Як правильно пересадити тую

 • 2020-01-03

Різноманіттям сортів туї можна тішитися безкінечно. Рослину часто зустрічаємо в садах, парках та скверах та на міських вулицях. Дизайнери ландшафтів та садівники полюбляють цей хвойник за порівняну невибагливість у догляді та високу декоративність впродовж усього року. За умови регулярного дощування крони туя даруватиме приємний аромат, вона буде відмінно виглядати як в поодинокій посадці, так і в групі. В даній статті ми розкажемо, як правильно пересаджувати тую та на що потрібно звернути увагу при здійсненні цього процесу.

Умови вирощування туї

Оптимальний час для посадки туї – весна, або осінь. Обираючи місце для рослини, віддавайте перевагу відкритим ділянкам. Але важливо, щоб рослина перебувала в притіненні в спекотний час середини дня. Прямі сонячні промені можуть суттєво пошкодити хвою. Ще один принцип вибору місця – це відсутність сильного вітру та протягів. Серед грантів обирають поживні, пухкі, важливо, щоб субстрат містив торф і пісок. 

Доглядаючи за туєю, щотижня рясно її поливайте. Важливо здійснювати дощування крони. Ґрунти під рослиною розпушують за допомогою сапи. Стригти можна тільки ті чагарники, яким виповнилося 3 – 4 роки.

Пересадка туї

Найчастіше пересадка є вимушеним процесом. В багатьох випадках пересадити тую доводиться тоді, коли рослині не підходять умови на певній ділянці. До прикладу, якщо обрати для рослини відкриту сонячну ділянку, то вона може сохнути. Іншою причиною пересадки може бути продаж рослини – в такому випадку її викопують з одного саду і переносять в інший. 

Багатьох садівників цікавить питання»коли найкраще пересаджувати рослину?» На думку агрономів, пересаджувати тую можна в будь-яку пору циклічного року. Але навесні і восени пересадка здійснюється найбільш успішно – в ці періоди земля достатньо зволожена. Але можна пересаджувати культуру і влітку. 

Кроки, які потрібно здійснювати при пересадці

 • Для туї потрібне світле місце, захищене від протягів;
 • Посадкову яму потрібно викопати за 20 – 25 днів до пересадки;
 • Глибина і ширина посадкової ями – близько метра;
 • Підготовка грунтосумші здійснюється за допомогою змішування садової землі з торфом, компостом і дерев’яною золою;
 • При пересадці влітку потрібно обирати не спекотний, але й не дощовий день;
 • Найкраще здійснювати пересадку увечері;
 • Корені потрібно звільнити від контейнера і занурити в посадкову яму, не розправляючи корінці;
 • Кореневу шийку потрібно залишати на рівні землі;
 • Після посадки землю в пристовбурному колі ущільнюють та поливають;
 • Заключним етапом посадки є мульчування пристовбурного кола.

Спеціалісти не радять підживлювати щойно висаджені рослини. Єдиний препарат, який ви можете внести при пересадці – це стимулятор росту.

Догляд за пересадженою туєю та підготовка її до зими

Після пересадки рекомендується здійснювати регулярний полив рослини із розрахунку 1 раз на 2 – 3 дні. Це допоможе культурі швидше укорінитися. Також важливим є захист туї від прямих сонячних променів. Для цього можна збудувати спеціальну палатку, вкриту марлею. 

Обрізки туя в перші роки після посадки не потребує. 

Важливо правильно підготувати рослину до зими. Для цього пристовбурне коло вкривають опалим листям або торфом. Часто з метою збереження коренів використовують гілки ялин або сосен. Крону потрібно ретельно обмотати мішковиною. Правильно підготована до зими туя не потребує уваги садівника аж до весни. Її можна сміливо залишати наодинці із зимовими погодними явищами. Піклування про тую потрібно продовжити навесні – до прикладу, саме у весняний час здійснюється підгодівля рослини спеціальними комплексними мінеральними добривами для хвойників. 

Пересадка туї влітку

Ми рекомендуємо ознайомитися з особливостями пересадки рослини в спекотну пору. Перш за все, влітку бажано висаджувати тільки туї із закритою кореневою системою, куплені в перевірених садових центрах чи розплідниках. 

Купивши саджанець в контейнері, потримайте його певний час в тіні. Для висадки обирайте похмурий або дощовий день. Але якщо дощів не очікується, займіться пересадкою туї увечері, коли немає палючих променів сонця. 

Тую, що висаджується влітку, потрібно в буквальному сенсі цього слова заливати. Для кращого укорінення в воду, якою поливаєте рослину, додавайте гетероауксин або кореневин. 

Молоді саджанці потребують обприскування – це допоможе зберегти яскравий зелений колір хвої, рослина не буде жовтіти. Досвідчені садівники рекомендують знижувати стрес після пересадки за допомогою обприскування розчинами епину, НВ-101, циркону. Оптимальний час для дощування – ранок. 

Важливим є мульчування землі під рослиною. Це допоможе зберегти вологу та запобігти перегріву коренів. В якості мульчі використовують деревну стружку або спеціальні круги на основі кокосового волокна.

Якщо туя посаджена на гарно освітленій ділянці, в перші 2 – 3 тижні вона потребує притінення з південної сторони. 

Вирощування туї і ялини в контейнерах

Для контейнерного вирощування обирайте карликові або сланкі сорти туї або ялини. Ще одним критерієм успішного вирощування хвойних у горщиках для рослин є невибагливість та жаростійкість. Завважимо, що в горшку земля частіше пересихає, ніж у саду – важливо підібрати сорти рослин, які зможуть переносити короткотривале пересушування ґрунту. 

Не можна висаджувати в контейнери рослини, схильні до весняного підгорання – в ємностях вони підгоратимуть ще сильніше. В одному і тому самому горщику рослину можна тримати від 4 до 5 років, а після цього потрібно здійснювати пересадку в більш об’ємний контейнер. А якщо ялина або туя стали вже занадто великими для вирощування в горшку, їх можна сміливо висадити в саду.

Посадка туї Смарагд в якості живої огорожі

Садівники з досвідом роблять для живої огорожі з туї спеціальну розмітку. За умови відсутності обмежень по висоті живоплоту дистанція між рослинами повинна складати не менше, ніж 120 сантиметрів. Якщо рослини посадити більш густо, вони будуть заважати росту і розвитку одне одного. 

Для облаштування живої огорожі з туї Смарагд на межі з ділянкою сусідів рослини висаджують з дистанцією від 50 до 60 сантиметрів. 

Якщо ви вирішили посадити на своїй ділянці красуню-тую, зверніть увагу на асортимент хвойників в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо швидку доставку саджанців в будь-яке місто України. 

Залиште коментар