Карликові дерева в дизайні ландшафтів

Навіть на невеликій ділянці можна висадити повноцінний фруктовий сад. Не менш вишукано виглядають і карликові хвойні рослини декоративного призначення.

Перевагами карликів сьогодні цікавляться як професіонали в дизайні ландшафтів, так і аматори садівництва. Здебільшого це невибагливі культури, які потребують мінімального догляду. Порівняно з рослинами з інтенсивним темпом росту, карлики ростуть значно повільніше, але з перших років життя мають привабливий вигляд.

Карликові плодові дерева

Карликові фруктові дерева приваблюють садівників тим, що їх можна вирощувати навіть в контейнерах. Сьогодні існує багато сортів таких культур, представлених в різних видах. Найбільшої популярності отримали карликові підщепи яблуні – такі дерева доречні в будь-якому саду. Серед популярних сортів яблунь-карликів можна назвати такі:

 1. «Мелба» – дерево, яке починає плодоносити вже на 3 рік після висадки. Урожай дозріває в кінці липня. Яблука мають середні розміри та смак, який нагадує карамель.
 2. Яблуня «Цукеркова» – саджанці карликових яблунь селекції І. Мічуріна. Плодоносить, починаючи з 4 року життя. Плоди мають середні розміри та соковиту, щільну м’якоть.
 3. Яблуня сорту «Дивна» – цікава рослина з акуратною кроною та високою урожайністю. Одне дерево здатне дати близько 75 кілограмів смачних плодів, які мають вагу до 140 грамів. Яблука мають оригінальне жовте забарвлення і характеризуються наявністю червоного рум’янцю.
 4. Яблуня «Осіння смугаста» – сорт, який відрізняється відмінним зберіганням плодів впродовж тривалого періоду.
 5. «Приземлена» – карликова яблуня з високою урожайністю, може давати урожай до 130 кілограмів з одного дерева.
 6. «Соколівське» – карликові яблуні, які відрізняються пізнім дозріванням плодів. Зріле дерево дає плоди вагою до 200 грамів. Яблука мають зеленувато-жовте забарвлення.

Карликова яблуня - Блог Клубу Рослин

Щоб оформити бездоганний карликовий сад, слід обов’язково купити струнку вишеньку. Карликова вишня має акуратну стильну крону і прекрасно виглядає на фоні будь-якого ландшафту. Серед сортів подібних рослин можна назвати такі:

 1. «Антрацитова» – рослина, яка формується у вигляді кущів. Виростає до висоти близько 2 метрів. Потребує регулярної стрижки та формування крони. Морозостійкість сорту невисока, тому на зиму така вишня потребує укриття. Особливої декоративності набуває з дозріванням майже чорних ягід.
 2. «Бистринка» – культура, яка має невелику висоту пи високій урожайності. З одного дерева можна отримати близько 20 кілограмів ягід. Плоди дуже красиві, мають овальну форму та темно-червоний колір.
 3. «Молодіжна» – вишня, що має акуратну крону округлої форми. Ягоди представлені в овальній формі та темно-бордовому кольорі.
 4. «Гном» – сорт, який відрізняється від собі подібних відносно великими ягодами, які можуть мати вагу до 5 грамів. Плоди темно-бордові, овальні.

Карликова вишня - Блог Клубу Рослин

Обираючи саджанці карликових плодових дерев слід звернути увагу на сливи – вони представлені цікавими сортами з високою декоративністю. Серед сортів важливо назвати «Блю Фрі», «Чикагську», «Президент».

Не варто забувати і про низькорослі груші – вони додадуть особливого шарму саду. Популярні сорти – «Гранд Чемпіон», «Велес», «Парижанка».

Карликові декоративні дерева

Карликові рослини ідеально підходять для невеликих дачних ділянок, де простір обмежений. Адже недостатня кількість місця – це ще не причина відмовитися від оригінальних насаджень. Пропонуємо висадити кілька дерев з нижче перелічених сортів.

 1. Береза бородавчата «Gracilis» – рослина, яка має ажурну крону та ніжно пониклі донизу гілки. Ідеально виглядатиме в невеликому саду, біля штучних водойм, а також – поряд з терасами та патіо. Це дерево навіть у віці 20 років має близько 5 метрів у висоту.
 2. Клен псевдо платиновий «Esk Sunset» – оригінальне деревце з кроною круглої форми. Має цікаве забарвлення листя – воно може бути представлене в жовтому, кремовому чи рожевому відтінках. По поверхні листків розкидані оригінальні плями. Нижня частина листків – пурпурна.
 3. Бук лісовий «Purpurea Pendula» – стильне деревце з плакучою кроною, яка формується у вигляді парасольки. Особливої декоративності отримує з появою листя яскраво-червоного кольору.
 4. Горобина звичайна «Pendula» – рослина, висота якої залежить від місця щеплення. Має звисаючі, криві гілки. Декоративна як в період цвітіння, так і під час дозрівання плодів. Восени листя забарвлюється в відтінки жовтого або помаранчевого кольору.

Береза - Блог Клубу Рослин

Карликові хвойні дерева

Серед карликових хвойників на присадибній ділянці можна висадити «класичні» сорти гірської сосни – «Мопс», «Гном», «Хампі», «Офір». Цікаво, що сьогодні кількість сортів цієї культури невпинно зростає. Серед порівняно нових видів цієї рослини можна виділити «Фруктату» з великою кількістю дрібних шишечок та «Ліліпут» – сорт, який має коротенькі голочки. Сосна сорту «Нерост» росте у вигляді приплюснутої перепічки, а «Якобсен» чимось нагадує бонсай. Якщо садівник бажає висадити сосну у формі блакитної кулі, то тут незамінною буде культура під назвою «Bennett Compact». А от «Globosa Viridis» має густу темно-зелену крону.

Дуже популярні в колах дизайнерів ландшафтів карликові форми ялини звичайної – «Little Gem», «Pygmaea», «Minima», «Zajecice» та інші. Крім того, радимо звернути увагу на карликові сорти ялиці – в їх переліку присутні безцінні за своєю декоративністю рослини: «Pinocchio», «Kristalkugel», «Nana», «Tundra». Карликові тсуги також відмінно доповнюють ландшафт – сорти «Minuta», «Essex», «Popeleski Dwarf», «Microphylla» та інші мають високі декоративні якості.

Карликова ялина - Блог Клубу Рослин

Як бачимо, карликові дерева в ландшафтному дизайні посідають гідне місце. Вони допомагають створити унікальні композиційні рішення і радують своїм виглядом навіть найвибагливіших естетів.

 • Дата публікації: 30.05.2019


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...