Гортензії волотисті із білими, рожевими і червоними суцвіттями: сорти, які достойні уваги українських квітникарів та садівників

Споглядати за розкішними волотистими гортензіями, які зростають у міському парку чи сквері, люблять усі. Проте, виростити таку садову красуню у своєму садочку чи на клумбі, здатен не кожен. Для досягнення успіху потрібно знати про тонкощі вибору посадкового матеріалу, важливі характеристики сортів, специфіку догляду. Про цю та іншу важливу інформацію ми розповімо далі.

Вибір волотистих гортензій

Щоб кущик, невдовзі після висадки на постійне місце зростання не змарнів та не загинув, а радував Вас щороку буйним ростом і рясним цвітінням, йому потрібно дуже ретельно обирати місце. Гортензії потребують родючих, вологих і добре дренованих ґрунтів. Палюче сонце, надмірний затінок, засуха чи застійна волога, вітри і протяги, збіднені і деградовані землі завжди діють на рослину гнітюче! Обираючи посадковий матеріал, завжди цікавтеся показником його акліматизації. Кущикам, вирощеним у південних регіонах, буде іноді складно прижитися на півночі країни. Коренева система у контейнері і крона повинні бути здоровими, пропорційними, без сторонніх запахів, ознак механічних пошкоджень. Одним із кращих виробників і постачальників гортензій волотистих (Hydrangea paniculata) в Україні є компанія «Клуб Рослин». Гортензії різних сортів, придбані у Інтернет-магазині plants-club.ua станом на даний час, прикрашають тисячі садочків, клумб, громадських просторів та парків у всіх регіонах країни. Отож, головна порада для любителів багаторічних квітучих кущів – купувати посадковий матеріал у компаній з гарною репутацією та хорошою продукцією.

Hydrangea paniculata Candellight - Інтернет-магазин Клубу Рослин

Характеристика сортів гортензій волотистих за кольором суцвіть

Часто квітникарі, садівники чи ландшафтні дизайнери мають готовий проект або задум щодо надання кожній зоні ландшафту відповідних кольорових акцентів. Оскільки селекціонери вивели на даний момент десятки сортів гортензій, то втілити такі проекти і задуми у життя зовсім не складно. Більше того, можна купити гортензії, які за декілька місяців цвітіння змінюватимуть колір суцвіть, тим самим урізноманітнюючи зелену зону та додаючи розкоші і довершеності.

Hydrangea paniculata Grandiflora - Інтернет магазин Клубу Рослин

Популярні сорти гортензій та особливості їх суцвіть

 • Hydrangea paniculata Candellight формує жовто-зелені суцвіття, які до осені червоніють.
 • Hydrangea paniculata Grandiflora має суцвіття завдовжки до 30 см, які забарвлені у вершково-білий або сніжно-білий колір. Восени пелюстки набувають рожевих відтінків.
 • Hydrangea paniculata Lime Light формує пишні, широко пірамідальні суцвіття зелено-білого відтінку. Восени у кольорі пелюсток з’являються рожеві акценти.
 • Hydrangea paniculata Little Alf має кремово-білі суцвіття, які залишаються такими навіть у завершальній фазі цвітіння.
 • Hydrangea paniculata Phantom здивує Вас гігантськими суцвіттями. Їх довжина може сягати понад 50 см. Колір пелюсток – біло-зеленуватий, а в кінцевій фазі – насичений бузково-рожевий.
 • Hydrangea paniculata Pink Diamond має суцвіття, які проходять етапи від білого до рожевого, а згодом і червоного кольорів. Квіти медоносні, дарують насичений аромат.
 • Hydrangea paniculata Polar Bear потішить квітникарів пухнастими білими суцвіттями, довжина яких може сягати понад 40 см. Восени з’являються ніжні рожеві акценти.
 • Hydrangea paniculata Silver Dollar дарує безліч пірамідальних білих суцвіть із стерильних квітів. Кінчик суцвіть зеленуватий. Восени пелюсточки подарують бузкові барви.
 • Hydrangea paniculata Sunday Fraise утворює пишні суцвіття, які переходять поетапно від білих до рожевих, а восени – насичено-рожевих кольорів. Завдовжки суцвіття досягають 25 см.
 • Hydrangea paniculata Vanille Fraise формує велику кількість пишних суцвіть, які нагадують ніжне ванільно-полуничне морозиво. Колір пелюсток спочатку ванільно-білий, згодом знизу вверх у суцвітті пелюстки набувають рожевих барв. Восени можна спостерігати за неперевершеними малиновими кольорами.
 • Hydrangea paniculata Wimʾs Red зацвітає у білому кольорі, згодом набуває рожевого, а в завершальній фазі – насиченого бордового кольору. Суцвіття крупні – до 30-35 см завдовжки.

Hydrangea paniculata Lime Light - Інтернет магазин Клубу Рослин

Догляд за гортензіями волотистими

Після посадки у відкритий ґрунт рослини певний час витрачають на адаптацію до нового місця. Дуже важливо, щоб гортензія отримувала постійний догляд і піклування. Кущам потрібна щорічна обрізка, систематичні підкормки сумісними добривами, полив чистою і відстояною водою. Молоденькі кущики перші декілька зим можуть потребувати надійного укриття. Для профілактики хвороб і атак шкідників ватро застосовувати відповідну агрохімію. Загальний вигляд куща, рясність цвітіння і, навіть розмір суцвіть, будуть залежати від того, наскільки вдало рослині обране місце зростання і від коректності у доглядових заходах.

Hydrangea paniculata Phantom - Інтернет магазин Клубу Рослин

Отож, любителям гортензій в Україні ми радимо сміливо приступати до вирощування таких сортів, як Candellight, Grandiflora, Lime Light, Little Alf, Phantom, Pink Diamond, Polar Bear, Silver Dollar, Sunday Fraise, Vanille Fraise, Wimʾs Red. Співвідношення ціна-якість на саджанці цих рослин у Клубі Рослин найкраще! Поспішіть купити посадковий матеріал у захисних пластикових контейнерах для коренів, щоб Ваш сад вже у цьому році засяяв наче королівський!

Hydrangea paniculata Pink Diamond Інтернет магазин Клубу Рослин

 • Дата публікації: 12.06.2020


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...