Догляд за хвойними рослинами

Догляд за хвойними

Догляд за хвойниками – процес не такий вже і складний, як може здаватися. Висаджувати хвойні рослини досить просто. Головне, дотримуватися деяких правил. Хвойники з інтенсивним темпом росту найчастіше висаджують, поки вони досить маленькі – так саджанці краще приживаються. У всіх випадках землю для посадки хвойників готують заздалегідь, при цьому очищаючи її від бур'янів.

Кедри, кипариси, кипарисовики, ялини, дерева гінкго або кедри передбачають висадку без додавання мульчі. Мульчувати землю можна тільки в області кореневої шийки і тонким шаром, щоб убезпечити рослину від запрівання. Після висадки варто пам'ятати про регулярне зволоження рослини, поки вона не приживеться і не піде в активний ріст.

Хвойні декоративні рослини: догляд

как ухаживать за хвойными растениями

Про догляд за хвойними кущами написано чимало наукових праць. Ми ж постараємося коротко описати основні принципи догляду, які допоможуть виростити гарні, здорові рослини. На питання, як доглядати за хвойними культурами, є кілька ключових відповідей. Важливо пам'ятати про регулярну обрізку, полив та обробку від шкідників і хвороб. Обов'язковим є також і внесення добрив, які призначені, щоб підтримувати хвойні кущі.

Деякі садівники вважають, що обрізати хвойники не варто, оскільки при обрізанні вони втрачають свою початкову форму. Але це твердження в корені неправильне. Адже багато хвойників ростуть до величезних розмірів, і в цьому випадку обрізка допомагає утримати їх в межах припустимих габаритів. Крім того, з віком деякі види хвойних дерев втрачають декоративний ефект, і обрізка може істотно поліпшити їх зовнішній вигляд.

Хвойники – це ті рослини, які вимагають особливої уваги взимку. Великі снігопади призводять до скупчення снігу на хвої і можуть загрожувати зламаними гілками чи навіть стовбурами. Тому садівникові доведеться протягом всієї зими старанно струшувати сніг з рослин. Часто гілки хвойників стягують на зиму спеціальними дротами для кріплення рослин, таким чином оберігаючи їх гілки від снігу і сильних вітрів.

Клумба з хвойних: як доглядати?

Всі саджанці хвойних, навіть ті, які продаються в контейнерах або спеціальній мішковині для комів, перебувають з ослабленому стані. Саме в той період, коли рослина не встигла достатньо зміцніти, вона найбільш піддається враженням шкідниками. Нижче ми ознайомимо читача з основними видами комах, які вражають хвойники. У всіх випадках рослини рятують своєчасні обробки хімічними препаратами.

  1. Пильщики – це личинки, які обгризають хвою або навіть молоді гілки. Ці шкідники часто вражають ялину європейську, ялину сербську, ялину канадську. Найбільше пильщики шкодять соснам. Сильне ураження цією комахою може привести до загибелі цілих гілок рослини.
  2. Тля, хермес, щитівка і кліщ. Ці шкідники відносяться до підгрупи сосучих. Їх життєдіяльність відбувається за рахунок харчування соками рослин. Найчастіше такими шкідниками пошкоджуються молоді пагони. Про враження дерева свідчать маленькі крапельки, які виділяються в процесі життєдіяльності комах (так звана «медвяна роса»). Попелиці можуть з'являтися на гілках ялин, модрин, смерек і окремих видах сосен. Сосна Веймутова, ялиці і модрини часто страждають від хермесів. Ці шкідники деформують хвою і пагони, після чого рослина стає схильною до грибних інфекцій.
  3. Кліщі зустрічаються на пагонах ялівців, ялиць, модрин і ялин. Головний симптом – поява павутиння між хвоєю. Від кліщів допомагає обробка дерев препаратами на основі колоїдної сірки.
  4. Короїди – шкідники, які здатні повністю знищити дерево. Тому важлива профілактична обробка хвойників від подібних шкідників.

Обробка хвойних восени

уход за хвойными деревьями

Щоб підготувати хвойники до зимівлі, важливо зробити завчасне зрошування. Осінній полив хвойних дерев передбачає по 9 відер води для кожної рослини. Після цього варто провести мульчування і внести добрива.

Чим підгодувати хвойні рослини? – Окремі садівники стверджують, що рослинам достатньо компосту, інші ж вважають за краще купувати спеціальні добрива для хвойних культур. Можна використовувати «Флюїд Schacht», добрива для хвойних «Yara Vila», «ENGO», «Зелений Гай пишна хвоя», «Чистий Лист для хвойників» та багато інших.

Як поливати хвойні рослини?

как поливать хвойные растения

Вирощування декоративних кущів передбачає правильний полив усіх без виключення культур. Навесні такі рослини пробуджуються досить рано, і вже з перших днів весни вимагають додаткової вологи.

Кілька головних принципів поливу:

  • Поливати рослини слід тільки після того, як весняна температура підніметься до +10 градусів;
  • В період ранньої весни хвойники поливають теплою водою в теплий період доби;
  • Надмірні поливи призводять до захворювань коренів;
  • Поливати хвойники варто з одночасним дощуванням крони;
  • У сонячну погоду кожна рослина вимагає від 10 до 50 літрів води.
  • Дата публікації: 31.10.2018


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...

Складна садова пила Stocker 1419 (Zyklon 180): комфорт, який завжди з тобою

Складна садова пила Zyklon 180 (модель Stocker 1419) гармонійно поєднує у собі надійність професійного інструменту та доступну ціну. Пропонуємо детальний огляд цього чудового інструменту ...

Секатори Stocker типу «рублячі ножиці»: чудова четвірка італійських професіоналів

Особливістю садових інструментів італійської компанії Stocker є висока різальна здатність і яскравий дизайн. Пропонуємо огляд секаторів типу «рублячі ножиці» ...

Обвідний сучкоріз Bahco P160-SL-90: професіонал на висоті

Сучкоріз шведського бренду Bahco P160-SL-90 призначений для професійного використання. Пояснюємо, чому легкий і міцний інструмент створений для комфортної роботи ...