Як правильно посадити хвойну рослину?

 • 2020-02-14

Багато садівників, що бажають декорувати присадибну ділянку або сад хвойними рослинами, задаються питанням: «Як правильно посадити хвойну культуру?» Для висадки хвойників є певні загальні правила. Отже, ви купили рослину і збираєтеся її висадити. Що потрібно знати перед тим, як, власне, взятися до безпосередньої висадки? В даному матеріалі ми розглянемо правила посадки хвойних рослин та надамо відповіді на найпоширеніші запитання садівників – любителів. 

В багатьох випадках хвойні рослини гинуть не тому, що був куплений нездоровий саджанець. Причиною загибелі хвойних рослин в переважній більшості є саме неправильна посадка. Але обирати саджанець потрібно також уважно – обов’язково переконайтеся, що рослина життєздатна. Всі частини рослини повинні мати здоровий вигляд. 

Підготовка ґрунту для посадки хвойних

За умови бідного та ущільненого ґрунту на присадибній ділянці землю для посадки хвойника потрібно гарно підготувати. Для цього за кілька тижнів до висадки рослини ґрунти перекопують, додаючи значну кількість компосту (садового) або перепрілого навозу. Але найкращий варіант – внесення спеціальних комплексних мінеральних добрив саме для хвойних культур. 

Оптимальний час для посадки хвойників

Найкращим часом для посадки хвойних рослин вважають період з серпня по початок вересня. В цей період земля є достатньо теплою для того, щоб саджанець прижився. Але для тих садівників, що не встигли посадити рослину на початку осені, ситуація не є критичною – висадку можна здійснити навесні. Оптимальний час для посадки хвойника навесні – кінець квітня – травень. Земля в даний час уже достатньо підігріта і рослина швидко демонструватиме приріст. 

Що робити з саджанцем, коли немає можливості його висадити одразу

Якщо ви купили рослину в контейнері з земляним комом, або в мішковині з землею, то висадку можна і відтермінувати. Але обов’язково підв’яжіть саджанець до опори, щоб він не впав і не пошкодився. Упаковку знімати категорично не можна. 

В процесі зберігання саджанця в контейнері потрібно постійно стежити за вологістю земляного кома і вчасно поливати рослину. При цьому ком землі слід присипати вологим торфом. Також для цього може згодитися компост або земля – таким чином, навіть якщо посадка відкладається на тривалий період, рослина збереже свою життєву силу. 

Зберігати рослину потрібно виключно в неопалюваному приміщенні – в підвалі або сараї. 

Підготовка посадкової суміші для хвойних рослин

Підготувати суміш ґрунтів для посадки цілком можливо самостійно. Вона повинна бути розсипчастою та сухою в межах норми. Для отримання оптимальної землесуміші змішайте ґрунт з верхнього шару та торф. Пропорція – 1:1. 

Якщо землесуміш не використовується одразу, то її потрібно зберігати в місці, де достатньо темно і прохолодно. 

На сучасному ринку присутні і готові торфосуміші – вони мають збалансований склад, ідеальний для хвойних культур. 

Правила посадки хвойних рослин

 • Для посадки потрібно обрати день, коли ґрунт на ділянці вологий, але не мокрий;
 • Перевірити готовність землі для посадки можна, зібгавши пригоршню землі – якщо вона формується у вигляді грудки і не розбивається, коли його кинути на землю – можна приступати до посадки;
 • Для хвойника викопується посадкова яма;
 • В землю вноситься достатня кількість органіки грубого типу;
 • Посадкова яма повинна мати розміри, більші за кореневий ком – таким чином, після посадки ком землі з коренями опиниться на 2,5 сантиметра нижче рівня краю посадкової ями;
 • По ширині посадкова яма повинна бути такою, щоб вмістити від 7 до 10 сантиметрів посадкового ґрунту;
 • На дні посадкової ями викладається суміш ґрунтів шаром близько 2,5 сантиметрів;
 • Рослину в контейнері рясно поливають, ставлять контейнер в яму та розрізають його;
 • Простір між земляним комом з коренями та стінками ями потрібно заповнювати підготованою заздалегідь землесумішшю;
 • Ґрунти в ямі ущільнюються руками;
 • Заключним етапом посадки культури є полив саджанця та мульчування пристовбурного кола.

Чи потребує рослина підв’язування після посадки?

Підв’язувати до опори потрібно крупні рослини – інакше вони можуть постраждати від вітру. Для підв’язування вбийте в землю кілок, який і послужить опорою. Але для рослин, що куплені в контейнерах, подібний спосіб не годиться – при вбиванні кілка може постраждати земляний ком з кореневою системою. В такому випадку кілок встановлюють під ухилом і підв’язують до нього рослину. 

Відстань між саджанцями хвойних

Висаджуючи хвойні чагарники, потрібно висоту двох дорослих рослин вкупі розділити на три – це і буде оптимальна відстань між рослинами при посадці. Якщо ж ви висаджуєте хвойні дерева, то складіть висоту двох дорослих дерев та поділіть її на два. Отриманий результат і буде ідеальною відстанню між саджанцями. 

Зазначимо, що після посадки рослини-хвойники потребують ретельного догляду – їх потрібно регулярно поливати, розпушувати землю та мульчувати землю в пристовбурному колі. 

Якщо ви вирішили оселити в своєму саду хвойні культуру, зверніть увагу на асортимент посадкового матеріалу в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми пропонуємо клієнтам виключно здорові та адаптовані під умови вирощування в Україні саджанці. Уже на наступний рік після посадки хвойника ви будете спостерігати свіжі прирости неповторної ароматної зелені. 

Залиште коментар