Як натягнути сітку від птахів: встановлення сітки від птахів на дерево

 • 2019-06-26

Літо – прекрасна пора, яка радує садівників великою кількістю ягід. Але плодам радіють не лише люди, але й птахи. Бувають випадки, коли птахи практично повністю позбавляють садівників урожаю ягідних культур. Є різні способи боротьби з незваними «гостями» в саду. Наприклад, макет сови або пугало. Але слід пам’ятати, що птахи одночасно є і захисниками від шкідників, що нападають на рослини. Наприклад, навесні птахи вигодовують гусінню своїх пташенят – і це тисяча шкідників на кожне пташеня. Тому навіть таке просте рішення, як пугало, може принести непоправну шкоду урожаю. 

Захистити урожай ягід, не відлякуючи птахів з ділянки можливо. Для цього достатньо використовувати спеціальну сітку від птахів. Сітка від птахів – це пластикова сітка з дрібними отворами. Нею закриваються рослини, і тому птахам неможливо дібратися до ягід. 

Переваги захисної сітки

 • Захисні сітки від птахів є дуже зручними та простими у використанні;
 • Отвори на сітках (від 0,5 до 2,5 сантиметрів) абсолютно виключають потрапляння птахів до урожаю;
 • Сітки сучасних виробників мають легку вагу;
 • Головною перевагою подібних виробів є їх міцність;
 • Сітка не псує зовнішнього виду дерев –їх крони так і лишаються приємними і ошатними;
 • Захисні сітки відмінно вписуються в дизайн саду;
 • Сьогодні виробники пропонують сітки різних кольорів, але найпопулярнішими з них є чорні та зелені;
 • При наявності сітки в саду птахи припиняють звертати увагу на рослини, до яких обмежений доступ;
 • Матеріал не шкодить проникненню сонячного світла, повітря та вологи до крони;
 • Сітка може використовуватися багато разів. 

Сучасні сітки можуть мати відмінну ширину та довжину. Садівникові нескладно підібрати саме той варіант, який буде прийнятним для конкретних рослин. 

Як натягнути сітку від птахів: що потрібно знати

Трудомісткість процесу напряму залежить від висоти рослин. Якщо чагарники (аґрус, малину, смородину та інші) можна просто огорнути сіткою, то для встановлення укриття на деревах слід використовувати спеціальні конструкції. Нижче ми розповімо, як натягнути сітку від птахів на дерево, не завдавши шкоди рослині та не пошкодивши цілісність матеріалу. 

При натягуванні сітки слід пам’ятати, що вона має здатність чіплятися за гілки, траву чи інші перешкоди. Тому в процесі встановлення слід бути максимально уважним – один невірний рух може призвести до згубних наслідків. Сітка має фіксуватися таким чином, що був абсолютно відсутній доступ для птахів до рослини. Це означає, що не потрібно лишати жодного отвору – інакше птаха, що прилетить поласувати ягодами, може заплутатися в сітці і тоді садівник матиме проблему з її вилученням звідти. Часто для цього доводиться вирізати шматок сітки, щоб звільнити пернате створіння. 

Натягнути сітку від птахів можна кількома способами. До прикладу, для захисту грон винограду сітку ріжуть на окремі шматки та огортають ними плоди. Для укриття полуниць створюють дугоподібні конструкції, на які накладають сітку. Ще один спосіб захисту полуниць від птахів – висадити кущики в грядку з бортиками, і згодом на бортики накласти каркас, обтягнутий сіткою. 

Сітка від птахів: встановлення

Встановлення сітки від птахів має свої особливості:

 • В якості допоміжних матеріалів для натягування сітки використовують жердини;
 • Жердини кладуть на землю та закріпляють на них сітку;
 • Для одного дерева можна використовувати два або більше сітчастих полога;
 • Кількість пологів регулюється залежно від величини дерева;
 • Після того, як жердини піднімаються, їх встановлюють під прямим кутом;
 • Наступний крок – розвертання пологу;
 • Для того, щоб накрити високі дерева, садівникам доводиться використовувати драбини;
 • Ягідні чагарники слід повністю огортати сіткою;
 • Розправляти сітку слід акуратно, зважаючи на те, що доцільним буде використати її і для інших рослин;
 • При поступовому дозріванні урожаю одну сітку можна використовувати для різних культур – наприклад, спочатку нею захистити полуницю, потім – черешню і в подальшому – вишню.

Для того, щоб захистити грядки від птахів сітку слід кріпити спеціальними кріпленнями, які можна купити в магазинах, що спеціалізуються на продажах товарів для садівництва. Для садів з виноградом, смородиною та будь-якими іншими ягідними чагарниками слід застосовувати для кріплення сіток передбачені для цього затискачі. 

Як бачимо, захист дерев та чагарників від птахів здійснюється гранично легко – варто витратити всього кілька годин і урожай буде недоторканим. 

Натягуємо сітку від птахів на високі дерева: крок за кроком

Перед натягуванням сітки спеціалісти радять підготувати дерева методом обрізки. Для цього прищеплюють верхній пагін, а всередині крони вирізають місце для жердини, яка буде встановлюватися. На цьому етапі садівникові слід визначитися з висотою дерева. Проте, завважимо, що від висоти рослини урожай залежить найменше. Більш низькі культури набагато легше доглядати та захищати від згубних факторів. 

Для встановлення сітки знадобиться спеціальна конструкція – Т-подібна жердина. Виготовляти її краще з міцного дерева. Деревина повинна мати гладеньку поверхню, оскільки сітка може чіплятися за нерівності, приносячи незручність при здійсненні роботи. За довжиною жердина оптимально має бути більшою за дерево. В середньому, довжина жердини має перевищувати висоту рослини на 0,3 – 0,5 метра. Така конструкція допоможе підняти сітку над деревом. Згодом, уже після встановлення, жердина буде тримати сітку у відповідному положенні. 

Матеріал перекидають над Т-подібною поперечиною. Для цього жердину кладуть на землю – так набагато зручніше. Після цього жердину приводять у вертикальне положення. Після цього краї сітки розтягують, огортаючи при цьому дерево. В кінці процесу Т-подібну жердину закріплюють до основи скелетної гілки, бажано в двох місцях. Нижню частину сітки стягують, щоб птахи не могли проникати в будь-які отвори. Для стягування можна використовувати спеціальні хомути. Підійдуть для цього і мотузки чи дроти.

Демонтаж сітки для птахів

В питанні «сітки від птахів: як встановити?» є кілька відповідей. В цьому наші читачі переконалися, ознайомившись з даним матеріалом. Проте, не менш важливим є і правильне зняття укриття – адже цей процес стане запорукою подальшого використання сітки. Щоб зняти матеріал з дерева, слід послуговуватися принципом зворотної дії. Тобто, всі маніпуляції, які здійснювалися при встановлення, здійснити ще раз, але починаючи з кінця. Знімати сітку слід акуратно, щоб не пошкодити матеріал, або, ще гірше, пагони рослини. 

Використання сітки абсолютно безпечне для будь-якого сорту культурних рослин. Листя та пагони під укриттям не запрівають та не піддаються гниттю. При багаторазовому використанні сітку слід знезаражувати. Для цього використовують розчин фунгіциду або гарячу воду.

Зберігання захисної сітки від птахів слід здійснювати в спеціальних приміщеннях, які гарно провітрюються. Матеріал не піддається згубній дії вологи, проте, зберігати його краще в сухому місці. 

При правильному використанні захисної сітки від птахів садівники гарантовано отримують багаті урожаї. Укриття не перешкоджає збору плодів, проте надійно захищає ягоді від пернатих. Бажаємо вам смачних ягід та гарного настрою!

 

Залиште коментар