Коли сіяти газон восени? Передзимова посадка та догляд за травами

 • 2019-10-22

Для отримання найбільш густого і якісного травостою висаджувати газонну траву спеціалісти рекомендують навесні або восени. Літні місяці для цього не годяться у зв’язку з високою вірогідністю посухи. Посаджене влітку, насіння може просто не зійти, а рослинам, які таки почали свій ріст, доводиться дуже важко. Окремі господарники висаджують газон в другій декаді травня, але для цього потрібно попередньо підготувати ґрунт. Але найбільш вдалою і результативною вважається осіння посадка газонної трави.

Чому найкращий період для посадки газону – осінь

 • Повітря уже має достатню вологість;
 • Вологість ґрунту також є прийнятною;
 • Температура повітря стає помірною;
 • Восени гірше ростуть бур’яни;
 • У трави швидко формуються пагони та коренева система завдяки вище переліченим факторам;
 • Трава, висіяна в кінці серпня або у вересні до перших заморозків уже має висоту до 10 сантиметрів.

Осіння посадка також прийнятна для тих людей, які не встигли підготувати ділянку під газон до весни. Адже прибирання сміття з території та утрамбовування і розрівнювання ґрунту згідно всіх правил потребують немало часу. Тим більше, що досвідчені спеціалісти радять залишити землю хоча б на місяць для відпочинку. Таким чином, навіть якщо ділянка буде готова до початку літа, посів газонної трави краще відкласти до осені. 

Коли сіяти газонну траву восени

Зазвичай в суміші для газону включені кілька видів трав. Звісно, всі вони мають приблизно однакові вимоги до температури повітря та вологості. Тому, обираючи час для посіву, слід притримуватися головного правила: до заморозків має лишатися не менше, ніж 40 днів. 

Для господарників України оптимальний час для посадки газону восени – початок вересня до 25 числа включно. Але можлива і посадка газону «під зиму», про що ми розповімо нижче. 

Передзимова посадка газону

Багато агрономів та експертів в сфері сільського господарства прийшли до висновку, що висадка газонної трави «під зиму» приносить відмінний результат. В передзимовий період присутні оптимальні умови для гарного формування пагонів та міцної кореневої системи. 

Як посадити газон в листопаді

Для посадки газонної трави обов’язково обирайте безвітряний день. Так насіння не розлетиться і трава, що згодом зійде, буде однорідною. Земля має бути злегка промерзлою. Після висіву насіння слід присипати торфом (шар від 8 до 10 сантиметрів). На завершення ділянка розрівнюється катком для газону. 

Переваги посадки газону в листопаді

 • Трава починає рости буквально на очах;
 • Легка мерзлота загартовує насіння, від чого трава отримує додаткову силу;
 • Вже рано навесні з’являться неперевершені сходи;
 • Сніг, що розтає, наповнює ґрунт необхідною вологою;
 • Рослини отримують відмінну морозостійкість та вологостійкість;
 • Газон менше страждає від шкідників та бур’янів.

Завважимо, що сіяти газон «під зиму» не рекомендується на ділянках з нахилом. В такому випадку під час танення снігу навесні насіння просто вимиється з ґрунту. 

І ще одна порада: для того, щоб висіяний пізньої осені газон був максимально ефектним і красивим, купуйте насіння, яке характеризується підвищеною морозостійкістю. 

Як доглядати за газоном, посіяним восени

Нижче дамо рекомендації з догляду за осіннім газоном:

 1. Рослинам буде потрібний регулярний полив. Від якості і рясності поливу буде залежати здоров’я газонної трави. Але надмірний полив небажаний – завважуйте, що восени ідуть дощі і зволожують ґрунти. 
 2. Рослинам, висіяним восени, потрібні будуть якісні добрива для газону. Підживлення газону впливає на колір травостою – для отримання яскравої зелені підгодовуйте трави спеціальними добривами тривалої дії для газонів. Також можна використовувати перегній, але не надто свіжий. 
 3. Правильна стрижка газону – ще один принцип для отримання красивого травостою. Трава росте і восени – і вже за місяць до випадання снігу осінній газон може потребувати обрізки. 
 4. Не забувайте про боротьбу з бур’янами та різноманітними шкідниками. Для боротьби з бур’янами можна скористатися спеціальними препаратами, або ж прибирати їх вручну. Для того, щоб позбутися слизняків та землерийок використовують спеціальні препарати. 

Звісно, в даній статті ми привели лише головні аспекти, на які слід звертати увагу при посадці та догляді за газоном. Як висновок, визначимо, що виростити осінній газон не складно – головне, проявити достатньо уваги до молодої порослі трави. 

Купити якісну газонну траву ви зможете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Переходьте у відповідний розділ на сайті магазину, замовляйте насіння трав і отримуйте казковий газон на вашій ділянці!

Залиште коментар