Коли сіяти газон восени? Передзимова посадка та догляд за травами

Для отримання найбільш густого і якісного травостою висаджувати газонну траву спеціалісти рекомендують навесні або восени. Літні місяці для цього не годяться у зв’язку з високою вірогідністю посухи. Посаджене влітку, насіння може просто не зійти, а рослинам, які таки почали свій ріст, доводиться дуже важко. Окремі господарники висаджують газон в другій декаді травня, але для цього потрібно попередньо підготувати ґрунт. Але найбільш вдалою і результативною вважається осіння посадка газонної трави.

Чому найкращий період для посадки газону – осінь

 • Повітря уже має достатню вологість;
 • Вологість ґрунту також є прийнятною;
 • Температура повітря стає помірною;
 • Восени гірше ростуть бур’яни;
 • У трави швидко формуються пагони та коренева система завдяки вище переліченим факторам;
 • Трава, висіяна в кінці серпня або у вересні до перших заморозків уже має висоту до 10 сантиметрів.

Осіння посадка також прийнятна для тих людей, які не встигли підготувати ділянку під газон до весни. Адже прибирання сміття з території та утрамбовування і розрівнювання ґрунту згідно всіх правил потребують немало часу. Тим більше, що досвідчені спеціалісти радять залишити землю хоча б на місяць для відпочинку. Таким чином, навіть якщо ділянка буде готова до початку літа, посів газонної трави краще відкласти до осені. 

Коли сіяти газонну траву восени

Зазвичай в суміші для газону включені кілька видів трав. Звісно, всі вони мають приблизно однакові вимоги до температури повітря та вологості. Тому, обираючи час для посіву, слід притримуватися головного правила: до заморозків має лишатися не менше, ніж 40 днів. 

Для господарників України оптимальний час для посадки газону восени – початок вересня до 25 числа включно. Але можлива і посадка газону «під зиму», про що ми розповімо нижче. 

Передзимова посадка газону

Багато агрономів та експертів в сфері сільського господарства прийшли до висновку, що висадка газонної трави «під зиму» приносить відмінний результат. В передзимовий період присутні оптимальні умови для гарного формування пагонів та міцної кореневої системи. 

Як посадити газон в листопаді

Для посадки газонної трави обов’язково обирайте безвітряний день. Так насіння не розлетиться і трава, що згодом зійде, буде однорідною. Земля має бути злегка промерзлою. Після висіву насіння слід присипати торфом (шар від 8 до 10 сантиметрів). На завершення ділянка розрівнюється катком для газону

Переваги посадки газону в листопаді

 • Трава починає рости буквально на очах;
 • Легка мерзлота загартовує насіння, від чого трава отримує додаткову силу;
 • Вже рано навесні з’являться неперевершені сходи;
 • Сніг, що розтає, наповнює ґрунт необхідною вологою;
 • Рослини отримують відмінну морозостійкість та вологостійкість;
 • Газон менше страждає від шкідників та бур’янів.

Завважимо, що сіяти газон «під зиму» не рекомендується на ділянках з нахилом. В такому випадку під час танення снігу навесні насіння просто вимиється з ґрунту. 

І ще одна порада: для того, щоб висіяний пізньої осені газон був максимально ефектним і красивим, купуйте насіння, яке характеризується підвищеною морозостійкістю. 

Як доглядати за газоном, посіяним восени

Нижче дамо рекомендації з догляду за осіннім газоном:

 1. Рослинам буде потрібний регулярний полив. Від якості і рясності поливу буде залежати здоров’я газонної трави. Але надмірний полив небажаний – завважуйте, що восени ідуть дощі і зволожують ґрунти. 
 2. Рослинам, висіяним восени, потрібні будуть якісні добрива. Підживлення газону впливає на колір травостою – для отримання яскравої зелені підгодовуйте трави спеціальними добривами тривалої дії для газонів. Також можна використовувати перегній, але не надто свіжий. 
 3. Правильна стрижка газону – ще один принцип для отримання красивого травостою. Трава росте і восени – і вже за місяць до випадання снігу осінній газон може потребувати обрізки. 
 4. Не забувайте про боротьбу з бур’янами та різноманітними шкідниками. Для боротьби з бур’янами можна скористатися спеціальними препаратами, або ж прибирати їх вручну. Для того, щоб позбутися слизняків та землерийок використовують спеціальні препарати. 

Звісно, в даній статті ми привели лише головні аспекти, на які слід звертати увагу при посадці та догляді за газоном. Як висновок, визначимо, що виростити осінній газон не складно – головне, проявити достатньо уваги до молодої порослі трави. 

Купити якісну газонну траву ви зможете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Переходьте у відповідний розділ на сайті магазину, замовляйте насіння трав і отримуйте казковий газон на вашій ділянці!

Газон ГрінФілд Амерікан Блю (GreenField Аmerican Blue), 10 кг

 

Газон ГрінФілд Ліліпут (GreenField Zwerg Rasen), 10 кг

 

Газонна трава Dlf-Trifolium Turfline Turbo (Турбо), 1 кг

 
 • Дата публікації: 22.10.2019


Відгуки користувачів про

0 Коментарів
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...