Arbofix

Коли висаджують дорослі дерева, завжди виникає небезпека, що вони під впливом вітру можуть зміститися від своєї вертикальної осі або перекинутися та лягти на землю. Найбільший розплідник в Європі має фірма Arbofix, і тому вона була вимушена придумати метод, який спростить закріплення посаджених дерев. Вказана німецька компанія розробила та виготовила металеву деталь-пристосування, яка кардинально розв’язує дану проблему. 

Arbofix виконує блокування обертального руху між круглою кореневою кулею та новим посадковим отвором за принципом штифта. Сьогодні це найшвидше закріплення дерева з усіх наявних систем (тест LLFG 02. 11. 2007). Заощадження часу – не менше 1 години в порівнянні з пристроєм металевих розпірок. Виконавши посадку дерева, через деякий час не потрібно перевіряти вертикальність розташування дерева. Надалі не потрібно укріплювати посаджене дерево.  Вандали не зможуть перевернути нещодавно посаджену рослину. 

Арбофікс – пристосування, яке  відповідає рекомендаціям FLL по посадці дерев 2005 і DIN 18916. Воно пройшло багаторазові випробування. Його використовують вже впродовж 10 років по всій Європі. За допомогою Arbofix посаджено 100000 дерев. Такого продукту як АРБОФІКС більше не існує – він унікальний по своїх функціях.  

Опис 

Самою природою придуманий стрижневий корінь, щоб дерево стійко зростало. У розпліднику центральний стрижневий корінь обрізується, і вся коренева система упаковується у металеву сітку. Виходить щось на зразок великої земляної кулі, з якої стирчить дерево. Коли ви садите його на новому місці, ця сфера вставляється до викопаної ями та засипається землею. Потім поливається водою, щоб дерево не засохло. У зв'язку з цим ґрунт розріджується та навіть при найменшому вітрі стійкість дерева втрачається. Воно повертається, а земляна консистенція з водою виконує роль мастила. 

Для стійкості дерева, поки коренева система не закріпилася в новому ґрунті, доводиться використовувати металеві розпірки-милиці. Це трудомістка робота. Прибравши милиці, необхідно перевірити вертикальність ствола дерева. При необхідності процес повторюється, до того моменту, коли дерево вже самостійно зможе стояти. Але не це найголовніше.  Є важлива проблема перекидання рослини. Сильний вітер при відсутності милиць валить дерево на землю. 

У чому новація нового пристосування Арбофікс?  - Коріння дерева упаковане в мішковину та обв'язане металевим дротом, який пройшов термообробку. Через деякий час така упаковка перегниває та практично розчиняються в землі. Щоб уникнути перекидання дерева, у цей круглий земляний мішок забивається одна сторона металевої милиці. Завдяки своїй конструкції вона міцно сидить в кулі. 

Протилежна сторона Arbofix разом з молодим деревом вдавлюється у дно посадкової ями. За допомогою цього пристосування відбувається блокування дерева з ґрунтом. І навіть після поливання водою коріння дерева, воно не може зміститися убік від вертикальної осі. При сильному вітрі та навіть при штормі дерево не перекинеться і, що найголовніше, не зміститися зі своєї вертикальної осі та зростатиме рівно. 

Спеціальний стопорний диск цієї металевої милиці обмежує глибину проникнення у земляний мішок, де знаходиться коріння рослини. Тому коріння не ушкоджується. Пристосування Arbofix виготовлене зі спеціальної сталі, яка не впливає на розвиток дерева в процесі вегетації.  Розчиняючись у ґрунті, частки металу допомагають отримувати поживні елементи для рослини. Зміна зеленого кольору листя не спостерігається.  

Переваги Аrbofix

Перевага Аrbofix перед усіма відомими садівникам кріпленнями полягає в значному заощадженні часу. Крім того, таке пристосування характеризується такими якостями:

  • Вистачає трьох ударів молотком до тих пір, поки кругла обмежувальна пластина не упреться в мішковину пакунка;
  • Щоб виконати посадку дерева, необхідно застосувати керований тривимірний захват. Його можна укріпити та під'єднати до будь-якого гідравлічного пристрою. У таких випадках, застосовують тривимірні щипці для пакунків. Вони монтуються на трактор або інший самохідний засіб; 
  • Спроектовано та випускаються п’ять  типових розмірів Арбофікс. 

Зроблені різні типорозміри пристосування для посадки різного вигляду та розміру дерев, починаючи від невеликих до чималих екземплярів. 

Вже зараз пристосування Arbofix поставляється і до України. 

Розвиток інфраструктури міських парків та будівництво приватних котеджів диктує потребу у висадці за короткий термін багатолітніх зелених насаджень. Міцно та якісно закріпити дерева і не турбуватися за їх вертикальний стан можна завдяки інноваційному німецькому пристосуванню Арбофікс. Металева деталь якісно фіксує дерево в посадковій лунці і не дає перекинутися при вітрі. Таких пристосувань необхідна значна кількість, і тому розроблене зручне пакування виробів.  

Зробити замовлення та купити пристосування Arbofix ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Для цього вам потрібно просто зв'язатися з нашим менеджером. 

Наш співробітник компетентно розповість вам про товар, його типорозміри та використання. Доставку будь-яких товарів для садівництва здійснюємо в короткі терміни по всій території України.

  • Дата публікації: 29.07.2019


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Прищепний секатор Artitec 3T: ідеально дзеркальний зріз і щеплення брунькою

Огляд італійського секатора для щеплення рослин Artitec 3T. Головні переваги професійного інструменту для садівників. Фото та відео з експертною оцінкою ...

Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...

Складна садова пила Stocker 1419 (Zyklon 180): комфорт, який завжди з тобою

Складна садова пила Zyklon 180 (модель Stocker 1419) гармонійно поєднує у собі надійність професійного інструменту та доступну ціну. Пропонуємо детальний огляд цього чудового інструменту ...

Секатори Stocker типу «рублячі ножиці»: чудова четвірка італійських професіоналів

Особливістю садових інструментів італійської компанії Stocker є висока різальна здатність і яскравий дизайн. Пропонуємо огляд секаторів типу «рублячі ножиці» ...