Догляд за ялівцем: як виростити красивий хвойник

  • 2019-12-06

Ялівець широко застосовують у всіх країнах світу, включаючи Північну Америку, Південну Америку, Європу, Азію та Африку. Рослину було згадано ще в стародавній міфології. Хвойний вид дерева був символом богині родючості  Астарти в Сирії. У Старому Завіті присутність ялівцю захищало пророка Іллі від переслідування Королеви Ізабелли. У більш пізніх біблійних історіях розповідається про те, як немовля Ісус і його батьки були приховані від солдатів царя Ірода в заростях цього чагарнику під час їх втечі в Єгипет.

Сьогодні в ландшафтному дизайні дуже популярне використання ялівцю. Це пояснюється тим, що він дуже декоративний і в той же час невибагливий до умов зростання. 

Особливості посадки

  • Висаджують ялівець в сонячному місці. Він росте також і в тіні, проте в цьому випадку є ризик того, що виросте він безформним і не естетичним. Ялівець дефіцит сонячного світла переносить набагато краще, ніж інші його побратими, що робить його більш популярним в місцевості з помірним кліматом. 
  • Відстань між рослинами ялівцю залежить від його розміру. Якщо рослина росте невелика, досить півметра між рослинами. Високорослий ялівець вимагає більше місця (півтора-два метри). 
  • Висаджуючи рослину з контейнера, необхідно пам'ятати, що перед посадкою земляний ком потрібно просочити водою. Для цього його досить потримати в ємності з рідиною години дві. Посадкову яму необхідно зробити більше рази в два-три, ніж сам кому з кореневою системою, глибина - до 70 см, а дно викласти дренажем. 
  • Необхідно знати, що ялівець чутливий до кислотності ґрунту. Оптимальною кислотність для його зростання - від 5 до 6 pH. Тому, можливо, в землю необхідно вносити доломітове борошно або вапно-гідратного. Це допоможе зробити кислотність оптимальної.

Умови вирощування

Коли рослини висаджені у відкритий ґрунт, вони потребують мінімум зусиль по догляду. Дорослий ялівець догляду практично не вимагає. Молоді ж кущі необхідно трохи підтримати: ґрунт навколо них злегка рихлити, видаляючи бур'яни.

Чим гарний ялівець – це тим, що він абсолютно невибагливий в плані ґрунту. Для того, щоб стимулювати його ріст та забезпечити гарний вигляд, досить удобрити ґрунт навесні (в квітні-травні) внесенням нітроамофоски (30-40 г / м2) або «Кеміра-універсал» (20 г на 10 л води).

Поливу рослина практично не вимагає. Вона чудово впорається саме з добуванням вологи з ґрунту. Однак, якщо рік видався зовсім спекотним і без дощів, то ризикувати не варто. У цьому випадку необхідний полив, але дуже обмежений – раз на місяць (рослина від спеки не загине, але її зовнішні дані і декоративність можуть постраждати). За норму поливу можна вважати 10-30 літрів води на дорослу рослину (в різних джерелах наводяться різні цифри).

Фахівці рекомендують після посадки відразу ж замульчовувати ґрунти торфом, тріскою, шкаралупою волоських горіхів або сосновою корою. Товщина шару мульчі має бути близько 8 сантиметрів. Якщо ялівець, зростаючий на вашій ділянці, теплолюбний, то зробіть це на зиму (тим самим ви захистите від холоду його кореневу систему). Тільки не забудьте про те, що ранньою весною необхідно прибрати мульчу, так як вона буде сприяти накопиченню вологи і може початися загнивання кореневої шийки ялівцю. Щоб приховати землю і декорувати зону навколо кущів можна використовувати декоративну мульчу, яка буває різних кольорів.

Обрізати ялівець можна і потрібно. Але – дуже обережно! Справа в тому, що зростає він повільно, і якщо ви захоплюєтеся процесом – то результат вашої праці виправиться дуже нескоро. Як правило, слід прибрати тільки підсохлі гілки.

Де і як застосовують ялівець

Його використовують в кулінарних, лікарських та ритуальних цілях, що робить рослину дуже популярною. Перші два з цих застосувань відносяться до ягід. Насправді це крихітні м'ясисті шишки блакитного кольору. Їх подрібнювали, щоб використовувати в якості спецій і добавок в страви та напоїв, а також додавали до будь-якого соку.

У фармацевтиці рослина популярна при лікуванні раку, застуди, кашлю, діареї, кровотечі, лихоманки, пневмонії. А пінен, який міститься в ній, використовується в якості антибіотика.

Наш інтернет-магазин «Клуб Рослин» поставляє в пластикових контейнерах саджанці ялівцю в усі куточки України. Замовляйте рослини на нашому сайті – і вже за кілька днів отримуйте посадковий матеріал у своєму місті. 

Залиште коментар