеність цих квітів не залишає шансів байдужості. В даній статті ми розповімо про англійські рози та їх використання в дизайні простору.

Англійські сорти троянд ще іменують «остинками». Подібна назва пояснюється походженням сортів – їх створив звичайний фермер з Англії Девід Остін. Вже понад півстоліття ці рослини радують багаторазовим цвітінням, оригінальною формою бутонів та кольорами цвіту. Дані троянди, окрім усього іншого, характеризуються божественним ароматом. Сьогодні рози-остинки широко використовуються в декорі ландшафтів.

Переваги англійської красуні

Дані рослини – незвична і неповторна окраса будь-якого саду. Серед переваг подібних культур спеціалісти називають такі:

 • Широка палітра кольорів;

 • Витонченість форми бутонів;

 • Щедре цвітіння впродовж тривалого періоду (деякі сорти цвітуть трьома хвилями);

 • Стійкий аромат, який може нагадувати яблуко, ківі, мускус, мигдаль чи мед;

 • Відмінна морозостійкість (до – 35 градусів);

 • Стійкість до хвороб та шкідників.

Єдиною складністю при рішенні висадити англійські троянди вважається те, що для них слід ретельно підбирати місце. Англійські красуні погано переносять прямі сонячні промені.

Варіанти дизайну ландшафту з використанням троянд-остинок

В переважній більшості англійські сорти мають кулясту форму куща. При цьому стебла та гілки від низу і догори всипані чарівними квітами. Будь-який садівник зможе підібрати колір – рослини цих сортів цвітуть у широкій палітрі. Навіть найвибагливіші садівники знаходять серед різноманіття «свою» троянду.

Створюючи дизайн ландшафту, слід пам’ятати, що англійські троянди можуть бути з пониклими або прямостоячими гілками. Залежно від рішення оформлення простору і перший, і другий варіант можуть бути доцільними.

Англійські троянди гідно себе показали в розаріях, декорі міксбортерів, в якості солітера. Головним плюсом даних сортів вважають їх життєстійкість. Рослини можна висадити вздовж садових доріжок – і тоді вони якісно розділять зони в саду. Так, можна створити дві зони – робочу та відпочинкову.

Англійська троянда на клумбі

Англійські троянди, що ростуть у формі кущів, – це бездоганний елемент клумби. Рослини демонструють тривале цвітіння. Квіти з оксамитовими серединками вишукано доповнюють квіткову композицію, надаючи їй довершеності. За допомогою роз-остинок можна організувати унікальний «орнамент» на клумбі, поєднуючи їх з іншими квітучими культурами.

Унікальність плетистих троянд

З легкої руки Девіда Остіна з’явилися не лише кущові, але й плечисті сорти троянд. Головною цінністю витких сортів є безперервне цвітіння. Уже на третій рік після висадки пагони плечистої рози можуть сягати у довжину близько 300 сантиметрів. Це дозволяє створювати унікальні ландшафтні композиції експериментального типу. За допомогою витких троянд можна оформити паркан, місця для сидіння в саду, огорожі та альтанки.

Англійські троянди і дизайн фасаду

Висаджуючи троянди поблизу дому, садівники найчастіше обирають місце при вході в будівлю. Також часто королеву ландшафту висаджують під вікном. При цьому стебла троянд спрямовують так, щоб вони могли «зачепитися» за опору. Велична троянда вишукано обплітає вікна чи вхід у будинок і в багатьох випадках піднімається аж до даху.

Місце для відпочинку, декороване англійськими трояндами

Зазначимо, що кулясті кущі троянд гарно піддаються формуванню. Їх можна висадити в окремому куточку саду, який стане місцем для відпочинку та натхнення для всієї сім’ї. Для створення квітучих куточків можна використовувати і платисті сорти – для них організовують шпалери. Кущові сорти троянд можна висаджувати перед деревами – таким чином, квітуча красуня на фоні зеленого листя виглядатиме особливо багато.

Арки та анфілади

При облаштуванні арок з троянд радимо дотримуватися таких порад:

 • Обов’язково знайдіть місце, де троянда зможе вигідно конкурувати з іншими рослинами;

 • Облаштуйте для красуні дуговидну опору;

 • Опора повинна бути міцною та надійною;

 • Троянди слід висаджувати уже під підготованими конструкціями;

 • Щоб пагони троянди не падали, їх слід обвити гнучкими гілками.

Для створення арки чи анфілади рекомендуємо сорт Клер Остін – троянда, названа на честь дочки відомого селекціонера, порадує білосніжними квітами, які з часом перетворюються на рожево-бежеві. В перші кілька років троянда цього сорту буде рости в формі куща, але згодом пагони видовжаться і почнуть обвивати опору.

Ґрунтопокривні троянди – унікальне рішення декору саду

Серед колекції Девіда Остіна не останнє місце посідають ґрунтопокривні троянди. Вони придатні для прикрашання пергол, альтанок. Часто з їх допомогою облаштовують живоплоти. Не менш вишукано така троянда виглядатиме і на клумбі. Рослини допоможуть зберегти шар ґрунту від руйнації вітром та дощами. Їх можна висаджувати як поодиноко, так і в групі з іншими культурами.

Поєднання англійських троянд з іншими квітами

При вирощуванні англійської троянди композицію можна доповнювати високими травами, злаковими культурами, цибулевими рослинами, що не цвітуть. В декорі міксбордера поряд з трояндами будуть доречні іриси, портулак, герань та дзвіночки.

Якщо ви вирішили посадити англійські троянди у своєму саду, радимо обрати найкращі сорти з асортименту інтернет-магазину «Клуб Рослин». Ми поставляємо клієнтам здорові, життєздатні саджанці, які швидко адаптуються після висадки.

Залиште коментар