Карликові сорти плодових та я​гідних рослин

  • 2018-09-18

В Європі впродовж останніх років з’явився тренд, коли люди хочуть вирощувати собі їжу в маленьких садочках, або на балконах. Відповідно, дуже популярними стали плодові та ягідні рослини, які можна виростити на невеликому просторі. Здебільшого такі рослини швидко дають урожай.

Переваги карли​кових рослин

Плодові дерева, які вирощують в промислових садах, мають багато особливостей вирощування. Здебільшого їх виростити дуже складно, адже потрібні дуже дорогі конструкції для тримання культур, складні системи поливу, цілі періоди хімічних обробок, захисту рослин від хвороб та шкідників та морозів тощо. Крім того, ті рослини, які вирощують в садах, дуже часто мають спеціальне щеплення на карликових культурах, тому потребують спеціальних опор для рослин. Саме з цих причин впродовж тривалого часу велися пошуки рослин, які б не виростали дуже високими, але при цьому давали б смачні плоди у великій кількості.

Нещодавно спершу в Америці, а потім і в Європі селекціонери почали створювати такі сорти плодових культур, які прекрасно почувають себе як в контейнерах, так і у відкритому ґрунті.

Такі рослини часто створюють за допомогою швидкоростучої підщепи, що дає змогу утворити потужну кореневу систему.

Серед переваг карликових сортів плодових культур можна виділити такі:

  • Компактні розміри – можна вирощувати в маленьких садах і навіть на балконах;
  • Ранні урожаї – уже через кілька років після висадки можна отримати смачні плоди;
  • Можливість збору урожаю вручну – невисокі дерева передбачають полегшення цього процесу;
  • Невибагливість у догляді;
  • Високі смакові якості плодів;
  • Можливість розміщення кількох різновидів рослин на невеликій ділянці;
  • Висока декоративна цінність.

Карликові​ яблуні

Найбільш популярними карликовими культурами сьогодні є яблуні невеликих розмірів. Розглянемо їх особливості на прикладі яблуні сорту Підді.

Таку яблуню можна вирощувати як в горщиках, так і у відкритому ґрунті. Сорт прийшов до нас з Чехії, де був винайдений талановитим селекціонером. У трирічному віці така яблуня може сягати всього 80 сантиметрів у висоту. За рік рослина додає в рості всього 20 – 25 сантиметрів. Культура утворює багато пагонів, але ці пагони є короткими і майже не потребують обрізки. Така яблуня дає крупні, смачні плоди червоного кольору. Плодоносити рослина починає вже на четвертому році життя.

Інші карл​икові дерева

Сьогодні існує велика кількість різновидів карликових рослин. Фактично всі плодові культури мають свої карликові форми. Всі вони мають підвищену стійкість до хвороб та шкідників, невибагливі у догляді і дуже щедрі на плоди. Висаджують карликові культури як в окремих садах, так і в садах з іншими деревами, де карликові можуть відігравати роль ущільнювачів саду.

Особливост​і догляду за карликовими деревами

Процес догляду за карликовими культурами значно простіший, ніж у випадку зі звичайними плодовими деревами. Але є деякі принципи, яких треба обов’язково дотримуватися при вирощуванні даних рослин. Головне, що треба запам’ятати – у випадку з карликовими культурами всі маніпуляції (підживлення, полив, обрізка тощо) проводяться частіше, ніж з високорослими.

Є окремі сорти низькорослих культур, які потребують захисту від сильних морозів. Окремі рослини потребують укутування на зиму або спеціального заслону від пронизливих вітрів та протягів. Тому, обираючи карликові сорти, обов’язково звертайте увагу на рівень морозостійкості, який зазвичай вказується в характеристиках.

Обрізка карликових культур має проводитися з чіткою регулярністю – загущення крони може привести до здрібніння плодів. Крім того, правильна обрізка є запобіжником від зламування гілок під надмірною вагою урожаю.

Часто невисокі дерева підтримують за допомогою опор для гілок. В випадку з карликовими культурами такі опори легше створити, ніж для звичайних високих рослин. Багато сортів карликів характеризуються рясними і багато чисельними плодами, тому іноді їм треба допомогти втримати масу.

Купити карликові плодові рослини різних сортів і видів можна в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми можемо гарантувати якісний посадковий матеріал в пластикових контейнерах для коренів. Доставку здійснюємо як по Києву та Львову, так і в усі інші міста України.

Залиште коментар