Як використовувати хвойні рослини в ландшафтному дизайні?

  • 2020-02-12

Хвойники набувають все більшої популярності у ландшафтному дизайні. Головною причиною цього є їхній стабільно ефектний зовнішній вигляд. Квітучі рослини набувають вражаючого зовнішнього вигляду, як правило, у період цвітіння. Листопадні дерева та чагарники можуть виглядати дуже скромно взимку. А хвойні рослини здатні прикрашати ділянку протягом всього року.

Більшість хвойних рослин толерантні до вирощування в умовах мегаполісів, проте потребують періодичного дощування для промивання хвої. Це друга причина популярності цих рослин.

Нарешті, сосни, ялинки, ялівці та туї щедро виділяють корисні для здоровʼя людини фітонциди, що спонукає саджати ці рослини просто для створення більш здорового мікроклімату.

А як правильно обрати рослини для вирішення різних завдань на ділянці, ми зараз розкажемо.

Альпінарії та рокарії

Для використання у комбінації з кам’яними брилами різних розмірів варто обирати хвойники карликових сортів, можливо — з химерною кроною. У деяких випадках майстри формування крони обирають дерева, які гарно переносять обрізку, щоб надати їхній кроні цікавого вигляду.

Декор кам’яних стін та огорож

Якщо непоказну кам’яну чи цегляну кладку доповнити кількома хвойними рослинами, вона відразу набуде вишуканого та благородного вигляду.

Міксбордери

Яку б рослину ви не обирали для комбінування з хвойниками, врахуйте, що вона повинна ефектно контрастувати з кольором хвої.

Якщо ви оберете квітучі рослини, хвойники мають стати прекрасним тлом для них. Наприклад, на фоні масивного ялівця темно-зеленого кольору або ж ялинки дуже гарно виглядатиме спірея, троянди різних кольорів, форзиція.

При посадці кількох видів хвойників поруч можна саджати рослини з різним кольором хвої в кілька ярусів — одна рослина має бути досить масивною, друга — з невисокою розлогою кроною.

Та чи не найчастіше для мішаної посадки разом з вічнозеленими деревами та чагарниками висаджують листопадні культури з листям незвичайних кольорів, наприклад, барбарис.

Гарним вибором буде й дерен — він має не тільки цікаве листя, але й кольорові пагони, яскраві ягоди.

Якщо обираєте для комбінації з хвойними рослинами дерева, дуже ефектним є поєднання, наприклад, з березами, які здатні контрастувати з ялинами та соснами завдяки білій корі протягом всього року, а також завдяки ніжно-жовтому листю восени чи наповненим золотавим пилком китицям навесні. Однак треба для такого композиційного рішення обирати карликові сорти хвойників. Якщо ви оберете масивні сосни та ялини, береза може хворіти чи загинути через надмірну затіненість.

Жива огорожа

Якщо ви обираєте хвойні рослини для створення живої огорожі чи бордюрної висадки, враховуйте такі поради:

  • Використовуйте сорти, які досить швидко ростуть;
  • Заздалегідь визначтеся, хочете ви огороду акуратних форм, яка потребуватиме регулярної стрижки, чи рослини, які вільно ростуть і формують природну крону;
  • Визначтеся з бажаною висотою огорожі.

Найпростішим рішенням буде придбання посадкового матеріалу одного сорту. Такий масив виглядатиме завжди дуже ефектно й не потребуватиме складного догляду.

Якщо ж ви маєте намір комбінувати кілька сортів хвойних рослин, зробити правильний вибір буде значно складніше. Якщо ви будете створювати стрижену огорожу, можна комбінувати кілька різновидів хвойних чагарників з різними кольорами хвої.

Та існує й інший варіант створення живої огорожі з хвойних рослин — комбінування високорослих хвойних дерев та середньорослих чагарників. Наприклад, можна висаджувати пірамідальні ялівці або ж ялинки, між якими ростимуть не такі високі, але досить густі хвойні чагарники.

Зонування простору

Для зонування простору не обов’язково висаджувати масив живої огорожі. Досить відділити певну територію, наприклад, рядком пірамідальних ялівців. Таким чином можна відокремити від воріт, наприклад, зону відпочинку біля басейну.

Топіарії

Для створення топіарних форм використовують далеко не всі види хвойних рослин. Потрібно добирати ті рослини, які будуть досить швидко нарощувати хвою і гарно тримати форму завдяки повільному росту скелетних гілок.

Бонсай

При певному рівні майстерності з багатьох хвойних рослин карликових сортів можна створити бонсай.

Озеленення терас та балконів

Найчастіше з такою метою використовують карликові форми ялівців та ялинок. Важливо забезпечити рослинам належний мікроклімат, регулярно обприскувати хвою, щоб вона не почала осипатися, створювати штучно період спокою, щоб хвойні рослини жили у відповідності до свого життєвого циклу. Якщо зелений декор надміру розростеться, його можна буде висадити у відкритий ґрунт.

Якими б не були ваші плани щодо використання хвойних рослин у ландшафтному дизайні, менеджери "Клубу Рослин" допоможуть підібрати потрібний різновид та сорт декоративної культури. Ми пропонуємо посадковий матеріал у контейнерах, які забезпечать цілісність кореневої системи при транспортуванні на далекі відстані.

Широкий вибір оригінальних сортів хвойників на будь-який смак. Поштова доставка по всій території України.

 

Залиште коментар