Показано 1–1 із 1 товар
Зображення
Артикул
Товар
Рейтинг
Ціна
Артикул: 110403200101
 • Рід: Дейція
 • Вид: городчатий
 • Сорт: Прайд оф Рочестер
 • Контейнер: C7,5
 • Висота, см: 40-50
 • Власне виробництво: PC12
 • Форма: розлога
 • Колір рослини: зелений
 • Колір квітки: білий
 • Габітус: кущ
 • Плодова: неплодовий
 • Призначення: живопліт
 • Вимоги до грунту: невибагливий
 • Вологолюбність: вологолюбна
 • Світлолюбність: сонячні місця
 • Кліматична зона: 6
 • Стійкість до забруднення: стійке
 • Річний приріст: 25
 • Листопадність: листопадна

Дейція

Дейція – це декоративний чагарник з красивими квітами. Належить до сімейства Гортензієвих. В дикій природі такі рослини ростуть на теренах Мексики, Японії та Китаю. Рослини зі стрункою вертикальною (або більш розлогою) кроною досить ефектно допомагають озеленити ділянку. Навесні і влітку такі кущі довго цвітуть, і саме за тривалий період цвітіння дейцію називають «східною красунею».

Дейція – відмінна рослина для поодиноких посадок, створення живоплотів або оформлення зон відпочинку поблизу лавок чи альтанок. Доглядати за рослиною нескладно. Навіть за мінімальних зусиль садівник отримує ошатну рослинність і ніжні квіти. Саме тому на запит «дейція купити» Україна отримує широку пропозицію. Радимо ознайомитися з бездоганними саджанцями, представленими в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Дейція завжди є вигідним надбанням – культура підходить для будь-якого саду.

Опис дейції

Дейція належить до листопадних чагарників. Рослина може сягати у висоту від 0,5 до 4 метрів. Термін життя красуні – близько 25 років. Бокові відростки формуються від самої землі. Рослина любить вологі грунти, гарно росте на лісових галявинах та невисоких схилах.

Кореневище рослини змішаного типу. Воно поєднує 1 -2 сильних стержневих відростків, які у верхній частині оточені мочкуватими коренями. Розгалужені стебла покриті гладенькою темно-коричневою корою. На старих гілках тонка кора відслоюється пластинами, які, немов лахміття, звисають з гілок. Це не є ознакою якогось захворювання, а скоріше таке відслоювання – норма. Всередині гілки порожні, тому не мають особливої міцності і часто ламаються.

Пагони покриті супротивними листками, які представлені в овальній або яйцевидній формі. Листова пластина гладенька та жорстка, має яскраво-зелене забарвлення. Для листків характерний рельєфний малюнок з жилок і пильчасті краї. Восени листя забарвлюється в жовтувато-бурий колір.

Наприкінці весни на пагонах минулого року зацвітають ошатні кистевидні суцвіття. Вони складаються з дрібних двостатевих квітів діаметром віл 1 до 2 сантиметрів. Є сорти з простими квітами, а є – з оксамитовими. Пелюстки квіток можуть бути забарвлені в білий, рожевий, пурпуровий або малиновий колір. Окремі сорти можуть похвалитися квітами з подвійним забарвленням – вони мають контрастну серединку.

Цвіте дейція близько двох місяців. Квіти мають непомітний приємний аромат.

Види дейції

Загалом, рід дейції включає в себе 72 види, коремі з яких набули особливої популярності. Розглянемо найбільш поширені види:

 1. Дейція шорстка – розкидистий чагарник висотою близько 2,5 метрів. Гілки тонкі, хиляться до землі. Стара кора на кущах відслоюється. На пагонах ростуть овальні листки з тонким подовженим закінченням. Розмір листків – від 3 до 8 сантиметрів. На поверхні листів можна побачити короткі волоски. Зацвітає рослина в середині червня, квіти – маленькі, білі, зібрані в кисті довжиною до 12 сантиметрів;
 2. Дейція витончена – рослина родом з Японії. Чагарник має висоту від 50 до 150 сантиметрів. Крона – округла, гілки тонкі, дугоподібні. Загострені продовгуваті листки забарвлені в світло-зелений колір. Довжина кожного листка – до 6 сантиметрів. Цвітіння з’являється в кінці липня. Квіти прості, зібрані в кисті довжиною від 9 до 15 сантиметрів. Цвітіння триває більше місяця.
 3. Дейція чудова – струнка рослина висотою до 2,5 метрів. Пагони слабо розгалужені, покриті червоною або темно-коричневою корою. Зацвітає кущ в липні, квіти – оксамитові, білі. Суцвіття-мітелки сягають у довжину до 10 сантиметрів.
 4. Дейція трояндова – високий розкидистий чагарник, має висоту до 2,5 метрів. Листя – темно-зелене, широкоовальне. Восени листя забарвлюється в жовто-червоний колір. Зацвітає в червні-липні, квіти – рожеві, оксамитові.
 5. Дейція гібридна – це штучно виведені види, які отримуються шляхом схрещування кількох різних сортів. Оскільки гібридні сорти переймають найкращі ознаки чагарників-батьків, вони мають відмінну стійкість до змін погоди та досить витривалі до несприятливих умов.

Посадка та догляд за дейцією

Висаджують рослини починаючи з квітня і до червня. Місце слід обирати гарно освітлене, захищене від протягів та вітру. Серед ґрунтів слід надати перевагу родючим і гарно дренованим. Перед посадкою в землю слід внести торф.

Молоді рослини слід регулярно поливати. Навесні буде доречним внести компост для кожного куща.

Для надання форми рослини слід правильно стригти. Також важливо здійснювати весняну санітарну обрізку.

Для охочих чагарник дейція купити в Києві, Львові, Харкові, Запоріжжі та будь-якому іншому місті України пропонуємо зробити замовлення в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо швидку доставку саджанців у пластикових контейнерах для коренів в межах усієї країни.