Біопрепарати для захисту саду

  • 2020-03-17

Сади, у яких вирощують фрукти та ягоди промисловими способом, зазвичай обробляються хімічними пестицидами. Їхня перевага — висока результативність та швидкий ефект. Однак що робити, якщо ви створили сад для відпочинку та прогулянок? Кожна обробка хімпрепаратами зробить рослини більш ефектними, проте на певний час обмежить відвідування саду. У такому випадку садівникам пропонують біологічні засоби захисту.

Ці препарати з’явилися у ХХ столітті як альтернатива агресивним хімічним розробкам, здатним накопичуватися у ґрунті, воді, фруктах та ягодах, а також — у результаті — в організмі споживачів плодів і навіть тих людей, які просто перебувають на обробленій ділянці.

На сьогоднішній день біопрепарати не просто увійшли у наше життя, використання біопрепаратів стало справжнім трендом.

Переваги та недоліки біопрепаратів

Хімічні препарати можна зберігати, як правило, значно довше. І для них досить просто забезпечити нормальні умови зберігання. Біопрепарати за цими показниками можуть поступатися. Проте якщо вже хімічний препарат був розпакований та розчинений для використання, починається період його розпаду. Застосувавши інсектицид, ви не зможете обробити ще якусь ділянку через кілька тижнів. А біопрепарати на основі мікроорганізмів можуть протриматися у такому стані довше, тож оброблювати рослини повторно залишками розчину можна і треба.

Та іноді збереження біологічних засобів захисту може становити проблему. Наприклад, замість інсектицидів можна використовувати трихограму. Та для збереження її в "анабіозі" потрібно забезпечити температуру від 2 до 4 градусів тепла. При нижчій температурі трихограма гине, при вищій передчасно прокидається.

Хімічні препарати розроблені для вирішення будь-яких проблем:

  • Профілактики та лікування грибкових захворювань;
  • Боротьби з комахами шкідниками;
  • Знищення бур’янів.

Біопрепарати для рослин мають меншу функціональність та ефективність. Наприклад, вже згадана трихограма знищить за оптимальної ситуації 75% комах-шкідників. Це високий показник для біологічного засобу боротьби, проте хімічні препарати показують зазвичай кращий результат.

Однозначною перевагою біопрепаратів є відсутність шкоди для людського організму. Їх можна використовувати у парках, де незабаром після обробки будуть прогулюватися люди, у школах та дитячих садочках, зелених зонах біля закладів охорони здоровʼя, приватних садках біля житлових будинків.

Крім того, дія біопрепаратів може бути більш тривалою. Рослина отримує підтримку у деяких випадках протягом сезону.

Механізм дії біопрепаратів та інших засобів біологічного захисту

У деяких випадках засобом біологічного захисту виступають комахи. В Україні популярність здобула трихограма, яка після розпилення відкладає яйця у личинки комах-шкідників і потомство гине. У Європі почали розводити на спеціальних фермах жуків-сонечок, яких випускають у парках та садах з такою ж метою, проте хижий жучок не паразитує, а зʼїдає шкідників і особливо ефективний для боротьби з попелицями.

Та основу безпечних біологічних засобів захисту становлять мікроорганізми — бактерії та грибки. Вчені знайшли антагоністів для різних комах та грибкових організмів, тож рослини, оброблені таким препаратом, фактично отримують імунітет. Далеко не всі комахи й патогенні грибки загинуть, проте рослина зможе нормально розвиватися.

Види препаратів для біозахисту, які можуть застосовуватися у саду

Можна виділити такі групи препаратів:

  • Біологічні інсектициди — можуть використовуватися для захисту рослин від кліщів, попелиць, білокрилки, трипсів, листокруток і навіть колорадських жуків;
  • Біологічні фунгіциди — ефективні проти філофторозу, парші, різних видів гнилі, антакнозу, борошнистої роси, альтернаріозу;
  • Септики для вигрібних ям, басейнів та інших водойм тощо.

Про останній різновид препаратів слід сказати окремо. Кожен об’єкт, де високі показники вологості й є досить поживних речовин для розвитку мікроорганізмів є справжнім інкубатором. Там можуть розвиватися як грибкові захворювання, які рознесуть у садку комахи, так і личинки різноманітних шкідників. Тому обробка цих обʼєктів біологічними препаратами — це не просто спосіб зберегти воду прозорою, одержати безпечне добриво компост і уникнути неприємного запаху в саду, але й здоровʼя вашого саду.

Інтернет-магазин "Клуб Рослин" пропонує препарати біозахисту рослин, які не становлять загрози для людини, проте ефективний для боротьби з комахами та грибковими захворюваннями. Наші менеджери допоможуть обрати оптимальний варіант біопрепарату та нададуть детальні інструкції щодо його використання. Доставка по всій території України.

Нехай ваш сад буде прекрасним та безпечним!

 

Залиште коментар